Multumesc pentru sfaturi!

Am adaugat la favorite acel suport pentru TV, urmeaza sa comand 2 bucati (si in dormitor va sta tot un 55" pentru filme).

Quote Originally Posted by alecutheman View Post
dar asta e solutie doar daca e rigips peretele.
Aici ar fi o problema, peretele este de rezistenta, este peretele comun intre living si bucatarie, iar varianta sa il montez pe alt perete nu exista.
Voi vedea, daca voi fi incapabil sa il montez cu sotia atunci voi da bani unor oameni care stiu ce fac si asta e, odata pus pe perete acolo ramane

Quote Originally Posted by Antiohh View Post
e atat de apropiat de perete incat abia pot sa umblu la porturi (cu mare dificultate)
Dap si la asta m-am gandit, bine ca mi-ai adus aminte.
Ma uit acum la al meu TV si vad ca sunt 2 HDMI-uri in spate (3&4 pe care le folosesc acum intrucat nu sunt limitat de spatiu) si vad inca 2 in partea laterala (1&2) care mai mult ca sigur ca vor fi utilizate odata ce-l montez pe perete.
In afara de cele 2 HDMI-uri si cablul de internet, altceva nu vad sa intre in el, poate trec si eu in secolul 21 si cumpar niste casti de gaming care sa faca sync prin Bluetooth, ca la capitolul asta am ramas in epoca de piatra..

Referitor la banda LED, sincer, am trait sub o piatra si nici nu stiam ca exista asa ceva care face sync cu TV-ul & all... cred ca ma voi multumi cu ceva simplu care intra in USB si are lumina constanta.

PS: @alecutheman si @Antiohh -> Daca va permite timpul si nu e mare deranj, as aprecia o poza cu suporturile voastre de perete, sunt curios cum stau jucariile atarnate
Sunt in continuare deschis la sfaturi, multumesc pentru implicare!