Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 25 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 ... LastLast
Results 421 to 440 of 494

Thread: Elden Ring

  1. #421 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Joc mag, un build vechi...habar nu am ce iteme sunt op pt ca oricum jucam lejer...am spiritul ala la maxim dar AI-ul e tampit rau....cand rupe cand sta si se uita la mine

    ---------- Post added 10-07-2022 at 11:03 ----------

    Am rezolvat pana la urma. Platina si delete
    A fost un joc misto cu de toate, nu inteleg insa crafting system-ul pe care l-am folosit maxim de 10 ori....inutil total....nu am folosit niciun ash of war, e foarte posibil sa fi pierdut o mare parte din joc dar am jucat cat mai no op posibil cu un mag.
    Cine a creat AI-ul ultimului boss e un masochist. L-am terminat si am o gramada de intrebari despre story, dar o sa caut pe net povestea legata.

  2. #422 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Late review:
    am luat in cele din urma CE cu promo la Ozone.Sincer, un pic dezamagit.

    Ce imi place e caseta cu jocul,artbook, etc. Sta fain in biblioteca, mai ales alaturi de CE de la The Order

    Dezamagit un pic de statueta, adica da, e faina , dar ca si calitate e sub cele Ubisoft sau Square Enix. Lumea o lauda, ca detaliata ca nu stiu cum, dar se vede diferenta de calitate.Pe langa asta e si mica si ocupa mult spatiu datorita la sabie si chestiile din jurul Maleniei.

  3. #423 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Eu nu am vazut ce calitate are statueta, dar ce pot spune este ca existau personaje mult mai interesante decat Malenia pe care le puteau reprezenta. Chiar nu inteleg de ce au ales-o pe ea.

  4. #424 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Momentan e doar un zvon, dar este posibil sa-l bage in Game Pass

  5. #425 SP
    Manager paul's Avatar

  6. #426 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Am început și eu să îl joc acum și sunt puțin dezamăgit. Primele 15 ore de joc au fost minunate și pentru mine doar începutul a meritat banii pe tot jocul, însă acum totul mi se pare prea ușor. Nu mai am nicio motivație sa explorez daca oricum dau jos orice boss in 30 de secunde.

    Context:


    Oi fi eu overleveled? Am avut level 50 la Rennala, in Liurnia am intrat cu <40. Nu urmăresc niciun build de pe net, am pus toate punctele in strength ca să folosesc o sabie mare găsită în castelul din weeping peninsula, cum m-a tăiat capul. Devine mai greu in regiunile următoare?

  7. #427 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Bossii vor fi usurei cam tot jocul, mai ales daca folosesti summons. Daca nu ii folosesti, se mai gasesc ici pe colo si unii mai puternici. Conteaza f mult nivelul armei, lvlul mai putin. Ai sa vezi ca lategameul e destul de dificil totusi. Midgameul si mie mi s-a parut usor (mult mai usor decat in alte jocuri FS)

  8. #428 SP
    Member codpin's Avatar
    Ai rabdare ca devine si mai greu. Sunt anumite zone in care e efectiv un salt imens in dificultate.

    Renala nu e chiar cel mai reprezentativ fight boss, nici macar nu te bati cu ea, aia e doar o reprezentare a ei facuta de Rani.

  9. #429 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Asa e jocul, mult mai usor comparativ cu restul jocurilor From, mai ales daca folosești tot ce iti pune jocul la dispoziție. Pt ca el nu are easy mode în meniu, dar de fapt are easy mode. Si aici ma refer in special la spirit summons. Sunt unele OP rau de tot. Sa nu mai zic de katanele Moonveil sau Rivers of Blood, sau sabiile lui Radahn. Si multe alte arme, incantatii sau vrăji. Personal, am folosit tot ce am găsit in joc. Cred ca doar vreo 3-4 boși din tot jocul mi-au făcut "probleme".
    Dar, ca in orice joc de la From, ai posibilitatea să ti-l faci foarte greu sau foarte ușor. Orice joc de la ei poate deveni ușor dacă folosești combinația potrivită de echipament. Vrei sa fie greu? Nu folosi spells, nu folosi summons, nu fă level, folosește cea mai slaba armă, aruncă armura.

    ---------- Post added 08-09-2022 at 08:19 ----------

    Quote Originally Posted by codpin View Post
    Ai rabdare ca devine si mai greu. Sunt anumite zone in care e efectiv un salt imens in dificultate.

    Renala nu e chiar cel mai reprezentativ fight boss, nici macar nu te bati cu ea, aia e doar o reprezentare a ei facuta de Rani.
    Daca iei zonele in ordinea care trebuie, nu e nici in salt imens in dificultate. Partea proastă e ca fără un ghid e cam greu sa știi ordinea. Mergi la nimereala. Partea buna e ca ai cal acum si poti oricând sa fugi, activezi grace-ul si pac, ai un fast travel point pt mai târziu cand ai mai făcut level si ti-ai upgradat arma.

  10. #430 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Thanks guys, o sa ma grabesc catre urmatoarea zona fara sa mai explorez prea mult Liurnia, si poate revin aici intr-un alt playthrough cu wretch.


    Din pacate nu pot face jocul mai greu in mod artificial renuntand la summons si alte lucruri pe care le-am descoperit pentru ca asta ar face ca explorarea sa nu mai fie rewarding. Am explorat fiecare coltisor tocmai ca sa fiu mai puternic si sa pot sa dau jos inamicii, deci daca eu nu folosesc armele si itemele pe care le gasesc inseamna ca nu mai are rost sa explorez nimic.


    Designul lumii in continuare mi se pare superb, mult mai bun decat orice open world lansat recent, insa mi se pare ca au gresit putin cu inamicii care reapar dupa ce ii omori. Un design cu XP limitat (ca in Gothic) ar fi complimentat mai bine atat explorarea cat si combatul, pentru ca ar fi existat inca o motivatie de a explora lumea si de a omori fiecare inamic - sa ajungi la max level.

  11. #431 SP
    Member Antiohh's Avatar
    ordinea este oricum destul de intuitiva, mergi dupa quest line si nu prea poti avansa mai departe in joc daca nu treci pe unde ti s-a zis (nu stiu daca exista ceva exceptii sau ,,scurtaturi). o singura data mi s-a intamplat sa ajung intr-un loc in care eram mult peste nivelul necesar (iar asta pt ca nu am fost eu atent si l-am omis)

  12. #432 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nu stiu de voi, dar eu am jucat fara probleme vreo 95 de ore pana in mountaintops, am explorat fiecare colt si unde nu eram in stare sa fac ceva, reveneam mai tarziu. Dar d-mne, cand am ajuns in mountaintops am vrut sa renunt instant la joc. Cum naiba sa ma omoare toti din 2-3 hituri? M-am chinuit mai mult sa ies din Hidden Path to the Haligtree (din tunelul acela) decat sa o bat pe Malenia... Deja eram disperat, mie imi place sa explorez tot, sa iau toate itemele etc. Am cautat ghid-uri, am zis sa imi schimb build-ul ca poate am facut eu ceva gresit, farming pentru level etc.
    In fine, am ales sfaturile celor de pe youtube si reddit. Am facut rush direct la bossi si am terminat jocu' in 105 ore.
    Unde am avut probleme si nevoie de coop a fost la Placidusax.

  13. #433 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am inceput si eu aseara si am jucat foarte putin - cam 1h. Doar m-am plimbat pe acolo si am pierdut putin timp sa descopar ce si cum.
    Dar...la prima vedere nu prea-mi place.

    Ma asteptam sa fi construit pe Sekiro si sa fie mai bun si mai bine facut, dar de fapt e "doar un alt" Souls game, in care cand mori, pierzi toate souls colectate si trebuie sa mergi sa le recuperezi, iar daca mori din nou, le pierzi - ceea ce mi-a displacut la toate.
    Si din nou lipseste pauza in joc. Nu vreau sa joc online, nu ma intereseaza deloc acest aspect si vreau sa pot pune pauza oricand am nevoie, fiind un joc SP. Nu inteleg ce o fi atat de greu de implementat

    Vad ca acele checkpoints sunt mai dese, iar lumea este foarte deschisa, deci este destul de usor de ocolit o zona sau alta, sau de fugit de inamici, dar tot mi se pare o mecanica de joc mizerabila.

    Sa vad cum va fi in combat, desi vad ca au scos indicatorul vizual cand te apropii de un inamic si poti face stealth kill. Inca poti face asta, dar nu mai ai indicatorul, asa ca nu mai stii daca dai sa-l lovesti normal sau sa-l omori cu stealth kill.

  14. #434 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    era un small hack atunci cand l-am jucat, nu stiu daca mai merge si acum, sa poti sa pui pauza - https://exputer.com/guides/how-to-pause-elden-ring/ - maybe it helps.

  15. #435 SP
    Manager paul's Avatar
    Primul mare award castigat. Game of the Year 2022 in Japonia (1 aprilie 2021-31 martie 2022):
    Attached Images Attached Images fcrx3wfacamhc7e.jpg

  16. #436 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dupa putin peste 10h pot spune ca este mult sub asteptari si mult mai slab decat Sekiro din toate punctele de vedere.

    Daca in Sekiro nu m-a prins povestea, macar am inteles in mare despre ce e vorba. Aici este complet inutila si nu inteleg ce rol a avut super marketatul R.R. Martin in a scrie...nimic...
    O sa fie nevoie sa citesc lore de pe internet ca sa inteleg ceva.

    Lumea aia e mare si gasesti multe lucruri de explorat si de cules, dar inamicii aia, majoritatea, sunt degeaba si oricum treci pe langa ei pe cal in 95% din cazuri fara nicio problema.
    Si tot culeg fructe si ce mai e pe acolo prin tufisuri, dar efectiv nu inteleg ce fac cu ele si de ce le culeg.

    Pe partea de combat, chiar speram sa fie ceva mai bine inchegat, ca in Sekiro, dar este doar un alt Souls game cu animatii clunky si combat mediocru si greoi.

    Singura parte buna e ca avem checkpoints mult mai dese

    Anywho, voi continua sa-l joc si sper sa-l termin - nu de alta, dar pare mult mai usor pana acum. Poate doar la ceva super boss sa ma blochez.

  17. #437 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cu fructele si ce mai aduni poti crafta diverse chestii care iti dau anumite buff-uri si rezistențe temporare, sau anumite "bombe". Dar trebuie sa cumperi crafting kit de la merchant din Church of Elleh. Si sa găsești rețete pe parcurs. E plin de ele, unele trebuie cumpărate, altele gasite.

    Mie exploratul ăla mi-a plăcut. Sa pot sa merg unde vreau eu, fără 100 de semne de întrebare pe harta si waypoints la tot pasul. Nici nu m-a interesat povestea. Nu puteam sa trec pe lângă inamici fara sa ma lupt cu ei. Daca jocul nu te obliga sa faci asta e un plus zic eu, nu un minus. Poti alege sa-i ataci sau sa fugi.

  18. #438 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Fara sa va contrazic, fiecare cu parerea lui, dar mie mi se pare foarte importanta povestea in orice joc de genul acesta.
    Eu ma chinui sa il joc de la aparitie, dar nu am trecut mai departe de primele 30 minute. Cand vad cat de laudat este jocul, ma gandesc ca nu i-am acordat eu timp sa vad povestea, sa ma prinda, ma reapuc de el, iar joc primele 30 minute, iar ma satur de el si tot asa.
    Acum ca citesc ca nu are o poveste (cum are Witcher 3 la care am jucat cam 50% din joc cu placere)- nu cred ca ma mai (re)apuc de el.

  19. #439 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Stilul darksouls are o poveste criptica...nu iti da mura in gura ca sa zic asa. Nu iti imagina ca se joaca cineva pentru poveste pentru design, bossi, builduri , hardcore-ala care intre timp s-a mai relaxat cu ultimele entry-uri. 0ovestea este interesanta dar sa o asculti pe youtube sau orice altceva.

  20. #440 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Da este foarte foarte scumpă maneta, dar să vedeți ce am pățit ieri, săptămâna trecută am completat jocul elden ring și am zis să îl platinez... deci aveam toate trofeele inafara de cel cu armele legendare( unde trebuie ng+)si cele doua endinguri ,buun...săptămâna asta bag tare și am făcut linia de poveste pentru celelalte două, zic ce fain acuma îmi trag o salvare pe stick sau hard disk și aia e , sa nu mai bag un ng++, când ce sa vezi...pe cotețu asta de ps5 nu merge sa faci chestia asta, cum era pe ps4, da știu ca rezolvi toată problema cu substanția dar problema ca nu am în contul principal unde joc, am ps+ de mulți ani cred ca din 2014, dar de acolo doar fac cumpărături...Am găsit o metodă dar trebuie sa resetezi toată consola pentru un save...c acat, atâtea update-uri la consola, la maneta, îți picură în palmă de la vibrații și ei nu te lasă să îți faci un backup la o salvare, se vede ca nu au concurență mare...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 25 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. The ring 1&2 By klausn in forum Carti si Comics
    Replies: 0 Last Post: 10-07-2010, 12:43
  2. Red Ring of Death dispare odata cu Xbox Slim By naz in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 23-06-2010, 16:48
  3. Lucha Libre AAA Heroes of the Ring By Nash in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 18-06-2010, 11:07
  4. Ghid: Lost Odyssey - Ring Crafting By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 23-03-2009, 19:41
  5. Bucharest Ring Challenge 2008 - pics By amermofo in forum Foto & Video
    Replies: 2 Last Post: 26-08-2008, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts