Quote Originally Posted by codpin View Post
L-am terminat si eu, versiunea enhanced de PS5. Nu pot spune ca merita neaparat upgrade - ul de PS5. Mi se pare ca se incarca la fel de repede iar de miscat se misca la fel. Probabil si versiunea de PS4 are 60fps (eu chiar nu am facut nici o diferenta).

Jocul e bunicel, l-am jucat cu placere. Ca si combat se aseamana f mult cu Lords of the Fallen: miscare, fluiditate, greutatea armelor, complexitate (sau lipsa ei) in privinta atacurilor si al armelor.

Plusuri:

- atmosfera si sunet: dark, apasator, mi-a adus aminte de bloodborne. Good times! O singura chestie enervanta e acel sunet de la orice loading, pana te obisnuiesti cu el e posibil sa-ti rupa capul daca ai sunetul mai tare in casti.

- environment: asta intra si la plus si la minus. Partile bune sunt variatiile dungeon-urile ca si estetica si un design destul de ok

- currencies diferite pentru upgradeuri si cumparat chestii: asta mi se par fain, ceva ce lipseste de la multe jocuri From

Minusuri:

- optiuni reduse de arme (doar 4) si optiuni reduse de build-uri (iarasi 4). Desi pe carcasa jocului se lauda cu "deep upgrade paths" de fapt sunt doar cateva optiuni

- environment: zona de hub e execrabila. Toate seamana intre ele, pana te prinzi ce sa faci sj unde pierzi mult prea mult timp.

- faptul ca nu poti schimba armele la liber. Ai doar anumite locuri unde poti schimba arma lucru care impiedica f mult experimentarea cu diferite arme pe diferiti inamici. Poate in urmatorul joc schimba asta

Overall, m-am simtit bine jucandu-l. As mai incerca si altceva de la studioul asta.

Ca si dificultate e sub jocurile From. Am murit o singura data la ultimul boss pana sa ma prind de o chestie, in rest am mers fluierand.

Ii dau un 7/10
mie mi s-a parut mult mai greu fata de Bloodborne si Lords of the Fallen.(in sensul de mult mai greoi, nu puteam spama dodge asa mult) bine, nu am jucat mult, doar pana la primele doua shells.