Quote Originally Posted by Johnny View Post
Daca chiar am conta si noi am avea Xbox oficial in Romania, HBO max (premiere in acelasi timp cu US ) , APPLE TV, Disney+ ,paramount+, RON pe Steam ( cum e pe Epic ) etc . Sincer nu ma incalzeste cu nimic ca am RO sub intr-un joc ca Ratchet and Clank
Este un pas in directia buna. Nu le poti avea pe toate deodata.
Ca sa iti dai seama cat de departe am ajuns, compara ceea ce ai astazi cu Romania primitiva a anilor 2000-2010 (2014?). Mai jos de anul 2000 abia daca era curent deci nu ne ducem in zona aia.

Atunci nu era nimic si cand spun nimic inseamna nimic. Nu stiu ce varsta aveai tu in anul 2000 dar eu ca sa vad un film pixelat sau ca sa joc un joc mergeam statii bune de tramvai pana la 'sursa' ca de internet citisem doar in revista XtremPC.

Astazi ai Playsation oficial cu Playstion Store in RON si full support pentru Playstation, Netflix full localizat in limba romana, Amazon Prime, Apple Store in RON, Nintendo Accounts cu regiune Romania, Steam in limba romana, Epic, jocuri cu subtitrari si coperti in limba romana, jocuri dublate in limba romana, Liga nationala de fotbal inclusa oficial in FIFA, etc.
Pentru Disney+ exista deja pagina in romana ca si placeholder deci e pe drum.

Desigur, crede-ma ca eu sunt primul care asteapta Xbox oficial.
Apple TV si HBO MAX would also be nice si sigur vor veni la un moment dat.

Eu mereu ma pun in locul gamerilor din alte tari ca sa imi dau seama ca si-ar da si o mana sa aiba ce avem noi in Romania, sa poata cumpara de pe Playstation Store in moneda lor, sa aiba jocuri localizate in limba lor etc.. (Macedonia, Albania, Bosnia, Serbia, Muntenegru, Belarus, Estonia, Lituania, Letonia, Moldova, Georgia, Armenia, Azerbaidjan, etc).

Scuze de offtopic, vroiam doar sa incepem dimineata cu un positive vibe!