In cursul zilei de ieri, MediaPro Interactiv a lansat muvix.ro, un site pe care poti viziona filme romanesti si straine, contracost si in deplina legalitate.

"Am pus astazi online, in versiunea beta, Muvix.ro, probabil unul dintre cele mai ambitioase proiecte ale MPI-ului, toate detalii sunt in comunicatul de presa. Proiectul face parte din strategia MPI de a dezvolta servicii (catre utilizatori sau pentru companii) intr-un trust dominat de continut." Orlando Nicoara

muvix.ro s-a lansat cu 30 de filme. Costul unui film variaza intre 1,19 euro si 2,97 euro, cel mai scump film fiind Bruno (asemanator cu Borat, insa mult mai scandalos si obscen :-D). Plata se poate face prin sms sau cu ajutorul unui card bancar.
Pentru vizualizarea filmelor aveti nevoie de Microsoft Silverlight, Microsoft oferind gratuit, in limita a catorva sute de locuri (in acest moment mai sunt 459 de locuri disponibile), filmul Filantropica, un film in regia lui Nae Caranfil."
sursa: muvix.ro, cinematograful de acasa | re:Fresh

Muvix

cand am vazut prima oara stirea, nu mi-a venit sa cred "Netflix de Romania? super tare ". singura problema cu acest site sunt chiar filmele, mai bine zis colectia de filme. sunt multe romanesti si vechi, dar probabil ca mai tarziu vom avea parte si de filme ma noi si mai apreciate.