Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 25 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast
Results 221 to 240 of 495

Thread: Elden Ring

  1. #221 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Da, insa ajungi acolo vrei nu vrei daca explorezi. De exemplu, Caelid e la o copita distanta de Limgrave. Te plimbi un pic prin zona si nimeresti in Aeonia swamps unde iti iei kill instant. Aici, cel mai bine e sa procedezi ca mine: fugi Pana dai de Sellia. M-am chinuit aici o leaca fiindca am simtit ca se poate. Daca vad ca nu fac damage nimic si primesc foarte mult simt ca n-are rost sa pierd timpul si plec mai departe. Deocamdata sunt la un halt cu explorarea deoarece ca sa merg mai departe trebuie sa bat niste bossi destul de dificili chiar si in multiplayer.

    Inca ceva: doar eu am 30 de ore de joc si doar 3 trofee castigate?
    eu am 50 si vreo 5 trofee so... no.

    eu cand am ajuns in zone din alea am profitat, am alergat pe acolo sa deschid checkpointuri si sa gasesc chestii accesibile: seeds ptr flaskuri si altele. si mai farmez ocazionalii adversari care sunt oarecum usor de omorat daca ii iei stealth sau chiar unii bossi care pot fi cheezuiti ptr rune 😁😁😁

  2. #222 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Atentie la urmatorul video, daca nu vreti spoilers nu dati click.

    Pentru cine are nevoie totusi de un mic guide (where to go, what to do) si nu are 80 de ore timp de pierdut pentru explorare, tipul asta explica foarte bine si concis care este main path.


  3. #223 SP
    Junior Member ciocanul's Avatar
    Aici gasiti cam tot ce vreti si ce nu vreti:
    https://eldenring.wiki.fextralife.co...al+Information
    In alta ordine de idei se misca naspa pe PS4 cand sunt multi inamici si scoti si lupii si mama si tata, frameaza infect.

  4. #224 SP
    Member Cristache07's Avatar
    10 Things You Didn't Know In Elden Ring's Limgrave:


    Unele dintre ele sunt chiar bune de stiut cand abia incepi, cum ar fi "shackles" pentru Margit.

  5. #225 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Pentru cati bosi sunt pregatit daca am farmat si sunt Astrologer level 70?

  6. #226 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Pentru cati bosi sunt pregatit daca am farmat si sunt Astrologer level 70?
    nu ziceau baietii ca in jocurile From software poti sa bati toti bosii cu initial gear. Tot ce trebuie, e sa ai rabdare si sa inveti mecanicile.

  7. #227 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    ^ Toti

    Am vazut ca faci prapad cu Comet Azur. Probabil asta e un fel de easy mode pentru cineva care nu vrea sa se agite cu miscari, dodgeuit, patterns and sh1t.

    Eu sunt level 58 Vagabond si inca ma chinui cu sabia, tai in stanga si in dreapta, dar parca degeaba, ca nu dau damage ca lumea. La boss de a pus Cristache un video acum cateva zile, ii dau dauna si scada health bar la milimetru. Nici nu se simte.

  8. #228 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Pentru cati bosi sunt pregatit daca am farmat si sunt Astrologer level 70?
    Fa-i o vizita lui Starscorge Radahn daca te simti bazat si vei vedea. Eu am luat pauza ieri. Ma reapuc iara!

  9. #229 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu nu, ca daca te-ai chinuit tu e nasol inseamna, mai farmez o saptamana sa ma fac 100

    @Phi ma voi interesa ce este si de unde iau Comet Azur.
    Momentan am meteorite staff si pare bun.

  10. #230 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Nu nu, ca daca te-ai chinuit tu e nasol inseamna, mai farmez o saptamana sa ma fac 100

    @Phi ma voi interesa ce este si de unde iau Comet Azur.
    Momentan am meteorite staff si pare bun.
    Mi se pare sf cand aud lvl-ul vostru eu abia am level 30 si am facut jumate din harta jocului cred. plus ce e prin subsol. Nu am batut inca bossi dinaia de poveste....am batut tot ce era optional pe harta si vreo 2 pentru achiv. Pana acum e okeysh, fara spelluri nesimtite si fara upgrade pe fantome.

  11. #231 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Nu nu, ca daca te-ai chinuit tu e nasol inseamna, mai farmez o saptamana sa ma fac 100

    @Phi ma voi interesa ce este si de unde iau Comet Azur.
    Momentan am meteorite staff si pare bun.
    O sa ai nevoie si de talismanul care pentru cateva secunde nu consuma FP. Altfel, va seca rapid FP cand folosesti Comet Azur. Nu stiu cum se numeste, insa ar trebui sa fie in orice ghid how-to cand te uiti dupa Comet Azur.

    Cred ca asta o sa fac si eu cat de curand... ma trec pe Astrologer si aduc Intelligence la 60 pentru spells. Mi se pare ca e prea greu cu Vagabond si doar melee. Am gasit o arbaleta puternica, insa imi cere 40 sau 50 strength daca tin bine minte. Ceea ce e super mult in momentul de fata. Ar mai insemna inca minim 20 ore de gamplay doar ca sa aduc strength la 40.

  12. #232 SP
    Member Cristache07's Avatar
    @ Lucicleric:
    Ai ajuns si in dungeon-ul cu bossii de mai jos? Daca i-ai facut cu levelul care esti respect maxim!


    @ PHI : Tu vorbesti de Azur's Glintstone Staff. L-am upgradat eu la +5 ( are nevoie de niste pietre speciale) si tot e inferior comparativ cu Meteorite Staff. Oricum vraja care conteaza este Rock Sling pentru Astrologer. 3-4 lovituri la orice boss si ii da stun. Iti mai da sansa sa-l mai lovesti de 2 ori. Problema cu vraja asta e ca ii ia ceva timp sa o trimita.

  13. #233 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Nope nu am ajuns pe acolo inca dar ghici ce, am de batut bosul ala cu scut. Repet habar nu am cat de mult am facut din joc sincer...dar so far e imensa harta. M-am teleportat la un npc undeva in dreapta sus a hartii, si in fata usii e un boss mare....abia ii miscam hp-ul. Trag concluzia ca imi trebuie level mult mai mare. E misto ideea de explorare, dar sper sa fie mai spectaculosi bossi , pentru ca pana acum nu se ridica la calitatea de prin BB sau DS.
    Problema mea e ca momentan abia fac suflete de la mobi si sincer nu doresc sa stau sa farmez pe undeva ceva.

  14. #234 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Ma pusesem la birou sa scriu, o omorasem pe Renala queen of bla bla si a aparut asta inca odata, mare vraja ce mi-a dat de m-a lesinat Ala de zici ca-i boss apar tot timpul cand urci sus pe harta. Vin de obicei cate doi. Un arcas si unul cu o haldebarda de 5 metri. Daca abia ii misti viata au nevoie de upgrade pe arme grav.

    Pentru Xander : Cu putin noroc nu e asa greu. M-a omorat de vreo 10 ori.


  15. #235 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Avand in vedere ca eu numai cu staff-ul bat in ei)) il am +7 cred

  16. #236 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    @ Lucicleric:

    @ PHI : Tu vorbesti de Azur's Glintstone Staff. L-am upgradat eu la +5 ( are nevoie de niste pietre speciale) si tot e inferior comparativ cu Meteorite Staff. Oricum vraja care conteaza este Rock Sling pentru Astrologer. 3-4 lovituri la orice boss si ii da stun. Iti mai da sansa sa-l mai lovesti de 2 ori. Problema cu vraja asta e ca ii ia ceva timp sa o trimita.
    Comet Azur e o vraja. Nu ar trebui sa fie dependenta de vreun baston anume. Consuma mult FP, si pentru a avea efect, mai trebuie si un talisman sau ash of war prin care cateva secunde nu se consuma FP.

    Daca sunteti pe Astrologer it's worth a shot, o mini documentare despre cum se intra in posesia vrajii si cum se foloseste cel mai bine.

  17. #237 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Orice clasă poate sa dea cu orb-urile alea purpurii sau doar magii? Intreb si eu doar așa de curios că nu-s pentru mine jocurile soulsborndemons, imi place atmosfera din ele dar prea grele pt nervii mei!

  18. #238 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Pentru Xander : Cu putin noroc nu e asa greu. M-a omorat de vreo 10 ori.
    Nice!
    Vad ca l-ai dat jos relativ usor la level 72.

  19. #239 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Orice clasă poate sa dea cu orb-urile alea purpurii sau doar magii? Intreb si eu doar așa de curios că nu-s pentru mine jocurile soulsborndemons, imi place atmosfera din ele dar prea grele pt nervii mei!
    Doar magii. Inteleg perfect ce zici cand vine vorba de nervi. Jocul e parsiv fara egal. Inamicii dau cu armele prin pereti si per total cum e construit special ca sa mori. Cica sa inveti din asta, cam asa e morala (ca toate jocurile Souls insa asta parca le intrece la marlanie).
    Dupa 50 de ore in Elden Ring trag urmatoarele concluzii:
    - este evolutie a jocurilor Souls, cu o sumedenie de arme si noi tehnici de lupta si tot soiul de inamici.
    - butonul de jump care in sfarsit a aparut si e util
    - faptul ca esti lasat de capul tau sa bajbai pe harta fara nici macar sa ai un pinpoint ceva care sa indice quest-ul principal, consider frustrant. Deja intru pe Youtube sa vad pe unde sa merg si pe cine trebuie sa bat pentru ca am descoperit aproape toata harta si efectiv nu stiu pe unde sa o iau. Cam aiurea asta comparativ cu Bloodborne si vechile Dark Souls.
    Cookbook-ul ala mi se pare "useless". O sumedenie de retete ce am gasit sau am cumparat si pot face 15 feluri de sageti si tot soiul de throwable insa nici acum nu am ceva sa ma pot vindeca de Scarlet Rot. Multe iteme care sincer nu le vad rostul. Asta ca sunt clasa astrologer probabil.
    A fost mult hype pe el facut. Pentru fanii genului, eu inclus, jocul e bun. Pentru ceilalti care nu se omoara cu jocurile souls nu pierd nimic daca nu-l joc. Stick to Horizon Forbidden west and be happy! Trebuie si mult timp la el comparativ cu majoritatea jocurilor. Sa nu mai vorbim daca vrei sa scoti platina pe trofee. Ai de umblat.

    Acest comentariu este strict parerea mea. Sunt curios voi cei care il jucati cum il gasiti pana acum?

  20. #240 SP
    Junior Member ciocanul's Avatar
    Nici eu nu ma declar incantat dupa 8 ore de joc. Nu e succesorul lui Dark Soul. Are parti bune dar toata alergatura asta mi se pare o diluare a experientei, nu o imbunatatire. O sa-l joc dar nu ma vad facand NG+++ cum am facut cu placere in celelalte. E ok ca au scos Ember-urile/effigy/etc si din doua buruieni ai tot aia ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 25 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. The ring 1&2 By klausn in forum Carti si Comics
    Replies: 0 Last Post: 10-07-2010, 12:43
  2. Red Ring of Death dispare odata cu Xbox Slim By naz in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 23-06-2010, 16:48
  3. Lucha Libre AAA Heroes of the Ring By Nash in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 18-06-2010, 11:07
  4. Ghid: Lost Odyssey - Ring Crafting By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 23-03-2009, 19:41
  5. Bucharest Ring Challenge 2008 - pics By amermofo in forum Foto & Video
    Replies: 2 Last Post: 26-08-2008, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts