L-am terminat si eu, versiunea enhanced de PS5. Nu pot spune ca merita neaparat upgrade - ul de PS5. Mi se pare ca se incarca la fel de repede iar de miscat se misca la fel. Probabil si versiunea de PS4 are 60fps (eu chiar nu am facut nici o diferenta).

Jocul e bunicel, l-am jucat cu placere. Ca si combat se aseamana f mult cu Lords of the Fallen: miscare, fluiditate, greutatea armelor, complexitate (sau lipsa ei) in privinta atacurilor si al armelor.

Plusuri:

- atmosfera si sunet: dark, apasator, mi-a adus aminte de bloodborne. Good times! O singura chestie enervanta e acel sunet de la orice loading, pana te obisnuiesti cu el e posibil sa-ti rupa capul daca ai sunetul mai tare in casti.

- environment: asta intra si la plus si la minus. Partile bune sunt variatiile dungeon-urile ca si estetica si un design destul de ok

- currencies diferite pentru upgradeuri si cumparat chestii: asta mi se par fain, ceva ce lipseste de la multe jocuri From

Minusuri:

- optiuni reduse de arme (doar 4) si optiuni reduse de build-uri (iarasi 4). Desi pe carcasa jocului se lauda cu "deep upgrade paths" de fapt sunt doar cateva optiuni

- environment: zona de hub e execrabila. Toate seamana intre ele, pana te prinzi ce sa faci sj unde pierzi mult prea mult timp.

- faptul ca nu poti schimba armele la liber. Ai doar anumite locuri unde poti schimba arma lucru care impiedica f mult experimentarea cu diferite arme pe diferiti inamici. Poate in urmatorul joc schimba asta

Overall, m-am simtit bine jucandu-l. As mai incerca si altceva de la studioul asta.

Ca si dificultate e sub jocurile From. Am murit o singura data la ultimul boss pana sa ma prind de o chestie, in rest am mers fluierand.

Ii dau un 7/10