Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 25 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast
Results 261 to 280 of 494

Thread: Elden Ring

  1. #261 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Big shout-out to my man SeCeX!!! care l-a batut pe Radahn de unul singur practic Nu reuseam fara el N-aveam cum, niciodata.
    Pot dormi linistit acum

  2. #262 SP
    Member lucicleric's Avatar
    L-am omorat si eu pe Radahn dupa ce am mers pe harta de nebun pana am dat de quest pentru el. Ce sa zic, una din cele mai unfair lupte din istoria jocurilor DS Am pierdut aproximativ o ora din viata ca sa nu ma mai incapatanez sa incerc sa fac dodge la sageata aia, pe cal....este imposibil...A fost epic , multe mecanici de 1 shot( eu aveam lvl 59 sau ceva de genul) cam stupida faza cu meteoritul pentru ca nu te ajuta absolut deloc camera.....Apoi surpriza, la fel de cancer a fost si lupta de dinainte de el cu cei 2 bosi) (daca ai q-uestul, intri in castel si e pustiu).
    Intrebare pentru colegii care joaca magi: voi dati mai mult de 500-600 dmg cu meteoritii aia mov? La fel si cu celelalte magii, dati dmg nesimtit sau e capped la 300-400 dmg per magie mai smechera? Eu inca consider ca e balanced. Huge moment of silence and respect pentru cei care joaca melee in jocul asta.

  3. #263 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Big shout-out to my man SeCeX!!! care l-a batut pe Radahn de unul singur practic Nu reuseam fara el N-aveam cum, niciodata.
    Pot dormi linistit acum
    Teamwork makes the dream work, also, a fost o experienta noua sa lupt cu el fara cal, loads of fun. poate azi deratizam si dragonu' ala.

  4. #264 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Reinventam jocul. Slayin' everything without the horse

  5. #265 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Secret hard mode )

  6. #266 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    L-am omorat si eu pe Radahn dupa ce am mers pe harta de nebun pana am dat de quest pentru el. Ce sa zic, una din cele mai unfair lupte din istoria jocurilor DS Am pierdut aproximativ o ora din viata ca sa nu ma mai incapatanez sa incerc sa fac dodge la sageata aia, pe cal....este imposibil...A fost epic , multe mecanici de 1 shot( eu aveam lvl 59 sau ceva de genul) cam stupida faza cu meteoritul pentru ca nu te ajuta absolut deloc camera.....Apoi surpriza, la fel de cancer a fost si lupta de dinainte de el cu cei 2 bosi) (daca ai q-uestul, intri in castel si e pustiu).
    Intrebare pentru colegii care joaca magi: voi dati mai mult de 500-600 dmg cu meteoritii aia mov? La fel si cu celelalte magii, dati dmg nesimtit sau e capped la 300-400 dmg per magie mai smechera? Eu inca consider ca e balanced. Huge moment of silence and respect pentru cei care joaca melee in jocul asta.
    Este greu melee, fara indoiala. Vraja sling shot (meteoritii mov) vad ca eu dadeam 610dmg. Sa nu uitam ca daca il lovesti de 4 ori consecutiv, boss-ul primeste stun si-l mai palesti de 2 ori. Jocul nu e capped la damage la sorcerer cum video-ul de mai jos dovedeste:


  7. #267 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    "Duke, my friend, where are you! I need your food to aid my journey"
    Attached Images Attached Images 20220311211015_1.jpg 20220311211034_1.jpg

  8. #268 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    nu aveti un feeling ca jocurile From, desi bune, nu contest, sunt MULT overhyped doar pt ca generatorii de content pot face bani frumosi de pe how to videos, pe cand la alte jocuri e destul de greu daca nu ai deja un canal dezvoltat bine anterior?

  9. #269 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    nu aveti un feeling ca jocurile From, desi bune, nu contest, sunt MULT overhyped doar pt ca generatorii de content pot face bani frumosi de pe how to videos, pe cand la alte jocuri e destul de greu daca nu ai deja un canal dezvoltat bine anterior?
    Deci dacă înțeleg bine tu zici ca ăștia de la From sunt înțeleși cu “YouTube-rii” sa ne facă noua conținut și sa genereze trafic ? Cu tot respectul, dar prostie mai mare nu am auzit. Eu nu ma joc uitându-ma la alții pe YouTube.
    From Software își păstrează rețeta din jocurile anterioare pe care a imbunatatit-o aici foarte mult și cu ajutorul cărora și-au făcut o baza imensa de fani. Jocul asta e imens, are o grămada de chestii care te fac sa mergi mai departe, nu am simțit niciun moment ca sunt plictisit in explorare, tot timpul parca ma împinge ceva de la spate sa merg și mai departe. Momentan din lipsa de timp sunt abia pe la 7% progres, dar am curățat tot din Limgrave și Weeping Peninsula, am scotocit fiecare peștera sau grota , și putin din Liurnia. O iau așa pas cu pas , sunt level 41, și joc clasa bandit pe dagger Reduvia sau Hookclaw cu un blood build si Uchigatana cu shield ca si rezerva. Nu am simțit niciun moment pana acum sa am probleme mari, doar la Stormhill Evergaol m-am chinuit puțin cu Knight-ul. Jocul îmi place foarte mult, cei 330 lei dați pe joc sunt cea mai buna investiție făcută din ultimul timp si din punctul meu de vedere, jocul asta este top 3 dintre cele mai bune jocuri jucate de mine din totdeauna. Dacă nu chiar va lua locul 1, dar asta mai vedem când ajung spre final cu un prim run.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  10. #270 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Nuuuuuuu

    Spun ca generatorii de continut, pentru ca jocul ofera posibilitate mult mai mare de how to videos(datorita dificultatii peste medie a jocului pt un gamer obisnuit), deci views, trafic, content, etc, sunt inclinati sa il supraevalueze pentru ca le pune paine pe masa

  11. #271 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Clipurile "how to" doar strica jocul. Il strica dar il si ajuta e un 50-50. CU ALTE CUVINTE: Pai ce clipuri "how to" va trebe ma? Da puneti mana si jucati si bateti-va capu' (sute de ore) nu asteptati mura-n gura tot "la un click distanta" aaaaaaaaaaa, n-aveti timp sa explorati si sa va dati seama singuri de "chestii"? Aveti familie, aveti job stresant? Aveti copii mici? Va da chiria afara din casa? Noooooooo pai in cazu asta lasati jocurile astea (de nisa) si bagati un FIFA, un GTA, un UFC, un Assassin's Creed, astea...lejerele si de duzina.

    Brb, pizza

  12. #272 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    Nuuuuuuu

    Spun ca generatorii de continut, pentru ca jocul ofera posibilitate mult mai mare de how to videos(datorita dificultatii peste medie a jocului pt un gamer obisnuit), deci views, trafic, content, etc, sunt inclinati sa il supraevalueze pentru ca le pune paine pe masa
    Pe mine nu m-au interesat părerile YouTube-rilor, e stric părerea mea jucând jocul, nu ma uit și nu m-am uitat la niciun video de prezentare pana acum, sincer habar nu am ce se întâmpla mai încolo, ce boși sunt, cu Hookclaw abia sunt la +4 ca încă nu am găsit destule pietre de level 2, Reduvia dagger la +2, Uchi la +7. Pentru un prim run ma duc strict blind fiindcă nu vreau sa îmi stric plăcerea sa descopar eu singur pe unde e ok și pe unde nu e ok sa o iau mai departe…


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  13. #273 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Am facut quest-ul de la Volcano Manor si m-am intalnit cu mare sarpe boss. Nici nu apuci sa respiri ca vine Shardbearer Rykard. Problema este ca raman fara mana la al doilea boss. Trebuie sa-mi modific flask-urile. Batalie de proportii, mai dificil decat Radahn. Raman la parerea ca Sling Shot e cea mai buna vraja pentru astrologer. Te ajuta stun-ul enorm.

  14. #274 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Am facut quest-ul de la Volcano Manor si m-am intalnit cu mare sarpe boss. Nici nu apuci sa respiri ca vine Shardbearer Rykard. Problema este ca raman fara mana la al doilea boss. Trebuie sa-mi modific flask-urile. Batalie de proportii, mai dificil decat Radahn. Raman la parerea ca Sling Shot e cea mai buna vraja pentru astrologer. Te ajuta stun-ul enorm.
    Poate e o intrebare cretina, dar folosesti acel serpent spear?

  15. #275 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Eu am adoptat varianta pussy, am batut doar primul boss principal si nu plec din zona de farmat pana nu fac level 100 minim

    Pentru cei care v-ati aventurat legit, respect!

  16. #276 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Eu am adoptat varianta pussy, am batut doar primul boss principal si nu plec din zona de farmat pana nu fac level 100 minim

    Pentru cei care v-ati aventurat legit, respect!
    Foarte greu faci level in prima zona. E păcat sa stai acolo, prima zona, weeping peninsula si parțial din Liurnia o faci ușurel pe la level 40. Nu am stat deloc sa farmez, am stricat runele cumpărând toate stonesword key de la vendori, rețetele etc si nu am simțit niciun moment ca as fi underlevel


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  17. #277 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu sunt in prima zona, e un loc in Caelid Forbidden Lands cu niste unii mici si negrii care dau 1000xp/kill.

  18. #278 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Level 164, sunt la endgame, am luat fiecare zona sistematic, killed everything, no farming, sincer mi se pare ca sunt cam op, probabil pentru ca am incercat sa fac toate mini dungeons inainte sa avansez, recomand imteractive map ca sa vedeti ce va lipseste dupa ce ati explorat o zona.

  19. #279 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Poate e o intrebare cretina, dar folosesti acel serpent spear?
    Aoleu!!!! Stai ca acum m-am prins! Serpent spear este exact cum era Thunder Sword sau cum se numea in DS3 de omori gigantul ala. Multumesc SeCeX. Ma gandeam sa mai fac vreo 15 lvl. si sa revin. Intru acum sa-l incing

  20. #280 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Cristache, eu aveam Zweihander +20 cand am ajuns la el, m am gandit putin, ba, sa las frumusetea asta a mea pentru scobitoarea aia? si apoi am zis, stai ca poate e gimmick exact ca la Yhorm .

    ---------- Post added 13-03-2022 at 04:16 ----------

    Soo, a ajuns cineva la Haligtree, if so, ce parere aveti de duamna de la final? Am crezut ca Sword Saint Ishin a fost cancerul vietii mele, but this **** takes the cake, ce e drept, e optional, a facut cineva fara ash summon? If so , you have my respect.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 25 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. The ring 1&2 By klausn in forum Carti si Comics
    Replies: 0 Last Post: 10-07-2010, 12:43
  2. Red Ring of Death dispare odata cu Xbox Slim By naz in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 23-06-2010, 16:48
  3. Lucha Libre AAA Heroes of the Ring By Nash in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 18-06-2010, 11:07
  4. Ghid: Lost Odyssey - Ring Crafting By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 23-03-2009, 19:41
  5. Bucharest Ring Challenge 2008 - pics By amermofo in forum Foto & Video
    Replies: 2 Last Post: 26-08-2008, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts