Quote Originally Posted by kosashu View Post
Am cumparat si eu 3 jocuri de la sonicblast19 si as avea o mentiune de facut! 2 jocuri au fost ok, nimic de zis, dar Gears of War 2 nu a fost in carcasa originala si a fost versiune bundle, desi aceste lucruri nu au fost mentionate de vanzator. A spus ca jocurile sunt toate in stare foarte buna. Cand i-am scris si i-am semnalat problema, mi-a raspuns, cu un iz de nesimtire ca "la banii astia mai comentezi???" Eu banii i-am muncit nu i-am furat, iar pentru banii care i-am dat pe joc, asteptam sa primesc jocul in stare buna (sau cel putin sa spuna starea reala a jocului).
Bai baiatule m-ai facut sa iti reduc drastic pretul jocurilor si mai vorbesti.
Ca sa nu zic ca le sa le vinzi si nu sa te joci.
Asa am primit si eu jocul cand l-am cumparat asa il vand mai departe.
Luati-le frate de unde vreti voi noi in tipla la banii astia.
GTA e inca 150 de lei in magain m-a facut sa il dau cu 50.
Si cica eu sunt ala rau.

---------- Post added 02-01-2011 at 09:04 PM ----------

Quote Originally Posted by solaru View Post
User: sonicblast19
Anunt:Vand Jocuri Xbox 360 Ultimul Stoc
Calificativ: Mincinos si neserios
Problema: am achizitionat de la el 4 jocuri - Assassins Creed 1 si 2, Midnight Club LA si BF Bad Company Gold Ed. L-am intrebat in ce stare sunt jocurile si mi-a raspuns ca "sunt aproape perfecte, practic ca din magazin". Cand le-am primit (ambalarea a fost precara, doar in hartie, prin urmare 2 carcasae s-au spart, iar carcasa metalica de la BF BC s-a indoit rau fiind la margine) am constatat ca discul de la Midnight Club era foarte zgariat iar manualul era in spaniola, iar la AC 1 manualul si coperta in italiana.
Orice incercare de-a mea de a obtine ceea ce am cumparat, chiar daca initial am dorit sa returnez jocurile pe costul meu, s-a lovit de refuzul userului mai sus amintit.
Mi-a zis ca imi returneza banii pe cele 2 produse necorespunzatoare, doar daca ii fac dovada ca mai am datele lui personale. ei bine, le mai am, normal, dar as vrea sa primeasca ce merita!

Ar fi un castig pentru toti userii onesti ai acestui forum daca astfel de "virusi" ar fi tratati corespunzator si definitiv.

Multumesc,
Scuzati-ma domnule ca nu am mentionat limba carcasei si a manualeor.Pe cati intereseaza asta?
Cumpara frate jocurile din magazin daca le vrei in engleza totul.
Ca sa nu mai zic ca daca te interesa asa tare intrebai inainte sa cumperi.
Ma mir ca nu te-a deranjat Assassins Creed 2 ca era pe NTSC-J si partea japoneza sa nu iti placa.
Banuiesc ca citesti manualele si copertile jocurilor ca sa adormi.
Cat despre adresa:m-a amenintat in prealabil ca o pune pe site(nu ca m-ar interesa) si apoi cand am cazut de acord cu returnarea jocurilor mi-a cerut adresa ca sa "verifice daca e aceeasi cu ce are el".
Nu i-am mai dat adresa tocmai din motivul asta(ca m-a amenintat).
Si daca el spune ca o are de ce nu mi-a trimis jocurile?Sau macar adresa prin PM?Ca sa-i confirm.
Oricum banii nu mi-au ajuns inca.
Aveti grija ,deci, ce ii vindeti acetui user extrem de pretentios.


Offtopic:Cat despre a cumpara ceva de la altcineva nu am lasat coletul neridicat nici macar odata.
Asa ca cine mai lasa spam-uri ca sunt tzepar ar face bine sa se uite ce fel de "tzepar" sunt inainte.(mesaj in special pt. userul nostru corect Dasani)