Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Red Ring of Death dispare odata cu Xbox Slim

  1. #1 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    Red Ring of Death dispare odata cu Xbox Slim

    Iata ca si acest moment a venit, chiar daca a fost asteptat sau nu. Astazi, un angajat Microsoft a declarat ca cele 3 led-uri rosii care reprezentau Red Ring of Death au fost scoase complet. Bineinteles, acest lucru nu inseamna ca noul slim nu se va strica, doar ca vor folosi alt mod de avertizare pentru acest lucru. Acestia spera ca noul Xbox sa nu fie cunoscut prin noul mesaj care va aparea in locul RROD.
    Attached Images Attached Images rrod.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    LOL. Se inlocuieste RRoD cu GRoD
    Eu inca astept sa vad cum arata inside... mor de curiozitate. Inca n-a facut nimeni un "inside review" ?

  3. #3 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    LOL. Se inlocuieste RRoD cu GRoD
    Eu inca astept sa vad cum arata inside... mor de curiozitate. Inca n-a facut nimeni un "inside review" ?
    Ba da man, stai că mă uit după poze și editez post-ul meu

    Se pare că noul dvd este tot LT. Txs to Dj Mo!

    ( Am modificat, txs Pizzi)

  4. #4 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    E ''Red Ring of Death'', nu Red Rings of Dead.

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Mare chestie, acum o sa afiseze doar codul ( de exemplu E74).

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Ba da man, stai că mă uit după poze și editez post-ul meu

    Se pare că noul dvd este tot LT. Txs to Dj Mo!

    ( Am modificat, txs Pizzi)
    Thx ! Nu era nevoie decat de link aici: http://www.consolegames.ro/forum/f9-...tml#post372805

  7. #7 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Mare chestie, acum o sa afiseze doar codul ( de exemplu E74).
    Sa speram ca nu o sa mai fie nevoie, desi sunt curios oare cum se va comporta acest super-chip Vallhalla in timp..

  8. #8 SP
    Junior Member Landa13's Avatar
    WTF..credeam ca a fost eliminata in totalitate. Pe cine ajuta faptul ca nu se mai numeste rrod ci altfel atat timp cat se va strica intr-un final?

  9. #9 SP
    Junior Member mosorwvlad's Avatar
    Landa13 da spune-ne si noua ce produs electronic nu se strica niciodata ? tu ce crezi ca PS3 sau Wii nu se strica ?

  10. #10 SP
    Junior Member Remember5N's Avatar
    Se strica, se strica, dar nu asa de repede ca Xbox360.

  11. #11 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    xbox 360 se strica repede numai atunci cand nu ai garantie. cand ai garantie, se strica dupa 3 ani.

  12. #12 SP
    Junior Member edythebest's Avatar
    Nu ii pot intelege de ce nu rezolva odata problema asta

  13. #13 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by edythebest View Post
    Nu ii pot intelege de ce nu rezolva odata problema asta
    Eu am un Falcon(Fabricat 15-06-2008) pe care ma joc peste 5 ore pe zi si nu are nici pe dracu, conteaza cum iti intretii consola. Nu zic ca Xbox-ul nu se strica sau ca nu are probleme, dar daca ii oferi o racire ok, te vei bucura de ea mai mult timp.

  14. #14 SP
    Junior Member Landa13's Avatar
    Quote Originally Posted by mosorwvlad View Post
    Landa13 da spune-ne si noua ce produs electronic nu se strica niciodata ? tu ce crezi ca PS3 sau Wii nu se strica ?

    Arata-mi te rog unde in coment-ul meu sugerez faptul ca PS3 si WII nu se strica ci doar Xbox. Ce treaba are PS3 si WII aici ma rog cand titlul se refera la Xbox? Daca te chinui sa aflii ce consola am doar pentru a arunca vorbe despre cat de naspa e, te scutesc eu de chin si micsorez aria de cautare. Am si PS3 si Xbox..."deci si prin urmare" acel coment nu a avut nici o tenta malitioasa ci mai mult hazlie ce nu ar fi trebuit sa supere fanboy-ul din tine.

  15. #15 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Red ring of Death dispare...acuma...stim sigur ca se strica cand miroase a ars -jokin'

    Imi place look-ul sexy acuma seamana nitel cu xbox classic...the black beast

  16. #16 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Quote Originally Posted by Remember5N View Post
    Se strica, se strica, dar nu asa de repede ca Xbox360.
    Da' asta nu poarta tot numele de Xbox 360 ?

  17. #17 SP
    Junior Member mosorwvlad's Avatar
    Landa13 Pe cine ajuta faptul ca nu se mai numeste rrod ci altfel atat timp cat se va strica intr-un final? Orice produs se va strica intr-un final, asta am vrut eu sa zic. Si comparatia mea intre 360, ps3 si wii nu am facut-o din cauza ca sunt fanboy, am facut-o pentru ca aici este un forum despre console, era mai bine daca faceam comparatie intre un aragaz electric, si unul cu butelie ? Da-mi un exemplu despre un produs care nu se strica intr-un final chiar te rog !

  18. #18 SP
    Member kpy_here's Avatar
    Nu inteleg de ce mama drogului nu au pus un sistem de racire mai " elaborat "
    Zici ca e un dual core, cu o bucata de aluminiu peste...

    Ma mananca undeva sa iau o consola ca asta, si sa ii montez un radiator mai serios... Ar fii destul de nice un Xbox Fanless

  19. #19 SP
    Junior Member MacenKrace's Avatar
    Mie mi se pare k au redus garantia la 1 an cat dadeau la inceput k nu mai piarda din profit (la cate console se stricau la inceput era si normal) iar faza k au scos inelele rosii e o strategie de marketing k sa ne dea teapa knd vine o eroare noua identica din punct de vedere technic cu RROD.

    deci cu alte cuvinte... tot alea vechi sunt mai bune k au 3 ani garantie.

  20. #20 SP
    Junior Member Landa13's Avatar
    Quote Originally Posted by mosorwvlad View Post
    Landa13 Pe cine ajuta faptul ca nu se mai numeste rrod ci altfel atat timp cat se va strica intr-un final? Orice produs se va strica intr-un final, asta am vrut eu sa zic. Si comparatia mea intre 360, ps3 si wii nu am facut-o din cauza ca sunt fanboy, am facut-o pentru ca aici este un forum despre console, era mai bine daca faceam comparatie intre un aragaz electric, si unul cu butelie ? Da-mi un exemplu despre un produs care nu se strica intr-un final chiar te rog !

    Frate lasa-ne. Nu e vorba ca nu se strica nimic niciodata...este vorba cat de repede se strica dupa ce iesi cu el de pe usa magazinului. Orice produs se strica intr-un final dar daca acel final vine in 3 luni nu prea mi se pare corect, nu stiu, probabil ca tie da. La capitolul asta intre anii 2005-06-07 xbox a stat foarte prost. La asta m-am referit si nimic mai mult...nu stiu daca scrie undeva in post-ul meu ca ps3 e facut din otel si tine for ever.

    Din august s-a redus fail rate-ul drastic..f bine, d-aia am si luat xbox. Insa de aici pana la a spune ca nu mai exista..si culmea..doar ca forma generica, pentru ca va avea alt nume, mi se pare aiurea. E ca si cum ti-ai schimba tu numele...nu dispari nicaieri..continui sa existi insa doar sub alta denumire.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 28-06-2011, 07:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts