Single post: Ce ne-am cumparat azi - console

  1. #22445 SP
    Senior Member Cristache07's Avatar
    In cautarea controler-ului perfect
    Cum vine asta? Pai pe vremuri cand multi dintre noi aveam Sega Megadrive/Genesis, toti laudam gamepad-ul. Ca are direct 6 butoane, perfect pentru MK Ultimate si cel mai important lucru: D-pad-ul care era de inegalat.
    Am testat si am avut zeci de controllere si niciunul nu se ridica la standard-ul lui Sega pentru fighting games. Cel putin pana azi:

    8bitdo controller pentru PC/Switch/Android Dreamcast version ( Firma asta face o gramada de modele pentru mai toate platformele dar nu si pentru Sony Playstation). L-am testat intr-un joc retro pe Windows (king of fighters '98) si ce spune mai toata lumea pe internet e adevarat. Gamepadul asta de 30 de euro e rege. Sa mai spun ca in banii astia primesti si cablu USB-C in pachet? Respect!
    si
    Rise of the Ronin + MGS 3 Remake
    Attached Images Attached Images 1000035383.jpg 1000035382.jpg 1000035384.jpg