+ Reply to Thread
Page 20 of 78 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 70 ... LastLast
Results 381 to 400 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #381 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ce legatura are postul tau cu subiectul threadului respectiv ? Userul este pe blacklist deja - atitudinea lui a fost explicata.

  2. #382 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Este o atentionare asupra caracterului userului, nu? Un link catre acest topic mi se pare relevant.

  3. #383 SP
    Member Mircea's Avatar
    mersi rodarkone

  4. #384 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Userul: onizuka_ffx

    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41...ri-xbox-360-a/
    Calificativ: Neserios - nu a ridicat coletul, nu mai raspunde.

    Detalii: Adresa: Pantazi Radu George, Oficiul Postal Nr. 1, Iasi Nr. 1, Tel: 0755987348.

    Problema: A zis ca vrea sa cumpere de la mine Gears of War 2, mi-a trimis doar oficiu postal/nume/ judet si a sustinut ca sigur o sa ridice pachetul cand va ajunge si va verifica zilnic la Posta Romana. Au trecut 3 saptamani de cand am expediat coletul, nu cred ca l-a ridicat - coletul nu s-a intors.. iar am aruncat bani degeaba pe transport si ambalare. I-am trimis PM, nu raspunde dar vad ca isi face alte thread-uri in care cumpara jocuri.. caut o rezolvare, thanks.

  5. #385 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    De aia trimit eu doar cu plata in avans. Sa vezi cati useri se arata mirati : "pai cum sa dau banii in avans", "iti ridic sigur jocu' frate", etc. No, thanks.

    Ultima data mi-a cerut unul de pe un forum vecin sa-i trimit ceva, i-am zis ca doar cu plata in avans fac asta - sa vezi ce revoltat a fost. Culmea era ca avea un singur TR si ala negativ - explicatia in TR : "nu ridica pachetul, neserios".

  6. #386 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Userul onizuka a fost notificat - asteptam punctul de vedere -

  7. #387 SP
    Junior Member onizuka_ffx's Avatar
    Salutare la toti si salut Naz, sincer nu mi-ai dat nici un telefon, pe site am intrat abia acum 2 zile si aici a fost si greseala mea, dar puteai sa ma suni, doar ti-am dat nr de tel!!! Imi cer mii de scuze ast un PM cu nr tau de telefon sa vorbim!!! Este prima oara cand se intampla asa ceva si doresc sa repar greseala!!! O zi buna la toti!!!

  8. #388 SP
    Banned iBoGo's Avatar
    @dragoszontara
    Nesimtit faci pe cine vrei,dar nu pe mine.Tu nici macar nu stii cu cine ai vorbit.Vii cu amenintari la mine si dinastea.Omule,imi pare rau de oameni ca tine care acuza pe nedrept.Ti-am spus clar,ca el mi-a luat contul,il cunosc si stiu cine este.Dar tu crezi ce vrei,imi pare rau ca nu iti pot dovedi asta.

  9. #389 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Esti copia userului 4rm4?

  10. #390 SP
    Member kosashu's Avatar
    si eu era sa o iau de la IboGo sau cine o fi.... IboGo = 4rm4 = 4rmj4 (de pe alt forum) Evitati userul asta caci e un copil penibil de vreo 14-15 ani din Timisoara care isi face de cap pe aici....

  11. #391 SP
    Member Mircea's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea20 View Post
    user: pityku96
    Anunt:http://www.consolegames.ro/forum/f42...ps-300va-165w/
    calificativ:neserios


    Cred ca isi imagina un sistem 5.1 cand se lua curentul si dupa 30 minute disparea iluzia si i se stingea muzica imaginara.USER NESERIOS.Cumparat UPS cu plata in avans.Bateria de la 30 minute cat era scris tine 5 secunde un telefon la incarcare.Prin transport nu avea cum sa scada timpul de mentinere al bateriei (este imposibil).

    cred ca deja au trecut 2 saptamani si nesimtitul nu vad sa fi avut macar bunul simt sa raspunda.Restul datelor

    Nume:BARBAT GEORGE ALEXANDRU
    YM: barbat_alex
    IBAN : RO23RZBR0000060010028906
    Oras:Bucuresti
    Adresa:Strada Margeanului Numarul 10 Bloc M57 Scara F Etaj 8 Apartament 49

  12. #392 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    sunteti nebuni sa cumparati ceva in avans. Jocuri sau manete ok, merg, de la userii seriosi de pe forum, dar de la necunoscuti mai bine dati o fuga sa vedeti, ca altfel luati teapa mare

  13. #393 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Am rezolvat cu onizuka_ffx, a ridicat coletul si mi-au venit banii. Thanks

  14. #394 SP
    Member Mircea's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    sunteti nebuni sa cumparati ceva in avans. Jocuri sau manete ok, merg, de la userii seriosi de pe forum, dar de la necunoscuti mai bine dati o fuga sa vedeti, ca altfel luati teapa mare
    si vroiai sa merg pana in Bucuresti pt 35 lei ? pana la urma ma *** pe ei 35 de lei dar macar sa se vada seriozitatea userului si eventual banul de rigoare,ca asa daca lasam de la noi.....SI cu datele postate poate sa-si face ce cont vrea ca datele personale tot alea raman

  15. #395 SP
    Member Mircea's Avatar
    si pana la urma s-au luat ceva masuri cu nenea caisa sau a ramas in aer?
    il vad ca tot vinde.
    In fine,treaba voastra.

  16. #396 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Mircea20 -

    http://www.consolegames.ro/forum/f54...te-black-list/

    Si da e treaba noastra si o facem cu succes.

  17. #397 SP
    Member Mircea's Avatar
    multumesc mult

  18. #398 SP
    Member solaru's Avatar
    User: sonicblast19
    Anunt:Vand Jocuri Xbox 360 Ultimul Stoc
    Calificativ: Mincinos si neserios
    Problema: am achizitionat de la el 4 jocuri - Assassins Creed 1 si 2, Midnight Club LA si BF Bad Company Gold Ed. L-am intrebat in ce stare sunt jocurile si mi-a raspuns ca "sunt aproape perfecte, practic ca din magazin". Cand le-am primit (ambalarea a fost precara, doar in hartie, prin urmare 2 carcasae s-au spart, iar carcasa metalica de la BF BC s-a indoit rau fiind la margine) am constatat ca discul de la Midnight Club era foarte zgariat iar manualul era in spaniola, iar la AC 1 manualul si coperta in italiana.
    Orice incercare de-a mea de a obtine ceea ce am cumparat, chiar daca initial am dorit sa returnez jocurile pe costul meu, s-a lovit de refuzul userului mai sus amintit.
    Mi-a zis ca imi returneza banii pe cele 2 produse necorespunzatoare, doar daca ii fac dovada ca mai am datele lui personale. ei bine, le mai am, normal, dar as vrea sa primeasca ce merita!

    Ar fi un castig pentru toti userii onesti ai acestui forum daca astfel de "virusi" ar fi tratati corespunzator si definitiv.

    Multumesc,

  19. #399 SP
    Member kosashu's Avatar
    Am cumparat si eu 3 jocuri de la sonicblast19 si as avea o mentiune de facut! 2 jocuri au fost ok, nimic de zis, dar Gears of War 2 nu a fost in carcasa originala si a fost versiune bundle, desi aceste lucruri nu au fost mentionate de vanzator. A spus ca jocurile sunt toate in stare foarte buna. Cand i-am scris si i-am semnalat problema, mi-a raspuns, cu un iz de nesimtire ca "la banii astia mai comentezi???" Eu banii i-am muncit nu i-am furat, iar pentru banii care i-am dat pe joc, asteptam sa primesc jocul in stare buna (sau cel putin sa spuna starea reala a jocului).

  20. #400 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Puneti si datele lor : nume, adresa, nr. de telefon.
    Nick-ul poate fi schimbat, dar datele respective mai greu (mai ales numele ).
    Asa stim si noi pe cine sa evitam in viitor.

    Si am si o sugestie : cand cumparati ceva de la un user nou (si voi sunteti un user mai vechi) cereti sa va trimita fara ramburs si platiti pe card (sau prin mandat postal daca nu are card). Eu asa fac de cand mi-am luat prima teapa aici. Normal ca unii nu vor accepta si li ve va parea chiar suspect. Treaba lor, eu personal mai bine ratez un joc decat sa ma trezesc ca am platit un joc zgariat, cu manual si coperta in italiana sau platinum. Sau chiar mai rau, sa ma trezesc cu un Verbatim...

    Sau macar cereti niste poze reale ale produselor, acolo vezi daca jocul are manual in alta limba sau alte probleme de astea. Insa pozele nu va vor scuti decat de o parte a problemelor.

+ Reply to Thread
Page 20 of 78 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 70 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts