Quote Originally Posted by SeCeX View Post
[/COLOR]Soo, a ajuns cineva la Haligtree, if so, ce parere aveti de duamna de la final? Am crezut ca Sword Saint Ishin a fost cancerul vietii mele, but this **** takes the cake, ce e drept, e optional, a facut cineva fara ash summon? If so , you have my respect.
Ca sa dezgropam mortii, m-am dus acum la Malenia
Ai te rog un sfat mai bun decat ceea ce gasesc pe youtube?

Folosesc preponderent Rock Sling si Meteorite of Astel (asta m-a salvat la Elden Beast), impreuna cu Moonveil 10+ cu Int 85 (95 cu boost-ul dat de Flask), simt ca ii dau suficient damage (cand o prind), insa oricare Spirit Ash moare in prima faza si povestea se termina rapid dupa .

Am incercat sa gasesc un Spirit Ash putin mai tanc sa nu moara asa de repede, nu prea sunt.
L-am dus acum pe Black Knight Tiche la 8+ si vad ca se fereste mai mult decat Mimic, dar cand il prinde la colt il termina si pe asta repede.
Ai vreo alta recomandare?

Nu vad cum altfel as putea supravietui in faza 2, fara un Ash pe care sa faca agro, putin mai tanc, cu HP mai mare.
Sigur, alternativa ar fi sa mor timp de 20 de ore la prima faza pana ii invat toate miscarile si o bat fara Ash .
Imi este scarba sa fac respec la Dex si sa culeg materiale pentru upgrade la Katana aia cu bleed dar daca nu exista alternativa o sa fac si asta...