+ Reply to Thread
Page 70 of 78 FirstFirst ... 20 60 68 69 70 71 72 ... LastLast
Results 1,381 to 1,400 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1381 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Quote Originally Posted by axel View Post
    Sunt fan Dark Souls si am vrut sa joc Bloodborn neapart,din graba fara sa ma documentez despre problemele ps4 le are,am stabilit ca voi cumpara ps4 lui dazkun,intre timp m-am uitat la aria playstaion 4 si am vazut multi useri nemultumiti de consola.Consola lui dazkun are garantie la emag,din pacate in Satu Mare nu este showroom emag unde pot lasa consola pt garantie,cel mai aproape sediu emag este in Oradea sau Cluj.Am platit returul la fan curier si i-am cerut lui dazkun sa-mi trimita poza cu bonul de la curier sa stiu exact cat a platit,dar el mi-a trimis chitanta cu expeditor si destinatar,nu apare taxa ce a platit pt transport.Este vina mea,data viitoare ma voi documenta mai bine cand cumpar un produs SH.
    Cred ca mai bine ii plateai omului transportul, iti cereai scuze si ii spuneai adevarul - ai preferat sa iei consola de la orange.


    Quote Originally Posted by axel View Post
    thx,gata am reusit sa prind una
    luat de aici http://www.consolegames.ro/forum/f60...e/index30.html

  2. #1382 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by axel View Post
    Sunt fan Dark Souls si am vrut sa joc Bloodborn neapart,din graba fara sa ma documentez despre problemele ps4 le are,am stabilit ca voi cumpara ps4 lui dazkun,intre timp m-am uitat la aria playstaion 4 si am vazut multi useri nemultumiti de consola.
    Stai un pic... ai vazut ca lumea e nemultumita de PS4 si ai decis sa nu-ti mai iei? Si totusi: Console si accesorii cu preturi bune | Single Post View. Anyway, s-o stapanesti sanatos...
    Quote Originally Posted by axel View Post
    Consola lui dazkun are garantie la emag,din pacate in Satu Mare nu este showroom emag unde pot lasa consola pt garantie,cel mai aproape sediu emag este in Oradea sau Cluj.
    La emag nu trebuie sa mergi la showroom pt. garantie. Ai formular pe site, ti-o ridica prin firma de curierat.

  3. #1383 SP
    Banned Templier's Avatar
    ce faza low!

    ---------- Post added 06-04-2015 at 16:24 ----------

    eu mi-am retras like ul de la post ul ala ca mi se pare prea mare nesimtirea

  4. #1384 SP
    Member axel's Avatar
    Am avut noroc si am prins ps4 la orange la un pret foarte bun si daca se strica pot sa-l las la orange shop care este aproape de mine.Simplu motiv de ce am renuntat la ps4 tau este ca poate l-ai desfacut si ai perdut garantia + il vinzi dupa o luna de la achizitie,mi s-a parut suspicios.

  5. #1385 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Dude, just stop.

  6. #1386 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by axel View Post
    Am avut noroc si am prins ps4 la orange la un pret foarte bun si daca se strica pot sa-l las la orange shop care este aproape de mine.Simplu motiv de ce am renuntat la ps4 tau este ca poate l-ai desfacut si ai perdut garantia + il vinzi dupa o luna de la achizitie,mi s-a parut suspicios.
    Nu-i mai simplu sa zici ca ai gasit mai ieftin in alta parte si sa nu o mai dai din colt in colt pe aici? Returneaza-i omului banii pe transport, pentru ca vina este unanim a TA, pt. ca te-ai sucit dupa ce ati batut palma si cu asta basta. Fara toate scuzele astea fantasmagorice. Cine drq sa umble in PS4 ca inca nu s-a modat - si ma indoiesc ca noi in RO, am fi primii.

  7. #1387 SP
    Junior Member dazkun's Avatar
    Multa lume vinde console desfacute chiar si fara garantie. Nu il vindeam ca e stricat il vindeam ca am nevoie de bani la o luna. Sau poate pur si simplu nu mai am timp sa ma joc. Indiferent care ar fi motivul este un forum nu suntem la colt de strada sa dau teapa. Tiam dat numele, adresa, iban-ul. Nu am cont doar pe ConsoleGames mai am si pe ComputerGames si Okazii daca dai un search pe google vezi ca am rating peste tot. Si ca buyer si ca seller. in momentu de fata nici nu ma intereseaza ce oferta mai buna ai gasit sau ca te-ai sucit in ultimu moment si ai incercat sa imi si insulti inteligenta mie si forumului cu raspunsul tau de mai devreme. Este o chestie de principiu asta sa iti asumi riscurile si schimbarile de parere si sa platesti pentru ele. Nu e vorba de 50 de ron. Este vorba de principiu. Dar preferi sa fi, nu un tepar, ca macar ar fi fost ceva, preferi sa fi un neserios si sa mai incerci sa, o sa imi scuzati expresia pentru ca de obicei nu folosesc, manglesti oamenii pe aici.

  8. #1388 SP
    Member axel's Avatar
    Azi sau maine cel tarziu voi depunde cei 50 de ron,voi posta dovada aici,imi cer scuze pt comportamentul meu

  9. #1389 SP
    Admin MonkY's Avatar
    That's the spirit axel! Asteptam confirmarea de la dazkun.

  10. #1390 SP
    Member axel's Avatar
    Am depus banii

    Tanase Silviu(dazkun)
    Attached Images Attached Images 20150408_121745.jpg

  11. #1391 SP
    Junior Member dazkun's Avatar
    Problem solved.

  12. #1392 SP
    Member ALVio's Avatar
    Cine vrea sa faca tranzactii cu IULIAN SOMESEANU din Iasi sa fie atenti pentru ca este tzepar. Am facut cateva schimburi fara probleme, in care a trimis primul apoi mi-a zis ca-si vinde consola si am fost de acord sa-i cumpar un joc pe care l-am platit in avans (100 lei), jocul nu l-am mai primit de la el...si-a schimbat nr de telefon si id-ul de pe consolegames: inainte era "consolegamer" acum are next.gen.
    I-am raportat si lui Monkey dar nu are de gand sa-mi returneze banii zicandu-ne ca este in spital dar intre timp are postari pe console cu anunturi de vanzare si schimburi....Aveti grija la el !!!!

  13. #1393 SP
    Admin MonkY's Avatar
    ALVio: i-am dat un mesaj, asteptam raspunsul sau. In functie de el va primi ban pe ambele conturi sau veti rezolva problema.

    P.S. Dupa atata amar de vreme pe CG inca mai sunt "Monkey"...

  14. #1394 SP
    Banned Templier's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post

    P.S. Dupa atata amar de vreme pe CG inca mai sunt "Monkey"...

  15. #1395 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Dupa atata amar de vreme pe CG inca mai sunt "Monkey"...

  16. #1396 SP
    Banned Templier's Avatar
    Am decis sa postez si eu aici un caz al unui user neserios. Persoana in cauza este userul crowler21 !

    Anul asta dupa o discutie pe chat in legatura cu niste carcase de PS Vita Slim am zis sa ii fac un serviciu si sa ii iau una cand m-as fi dus in vacanta, urma sa plec in martie. Ajuns la destinatie am facut tot posibilul sa ii gasesc ce vroia el si am cumparat carcasa respectiva, exact cum am vorbit. Inainte de a pleca i-am zis ca nu il costa decat carcasa si transportul ( el fiind din Onesti ) fara sa imi pun eu vre un adaos. L-am anuntat de acolo ca i-am gasit carcasa si m-a rugat sa ma uit si de o folie fata/spate tot de Vita Slim.Ok , i-am luat si folie si am i-am zis ca odataajuns in tara ii trimit coletul dar mi-a zis sa il mai pasuiesc un pic ca nu avea bani.Din data de 19.03 si pana azi am mai vorbit de cateva ori spunandu-mi ca in 2 saptamani le ia, ca ia doar carcasa , ca nu are bani , ... Eu cand i-am luat lui carcasa am mai luat inca una pe care am zis ca o tin dar m-am hotarat sa o vand si am pus anunt cu ea aici , la vecini si am rugat pe cineva sa puna anunt si pe OLX. Pe data de 17 mai userul crowler21 da mesaj pt carcasa pe OLX ( unde carcasa era la alt pret ) si a facut o oferta. Pe langa faptul ca e neserios este si prost, toate cele 3 anunturi au exact aceiasi poza! In loc sa ma contacteze pe mine sa isi ia carcasa pe care i-am cumparat-o si la care nu ii ceream nimic in plus el se duce si incearca sa negocieze in alta parte. Tepar! Dpmdv nu o sa mai colaborez cu el iar voi puteti sa trageti singuri concluziile.
    It is what it is!

  17. #1397 SP
    Admin MonkY's Avatar
    I-am dat mesaj... asteptam raspunsul maxim o saptamana. Dupa care, rugam un moderator sa-i dea ban... daca nu vrea sa rezolve problema. Amen!

  18. #1398 SP
    Banned Templier's Avatar
    Multumesc pentru intelegere dar puteti sa faceti ce vreti. Nu ma intereseaza sa fie banat, eu nu i-am dat TR sau report ci am scris aici sa aveti grija si sa vedeti cum se comporta anumiti oameni. Eu oricum nu ii mai trimit nimic ca e total neserios si din martie ma tot duce cu zaharelul.
    Voi decideti !

  19. #1399 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Daca stii, ai putea sa-i scrii numele intreg sa știm de cine ne ferim. Asa poate isi face alt user, sau poate dam de el pe alte site-uri

  20. #1400 SP
    Banned Templier's Avatar
    nu ii stiu numele ca mereu am vb prin PM aici dar asta e anuntul lui de pe olx

    Vand cont League of Legends Onesti • OLX.ro

    e identic cu ce are si aici de vanzare

    ---------- Post added 19-05-2015 at 17:11 ----------

    http://www.consolegames.ro/forum/f43...eague-legends/

+ Reply to Thread
Page 70 of 78 FirstFirst ... 20 60 68 69 70 71 72 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts