Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 25 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast
Results 281 to 300 of 494

Thread: Elden Ring

  1. #281 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Aseara dupa vreo 5 incercari sa-l dovedesc pe Fire Giant am ajuns la concluzia ca Elden Ring e GOTY pentru mine si unul dintre cele mai bune jocuri ever made. Este incredibil cat content, cat de bine este integrat totul + boss fights care imi aduc aminte de God Of War. ( Numai ca aici sunt mereu cu sufletul la gura). Cum cei de la Playground au comparat Elden Ring cu Lord Of the Rings n-au gresit deloc. Jocul este epic.
    Au spus altii mult mai bine decat mine, acum inteleg de ce Gamespot i-au dat nota 10. Merita cu varf si-ndesat.

  2. #282 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Nu mai tin minte daca am intrebat aici sau in alta parte, dar tin minte ca raspunsul nu a fost foarte lamuritor. Exista checkpointuri inaintea fiecarui boss in acest joc?

  3. #283 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Nu mai tin minte daca am intrebat aici sau in alta parte, dar tin minte ca raspunsul nu a fost foarte lamuritor. Exista checkpointuri inaintea fiecarui boss in acest joc?
    In 99% din situații pana acum cât am văzut da, sunt imediat lângă.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  4. #284 SP
    Member SeCeX's Avatar
    I can rest now.
    Attached Images Attached Images 17f83a6052e30-screenshoturl.jpg

  5. #285 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    I can rest now.
    Au fost interesante celelalte playthrough-uri sau abia asteptai sa termini pt platina?

  6. #286 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    I can rest now.
    Esti top tier! Ma inclin in fata ta!
    Pacat ca nu ai un canal de youtube cu guides, nu sunt multi care au batut toti bosii din Elden Ring pana la momentul asta.

  7. #287 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Au fost interesante celelalte playthrough-uri sau abia asteptai sa termini pt platina?
    A fost un singur playthrough, facut tot posibilul ca sa am set up la toate cele 3 ending uri, am facut back up dupa ultimul boss si le am facut pe rand, 140 de ore am avut, nu am suficient timp pentru inca 2 playthroughs legit .

  8. #288 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Awww...poti face toate questurile intr-un singur playthrough? Misto atunci, am crezut ca dispar diferiti npc etc. Cred ca o sa fac si eu la fel un backup

  9. #289 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Esti top tier! Ma inclin in fata ta!
    Pacat ca nu ai un canal de youtube cu guides, nu sunt multi care au batut toti bosii din Elden Ring pana la momentul asta.
    Thank you, din pacate deja investesc prea mult timp gamingului , daca mai fac si guides adio social life .
    Ca o mica concluzie mi se pare cel mai usor joc from software de pana acum, poate im getting better sau pur si simplu am fost prea OP, au bagat spirit ashes si im torn... pe de o parte sunt gandite sa le folosesti, pe de alta parte mi se pare ca trivializeaza jocul, poate de aici si faptul ca a fost "mai usor", e greu sa dispui de o mecanica si sa o ignori. A existat un singur boss fight care mi se pare complet cretin si unfair ( am mentionat mai sus) in rest mostly balanced si doable. Sekiro ramane in continuare etalonul, daca nu inveti boss ul, esti ****ed, miss that .
    Keep praising the ring my friends si daca aveti nevoie de ajutor, hit me up.

    ---------- Post added 13-03-2022 at 18:27 ----------

    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Awww...poti face toate questurile intr-un singur playthrough? Misto atunci, am crezut ca dispar diferiti npc etc. Cred ca o sa fac si eu la fel un backup
    Da, daca e sa o iei grosolan sunt vreo 3 questlines de care trebuie sa ai grija, in rest nu prea conteaza si in plus fata de asta, cred ca e util, more quests, more bosses, more xp ,more chances.

  10. #290 SP
    Senior Member Encman's Avatar

  11. #291 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Daca reusiti sa il omorati am lvl 80 si ceva si ma toaca grav fara exploit pe magia aia de knockback, nu stiu cum poti sa il omori

  12. #292 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Ah, cancer

  13. #293 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Eu am hoinarit aiurea pe toata harta de la inceputul jocului si la un moment dat am dat de 3 Ashes ca si bosi ulterior Fia sa stea la un pahar de vorba cu mine, Npc-ul cu baldekin-ul. M-am enervat pe ea ca a pus ashes pe mine si am ales sa o omor. Ca sa aflu astazi ca ea facea parte din aparitia dragonului Lichdragon Fortissax si trebuie sa o lasi in viata. Ce trist, l-am pierdut acum. Nu faceti ca mine.
    C'est la vie mergem inainte!

  14. #294 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Eu am hoinarit aiurea pe toata harta de la inceputul jocului si la un moment dat am dat de 3 Ashes ca si bosi ulterior Fia sa stea la un pahar de vorba cu mine, Npc-ul cu baldekin-ul. M-am enervat pe ea ca a pus ashes pe mine si am ales sa o omor. Ca sa aflu astazi ca ea facea parte din aparitia dragonului Lichdragon Fortissax si trebuie sa o lasi in viata. Ce trist, l-am pierdut acum. Nu faceti ca mine.
    C'est la vie mergem inainte!
    In jocurile DSlike , trebuie sa ai grija sa nu omori vreun npc ehh ii dai un NG+ cu alt build...am vazut azi pe youtube 2 builduri....m-am prapadit de ras) unul care facea doar rolling si dadea dmg si unul cu scutul primului calaret din joc) vi le recomand

  15. #295 SP
    Junior Member ciocanul's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Nu sunt in prima zona, e un loc in Caelid Forbidden Lands cu niste unii mici si negrii care dau 1000xp/kill.
    Mai sunt 2 pietroaie ce inveti sa le ocolesti cand vor sa te zdrobeasca si faci aproape 4000/1 minute, aproape de aia mici si negri si Gargoloidul ala infect ce da one shot kill:
    https://youtu.be/gDX3QX5zN-Y?t=227 ocolesti pietroaiele sa cada in proapastie(mai e unul dupa asta din film pe poteca in jos).
    Apoi urmeaza "The best way to farm runes in Elden Ring"
    Trebuie sa faci un quest descris in link in ultima parte ce o sa te duca la un lac unde tragi intr-o pasare ce pica in lava/otrava si da 11k(inca nu am ajuns).
    https://www.windowscentral.com/elden...way-farm-runes
    Trebuie sa fii putin mai tare sa ajungi acolo dar dupa asta e gata jocul daca astia nu fac vreun patch.
    --
    Mai e o faza dar e de end game si nu am avut rabdare, oricum cu bolovanii si pasarea te cam scoti.
    --
    Si nu ... am incercat sa nu citesc nimic dar viata e prea scurta sa tot alerg ca o gaina beata pe harta si sa dau de usi de care nu pot trece ca nu am nu stiu ce cheie de la nu se stie cine.

  16. #296 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    In jocurile DSlike , trebuie sa ai grija sa nu omori vreun npc ehh ii dai un NG+ cu alt build...am vazut azi pe youtube 2 builduri....m-am prapadit de ras) unul care facea doar rolling si dadea dmg si unul cu scutul primului calaret din joc) vi le recomand
    Ala cu scutul e bomba. Rupi!!! Apropo de farmat rune, daca ai pe tine talismanul cu scarab ( Se gaseste in pestera din Caelid) ce are + 20 % rune si pana sa intri la FIA pe ramurile copacilor sunt niste ciudatenii de dau cu foc. Ai un grace langa tine, doua ciudatenii nu departe, daca esti astrologer sau ai arc cu talismanul asta parca ei 3000 si ceva per ciudat minim. Dureaza 1 minut cel mult sa-i omori pe amandoi.

  17. #297 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Am ocolid Caelid , cum dracul ocoleste tamaia....am ajuns acolo la inceput, am deschis aproape toate checkpoint-urile, dar nu aveam nicio sansa acolo....l-am omorat pe Radhan si cam aia a fost....dar ma intorc azi , maine sa ii distrug pe acolo..
    Este o parte a hartii undeva nord vest pe niste munti, a ajuns cineva pe acolo? Sunt ceva cladiri dar nu am gasit inca nicio tornada dinaia sa ma arunce sus si nici un dungeon. E in stanga sus de Volcano Manor.

  18. #298 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Am cazut prada hypeului dupa ce am esuat cu BB si DS remake, iar momentan pot spune ca imi place ceea ce vad. Am batut vreo 3 bossuleti (destul de echilibrati pentru inceput), iar faptul ca am destula stamina incat sa fac un full combo inca de la inceput e un mare +. Checkpointsurile in fata bossului, flaskurile care se pot reumple - big LIKE.

    Ce nu imi place: e primul joc pt PS5 pe care il joc pe FPS mode si mi se pare ca se misca destul de rau... Uneori se simte ca si cum ar fi pe la 30 fps, alteori e destul de lin.

  19. #299 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Am ocolid Caelid , cum dracul ocoleste tamaia....am ajuns acolo la inceput, am deschis aproape toate checkpoint-urile, dar nu aveam nicio sansa acolo....l-am omorat pe Radhan si cam aia a fost....dar ma intorc azi , maine sa ii distrug pe acolo..
    Este o parte a hartii undeva nord vest pe niste munti, a ajuns cineva pe acolo? Sunt ceva cladiri dar nu am gasit inca nicio tornada dinaia sa ma arunce sus si nici un dungeon. E in stanga sus de Volcano Manor.
    SeCeX are platina deci a fost peste tot. Am fost si eu pe acolo. Am facut quest-ul + cam toata zona din imprejurimile de la Manor. Recomand sa lasi pe final portiunea aia a hartii. E de munca acolo, nu strica sa te simti bazat pe armament, sa ai multe flask-uri etc.

    ---------- Post added 15-03-2022 at 01:07 ----------

    @ Antiohh
    Succes si alegeri inspirate. Vei avea nevoie!

  20. #300 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Nu e problema de lvl sau ca nu am iteme...rup fashul in ei si daca nu merge, invat fight-ul si cam aia e.
    Spunea parca si SeCeX mai sus, jocul asta e cel mai lejer din seria dark souls. Ai extrem de multe chestii noi care sa te ajute.
    Au facut o treaba super buna impacand ambele tipuri de gameri. Sper sa faca DLC-uri pe masura :X
    Singura chestie, dar asta e ceva personal, dupa ce il termin, nu ma mai ating de el sub nicio forma nu mai am nicio tragere de inima sa il joc , cum joc de ex jocurile clasice de pe vremea mea. Din nou, e o chestie personala.
    Si treaba cu MP-ul, pana la urma e aceeasi branza ca si incelelalte jocuri? Sau faceti progres impreuna chiar daca esti vizitator? In precedentele, nu puteai decat sa ajuti si cam atat, fara progres. Cred ca mi-ar place sa introduca un real MP in care te joci de nebun cu prietenii daca au facut deja schimbarea asta, e genial, trebuie sa gasesc parteneri de joc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 25 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. The ring 1&2 By klausn in forum Carti si Comics
    Replies: 0 Last Post: 10-07-2010, 12:43
  2. Red Ring of Death dispare odata cu Xbox Slim By naz in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 23-06-2010, 16:48
  3. Lucha Libre AAA Heroes of the Ring By Nash in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 18-06-2010, 11:07
  4. Ghid: Lost Odyssey - Ring Crafting By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 23-03-2009, 19:41
  5. Bucharest Ring Challenge 2008 - pics By amermofo in forum Foto & Video
    Replies: 2 Last Post: 26-08-2008, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts