Motivul pentru care inca nu m-am atins de Ragnarok a fost tocmai acesta.. imi era sa nu ma ia somnul sau frustrarea (din nou) la layer upon layer upon layer de puzzles si accesibilitate anumite zone. Stiu ca s-a mai tot discutat, este ceea este, dar GoW 2018 este o umbra a ceea ce a fost GoW. Cu toate aerele pretentioase si marketingul aferent.

Pe mine m-a luat cascatul, considerand lazy game design, cand am realizat ca "se lasa apa" ca apoi eu sa pot ajunge la o zona sau alta. Sau ca nu prea sunt cine stie ce zone noi.
Combat decent insa, asa este, mult eye candy iar cam singurul lucru memorabil sunt luptele cu Valkyrie.
Poveste buna per ansamblu, si din ea mai tin minte, lucru mare.

NU am vazut nici macar un review Rangnarok si nici nu m-a interesat (prea mult) sincer sa fiu.
Ca idee pentru titlul din 2018 mi-am cumparat special un PS4 Pro GoW limited edition.. acum "astept" Ragnarok on sale sau la vreo 50 de lei pe OLX. Si nu glumesc. Pierd sau nu, chiar nu-mi pasa, si-asa am mult prea multe lucruri de facut, backlog imens, iar timpul meu este pretios.
Ma bucur insa ca altora le-a placut si pare ca si Ragnarok se incadreaza intr-o nota similara.


LE: macar lui Kratos i-au continuat povestea si nu l-au facut vreo minoritate curucubeu sau vreun penibil cum se mai arde "progresist" demoland sau recicland ideologic personaje in industria de film si divertisment de peste ocean. Tonul si tranzitia naturala ca figura paterna.. foarte reusit.