Si eu m-am uitat la Man U vs Birmingham cu comentariu de la Sky Sport. Imi place cum toata lumea zice ca vai ce comentariu penibil e la noi in Romania, dar aia erau obsedati de comentariile legate de forma echipei post-Ronaldo. Din cate stiu anul trecut jucatorul sezonului a fost Giggs si pe buna dreptate, dar ce le mai place si alora shaorma!

Arsenal din punctul meu de vedere e un foc de paie.. intotdeauna a inceput bine dar a obosit pe final.

Iar Liverpool, heh.. managementul prost e traditie la ei.

Sir Matt Busby - managerul emblematic al lui Manchester United a venit initial cu planul de manager-antrenor la Liverpool unde a fost refuzat. Rezultat: Manchester castiga in acea perioada primul trofeu european, pe langa o serie impresionanta de titluri de campion. Si ar fi facut si mai multe daca n-ar fi fost tragicul accident de avion de la Munchen in care a murit jumatate de echipa.

Eric Cantona - considerat cel mai bun jucator care a evoluat in tricoul lui United a fost propus initial de Michel Platini lui Liverpool insa acestia au refuzat. Multumita lui Manchester si-a inceput suprematia in nou fondata Premier League.

Cristiano Ronaldo - trebuia sa parafeze un contract cu Liverpool inaintea celui cu Manchester United. Cei de la Liverpool au refuzat jucatorul pe motiv ca e prea tanar. In urma unui amical dintre Man Utd si Sporting Lisabona, echipa engleza a hotarat sa cumpere jucatorul considerand ca mai bine joaca cu ei decat impotriva lor.

Si astea sunt doar 3 exemple din care United a avut de castigat, si nici pt ei nu sunt singurele.