Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 25 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 496

Thread: Elden Ring

  1. #201 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    din ce citesc pe aici am senzatia ca in joc esti ca rusii in Ucraina. Nu stim ce trebuie sa facem, nu stim unde suntem, dar mergem la Kiev si am ramas si fara motorina

  2. #202 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Un mini guide mai jos pentru astrologer. In sfarsit am aflat de unde sa iau spell-uri.


    In Dark Souls ziceam " Praise the sun" in Elden Ring s-a transformat in "Praise the horse"

  3. #203 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Enchanted knight s-a transformat in Astrologer acum.
    Multumesc frumos!
    Caut sa incep cu o clasa cu range/magic dar si un melee decent, in genul Royalty din Demon's Souls.
    Exista ceva similitudini intre Astrologer si Royalty din DS, sau sa aleg o alta clasa bazata pe Magie/Intelligence?

  4. #204 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Un chest m-a transportat la locatia din link si am dat peste mare gigant. L-am tavalit din a 2 a incercare
    https://www.youtube.com/watch?v=-Gwl...sGamingStation

    @Xander - Astrologer e ce-ti trebuie.

    ---------- Post added 27-02-2022 at 16:28 ----------

    Accidental ieri am pus arma in doua maini. Am incercat in toate felurile si nu mi-a iesit. Acum e ceva mai complicat si este in felul urmator:
    PlayStation users can hold Triangle and press R1 or L1 to two-hand your right or left weapon, respectively. On Xbox, those buttons will be Y and either RB or LB.

  5. #205 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Un chest m-a transportat la locatia din link si am dat peste mare gigant. L-am tavalit din a 2 a incercare
    https://www.youtube.com/watch?v=-Gwl...sGamingStation
    Interesant. Eu am explorat destul de mult in 20h de gamplay, asa cred, si nu am dat de tipul asta din video. Am ajuns in schimb intr-o mina si mi-au dat cafteala grava, insa am mai crescut in nivel si m-am intors inapoi pentru revansa

    Acum explorez in sud, am atins extremitatea hartii as zice, desi nu e nimic sigur aici. Deja imi pare a fi un pic grind, in sensul ca vreau sa fac level, actualemente fiind level 44, insa trebuie sa ma bat cu toti pe care ii intalnesc, si capat 50 de runes. Saracie.

    Edit: am ajuns acum si la boss-ul asta. Mi-a dat 2 bucati si gata povestea

  6. #206 SP
    Member Cristache07's Avatar
    In caz ca va intrebati ce deschide dragonul din pestera :


  7. #207 SP
    Member eneea's Avatar
    Puteau sa-l numeasca linistiti Dark Souls 4, ca e o evolutie normala a formulei DS. Fain joc, m-a prins, din pacate am ratat niste chestii dela inceput si a trebuit sa reincep jocu dupa vreo 6 ore...cu summonat spiritele lupilor parca merge mai bine

  8. #208 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Mai sunt si alte spirite. Eu cred ca am 6 pana acum, dar joc in mare parte cu lupii, desi nu sunt potriviti pentru orice lupta, insa imi plac ca sunt agili si agitati.

  9. #209 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Mai sunt si alte spirite. Eu cred ca am 6 pana acum, dar joc in mare parte cu lupii, desi nu sunt potriviti pentru orice lupta, insa imi plac ca sunt agili si agitati.
    Am primit si Jellyfish, dar neah...lupii sunt faini, cel putin deocamdata. Am inteles ca se pot upgrada. Am incercat sa joc cat mai blind jocul asta, dar nu prea merge

  10. #210 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Mda, ca sa-i upgradezi trebuie sa bati un boss ne-optional. E greu. Tot la un sfert il las la viata si nu reusesc sa il duc la capat.

  11. #211 SP
    Member Cristache07's Avatar


    Cum era vorba aia de calmare? Foooosaaaaa!!!!!
    Unul din momentele alea cand esti aproape sa arunci maneta in televizor insa alegi sa-i bagi niste carne in frigider lui FromSoftware si mai fumezi o tigara

  12. #212 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Vad ca tu vanezi bossii. Ii iei unul dupa altul Eu cand ma intalnesc, fug, mai ales daca am si multe rune in traista.

    De abia am reusit sa bat Tree Sentinel, si asta ca am facut upgrade la lupi. Sunt level 46, doar melee, cu o sabie gasita pe la inceput, upgraded la 3+, si pe care am pus un ash of war. Slab echipament. Se vede in lupte. Trebuie sa mai fac niste schimbari ca prea o iau pe coaja

  13. #213 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Batut primul boss pe bune din joc, adica boss cu dialog si legat de main quest. Epic fight, dark souls branded moment!
    So far so good Elden Ring incepe sa bata Bb la jocul nr. 1 in topul meu.

  14. #214 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Vad ca tu vanezi bossii. Ii iei unul dupa altul Eu cand ma intalnesc, fug, mai ales daca am si multe rune in traista.

    De abia am reusit sa bat Tree Sentinel, si asta ca am facut upgrade la lupi. Sunt level 46, doar melee, cu o sabie gasita pe la inceput, upgraded la 3+, si pe care am pus un ash of war. Slab echipament. Se vede in lupte. Trebuie sa mai fac niste schimbari ca prea o iau pe coaja
    Nu e vb ca ii vanezi. Dar nu ti se intampla sa ajungi in zone unde probabil jocul te astepta pe la level 80? Eu am senzatia ca am accessat multe din zonele de late game by mistake, fie si pentru ca in unele din ele sunt one shot la orice hit al unui boss de acolo. Chiar si asa am cheezuit vreo doi din aia cu magie pentru Rune.

  15. #215 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Da, insa ajungi acolo vrei nu vrei daca explorezi. De exemplu, Caelid e la o copita distanta de Limgrave. Te plimbi un pic prin zona si nimeresti in Aeonia swamps unde iti iei kill instant. Aici, cel mai bine e sa procedezi ca mine: fugi Pana dai de Sellia. M-am chinuit aici o leaca fiindca am simtit ca se poate. Daca vad ca nu fac damage nimic si primesc foarte mult simt ca n-are rost sa pierd timpul si plec mai departe. Deocamdata sunt la un halt cu explorarea deoarece ca sa merg mai departe trebuie sa bat niste bossi destul de dificili chiar si in multiplayer.

    Inca ceva: doar eu am 30 de ore de joc si doar 3 trofee castigate?

  16. #216 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Vad ca tu vanezi bossii. Ii iei unul dupa altul Eu cand ma intalnesc, fug, mai ales daca am si multe rune in traista.

    De abia am reusit sa bat Tree Sentinel, si asta ca am facut upgrade la lupi. Sunt level 46, doar melee, cu o sabie gasita pe la inceput, upgraded la 3+, si pe care am pus un ash of war. Slab echipament. Se vede in lupte. Trebuie sa mai fac niste schimbari ca prea o iau pe coaja
    Stai sa vezi cand dai de 2 tree sentinel. Asta din video-ul de mai jos e tatal lor. Realizez cu jocul asta cat de fragil stau cu nervii si-mi aduce aminte de Sekiro. In dungeon-ul Auriza Hero's Grave dai de 2 knights. M-au facut aia sa vorbesc singur. Brutal de greu, multiplayer inexistent cand ai cu adevarat nevoie. Am plecat cu coada intre picioare. In dusmanie e facut jocul asta. Pe cat fain este, egal de stresant. Eu nu am idee ce poti sa le faci la unii bosi daca nu ai vraji si esti alte clase. Daca va intalniti cu Shardbearer Radahn intelegeti ce spun. Efectiv nu poti sta langa el. Am video facut. Sa-l pun pe YT?

  17. #217 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Am reusit si eu sa trec relativ usor de primul boss, Margit The Fell Omen, fiind level 14, Astrologer.
    Sincer, la cum darama harta cu mine, nu vad cum as fi putut sa-l bat fara range/magic, sper sa nu nimeresc vreun blocker mai tarziu, dar so far so good...

    As fi curios sa apara pe internet un fel de guide in care sa-ti spuna cam care ar fi level-ul recomandat pentru fiecare boss ca sa ai cat de cat sanse.

  18. #218 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Ar trebui sa facem un summoning cu parola pentru userii forumului. Mai ales la castel, dupa Margit, ca acolo trebuie brigada puternica. Eu azi nu stiu daca mai am timp sa intru in joc, insa o sa incerc maine. Daca nu, poate reusiti voi.

  19. #219 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Am gasit ceva similar cu ce cautam eu, recommended level pentru bosi. Mi se pare putin prea safe ce recomanda ei, e.g. pentru Margit the Fell Omen n-ai nevoie niciodata de level 25..
    Momentan sunt doar cativa dar ei fac update la lista pe masura ce trec de fiecare.


  20. #220 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Am gasit ceva similar cu ce cautam eu, recommended level pentru bosi. Mi se pare putin prea safe ce recomanda ei, e.g. pentru Margit the Fell Omen n-ai nevoie niciodata de level 25..
    Momentan sunt doar cativa dar ei fac update la lista pe masura ce trec de fiecare.

    La Starscorge Radahn am avut noroc incredibil. Consider ca fara level 60 n-ai ce cauta acolo. Eu eram 72 cand m-am dus la el.
    Daca aveti probleme cu upgrade-ul la arme, video-ul de mai jos ajuta enorm. Eu nu gaseam smithing stones +3 pentru sabia mea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 25 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. The ring 1&2 By klausn in forum Carti si Comics
    Replies: 0 Last Post: 10-07-2010, 12:43
  2. Red Ring of Death dispare odata cu Xbox Slim By naz in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 23-06-2010, 16:48
  3. Lucha Libre AAA Heroes of the Ring By Nash in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 18-06-2010, 11:07
  4. Ghid: Lost Odyssey - Ring Crafting By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 23-03-2009, 19:41
  5. Bucharest Ring Challenge 2008 - pics By amermofo in forum Foto & Video
    Replies: 2 Last Post: 26-08-2008, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts