+ Reply to Thread
Page 22 of 78 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 72 ... LastLast
Results 421 to 440 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #421 SP
    Member Ares's Avatar
    nu-mi spune ca am fost prea subtil ptr tine ca nu te cred. in cazul in care vorbesti serios totusi ideea era ca asa suntem noi (romanii ) obisnuiti sa punem problema : " ce vrei mah? la 50 de lei ce vrei? vrei sa fie sigilat?" noua ne place asa sa dam tepe...."da-l in pu.a mea de fraier , l-am ars si p`asta" , nu ne place sa fim onesti , civilizati , bun simt......doamne fereste...departe de noi asa ceva. bah cand te uiti la ei ce mari tepe dau nu sti daca sa plangi sau sa razi , sa plangi pe de`o parte ptr ca inca exista asemenea specimene sau sa te cace rasu` cand ii vezi ca se bucura la 50 de lei ....grea intrebare

    cele bune

  2. #422 SP
    Member kosashu's Avatar
    Eu nu m-am plans ca discul era zgariat..... Nici nu am luat Assassin's Creed. Problema mea era ca sonicblast19 nu mi-a spus ca Gears of War 2 nu are carcasa originala si de asemenea nu a mentionat ca jocul e de fapt bundle version! In fine, e ultimul post de-al meu pe tema asta, pentru mine e un caz incheiat. Am precizat ca sonicblast19 e doar 1/3 neserios (pentru ca celelalte 2 jocuri erau in stare foarte buna), dar el a facut tam tam pe faptul ca am avut curajul sa postez cum ca acel joc nu era asa cum imi spusese pe forum! Apoi a inceput cu injuriile, ceea ce m-a determinat sa cred despre el ca, nu este doar tupeist si smecheras, ci si prost crescut! Pentru mine este un baietas de 14 ani, desi are 21, dar ii lipsesc cei 7 ani de-acasa. Bafta!

  3. #423 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Eu azi ma intalnesc cu un baiat sa cumpar Darksiders sigilat la 85 RON si nu e prima data cand vad asa ceva, pe Dragon Age Origins sigilat + alea 2 bonus DLC am platit 40 RON.

  4. #424 SP
    Banned sonicblast19's Avatar
    Quote Originally Posted by gizas4all View Post
    "AC1 si 2 si Battlefield si Midnight Club ma indoiesc ca a fost zgariat rau fiindca eu am jucat jocul ala mai bine de o luna si nu sa intamplat nimic"

    zgariat rau ..............auzi tupeu pe kosashu , cum sa se planga ptr ca a primit un sidi zgariat care nici macar nu era ZGARIAT RAU.
    draga sonicblast19 nu conteaza cat de rau era zgariat , important este ca era si nu i-ai spus si la o adica in viziunea ta sa zica merci ca totusi a primit ceva ,ptr ca la fel de bine putea sa nu primeasca nimic si abia atunci putea sa spuna ca este teapa, nu?

    mi-am adus aminte un banc ..cik intra 1 intr-o carciuma , se pune la masa si comanda o ciorba de burta.
    chelnerul ii aduce ciorba si pleaca. asta cand se uita in farfurie vede un nasture de palton ,cheama chelenerul ii explica la care chlenerul ii spune : la 8 lei cat este ciorba te asteptai sa gasesti un palton in farfurie?

    sunt de parere ca putem trai linistiti si fara acesti apendici ai societatii


    Te-a bagat cineva in seama?
    Ai patit tu ceva?
    Vorbesti ca un rahat degeaba.

    ---------- Post added 05-01-2011 at 01:18 AM ----------

    Bai!Dar stau sa ma gandesc ca daca as fi fost un tzepar adevarat si le-as fi trimis carcase goale, astia m-ar fi cautat sa ma castreze.

  5. #425 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    In primul rand - aici nu este un thread unde fiecare isi da cu parerea despre ce a facut altcineva aici se reclama probleme adevarate.

    sonicblast19 va fi sanctionat conform regulamentului in vigoare insa nu va fi adaugat pe blacklist pentru ca nu a vandut produse defecte ci doar intr'o stare precara - ceilalti va rog sa cititi cu mare atentie ce scrie mai jos (parte din regulament) si in caz ca va intereseaza vreun produs de acum inainte si acesta nu respecta cele de mai jos va rog sa folositi butonul de REPORT -

    Quote Originally Posted by Regulament
    . Threadul deschis trebuie sa contina o descriere a produsului respectiv, daca sunt defecte vizibile, daca este functional, etc. Se recomanda ca produsele scoase la vanzare sa fie insotite de un link pentru edificarea in conditii optime a oricarui virtual cumparator. Va rugam sa atasati si poze acolo unde este posibil si obligatoriu sa specificati metodele de contact, locatia vanzatorului si daca e valabil anuntul si pentru provincie. Practic tot ce trebuie sa faceti este sa completati urmatoarele puncte pentru a evita eventuale probleme:
    Quote Originally Posted by Regulament
    • denumirea exacta a produsului (specificati daca este Retail, Platinum, Collectors edition in cazul jocurilor)
    • pretul produsului (trebuie specificat daca este negociabil sau nu)
    • metoda de contact (PM, telefon, messenger, email)
    • fotografii reale cu produsul
    • starea produsului (daca este uzat, sigilat, putin folosit, zgariat, etc)
    • descrierea produsului (ce contine pachetul, zona in care ruleaza, limba, etc)
    • modalitatea de livrare (daca accepta trimiterea prin curier, posta si daca pretul include transportul)
    De asemeni cand postati va rog sa respectati regula de postare din primul post - daca nu se va respecta regula de postare - postul nu va fi luat in considerare.

    Si un avertisment - orice post cu jigniri sau provocari va fi sanctionat, indiferend cine il face.

  6. #426 SP
    Member kosashu's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post

    Si un avertisment - orice post cu jigniri sau provocari va fi sanctionat, indiferend cine il face.
    SI atunci de ce nu e banat baietasul asta, sonicblast19 ???? Pentru ca are o gramada de post-uri jignitoare chiar pe acest thread!

  7. #427 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pentru ca nu el a inceput cu jignirile - vreti sa va banez in ordinea in care l-ati atacat ? Aici nu suntem la piata, daca exista o problema va rog sa o raportati si sa va limitati la asta, nu sa incepeti tiganeala (ca in posturile de mai sus) si sa lasati un moderator sa isi dea cu parerea, nu ma intereseaza ca voi sunteti subiectivi, noi trebuie sa fim obiectivi chiar daca este dureros.

    Mai pe romaneste

    1. normal ca a gresit sonicblast si s-a bazat pe lenea si comoditatea voastra, pentru ca nu ati intrebat nici unul in ce limba e manualul, in ce stare e discul - dar nu poate fi penalizat pentru ca discurile functioneaza, nu v-a pacalit si v-a trimis un produs defect.

    2. normal ca nici mie nu mi-ar fi convenit sa primesc niste discuri zgariate, sau jocuri in alta limba decat engleza, sau carcase de DVD normale etc insa asta e specificat chiar de mine in regulament, ca trebuie mentionat - daca cineva nu mentioneaza pe un thread de vanzare el intra sub incidenta nerespectarii regulilor threadului si va fi penalizat, dar atat si nimic mai mult, nu poti bana un user pentru asa ceva, ar trebui banati 90 % din userii de pe publicitate.

    3. subiectiv vorbind sonicblast19 trebuia banat (dar nu pentru limbaj cum sugerezi tu) ci pentru ca, a omis cu buna stiinta sa informeze colegii forumisti despre ceea ce vinde, obiectiv vorbind cei care au cumparat de la el au preferat pretul si nu au mai intrebat detalii despre jocul vandut.

    Deci va rog eu - tiganeala ii ajuta pe tepari si bisnitari, in nici un caz userii de buna credinta - daca s-a intamplat ceva dubios, va rog dati REPORT si atat, nu incercati sa despicati voi acum in 4.

  8. #428 SP
    Member solaru's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Pentru ca nu el a inceput cu jignirile - vreti sa va banez in ordinea in care l-ati atacat ? Aici nu suntem la piata, daca exista o problema va rog sa o raportati si sa va limitati la asta, nu sa incepeti tiganeala (ca in posturile de mai sus) si sa lasati un moderator sa isi dea cu parerea, nu ma intereseaza ca voi sunteti subiectivi, noi trebuie sa fim obiectivi chiar daca este dureros.

    Mai pe romaneste

    1. normal ca a gresit sonicblast si s-a bazat pe lenea si comoditatea voastra, pentru ca nu ati intrebat nici unul in ce limba e manualul, in ce stare e discul - dar nu poate fi penalizat pentru ca discurile functioneaza, nu v-a pacalit si v-a trimis un produs defect.

    2. normal ca nici mie nu mi-ar fi convenit sa primesc niste discuri zgariate, sau jocuri in alta limba decat engleza, sau carcase de DVD normale etc insa asta e specificat chiar de mine in regulament, ca trebuie mentionat - daca cineva nu mentioneaza pe un thread de vanzare el intra sub incidenta nerespectarii regulilor threadului si va fi penalizat, dar atat si nimic mai mult, nu poti bana un user pentru asa ceva, ar trebui banati 90 % din userii de pe publicitate.

    3. subiectiv vorbind sonicblast19 trebuia banat (dar nu pentru limbaj cum sugerezi tu) ci pentru ca, a omis cu buna stiinta sa informeze colegii forumisti despre ceea ce vinde, obiectiv vorbind cei care au cumparat de la el au preferat pretul si nu au mai intrebat detalii despre jocul vandut.

    Deci va rog eu - tiganeala ii ajuta pe tepari si bisnitari, in nici un caz userii de buna credinta - daca s-a intamplat ceva dubios, va rog dati REPORT si atat, nu incercati sa despicati voi acum in 4.
    salut,

    as vrea sa fac precizarea ca am intrebat in ce stare sunt jocurile, iar raspunsul a fost "aproape perfecte, practic ca din magazin". daca nu as fi intrebat, as zice, dar toc mai asta e problema, ca eu am intrebat si el a mintit! e adevarat ca ne-am conversat pe PM dar inca le am si nu le-am sters... la o adica.

    toate cele bune si multumesc pentru suport!

  9. #429 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Nu mai discutati pe privat chestiile astea, aceste lucruri se discuta pe thread, la vedere, ajuta toti forumistii, daca tie ti-ar fi spus pe privat ca sunt zgariate praf si tu te-ai fi razgandit ar fi pacalit pe altcineva care nu a avut inspiratia sa intrebe.

  10. #430 SP
    Member roberte's Avatar
    user - valytwee
    anunt - vand xbox360
    calificativ - total neserios

    nu a ridicat coletul

  11. #431 SP
    Member Mariush's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMi View Post
    Console Games Forum - View Profile: itally21

    Pfff...ce ordinar nesimit...imi face orasul de ras.Totusi cred ca nici tu nu trebuia sa te incurci cu useri de 2 bani care au cateva posturi pe acest forum...eu evit cu desavarsire asemenea useri si ar fi bine sa o faceti si voi...sa fiti ma atenti cu cine va incurcati.Sper totusi sa rezolvi situatia in vre-un fel.Bafta
    imi pare rau ca consideri ca numarul de posturi face un om...faptul ca nu am produse la vanzare, schimb etc. constant si in cantitati industriale, precum si faptul ca nu am un cont tocmai vechi pe acest forum, nu consider ca ar trebui sa afecteze in niciun fel colaborarea mea cu alti useri atunci cand doresc un anumit produs - ori ofer un altul la schimb / vanzare. Cred ca pot fi mai corect / promt decat multi useri care au peste 1000 de post-uri (nu generalizez si nu vrea sa aduc nimanui injurii).

    Sry de OFF Topic

  12. #432 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    User- corrupt
    Anuntul meu : http://www.consolegames.ro/forum/f41...ri-xbox-360-a/
    Calificativ: - Nesimtit.

    Il tot astept de doua zile sa puna banii in cont,ieri zice ca reuseste si ca imi trimite mesaj cand termina.Nu am primit nici un mesaj,il contactez si imi zice ca , contul nu este in lei ci in valuta si ca nu este in regula (ceea ce nu este adevarat,pe acte scrie clar Mastercard Standard in LEI),apoi imi spune sa il trimit eu prin curier (AC BH) dar sa platesc eu curierul,si dupa ce am refuzat a inceput cu jignirile! EVITATI! El astepta ca eu sa ii pun jocul fara sa verific daca a pus banii.

  13. #433 SP
    Junior Member candya76's Avatar
    userul Console Games Forum - View Profile: King este neserios....am cazut de acord sa trimitem cate un joc de ps3 in urma cu 2 luni...eu am trimis[am primit confirmarea de la el ca la ridicat,iar eu nu am primit nimic,desi el sustine ca la trimis-vreau sa se ia atitudine fata de el si daca altcineva il cunoaste sa ia legatura cu el... adresa lui este Mocanu Ana-Maria,str. Dacia,bl. 17,sc. 2,ap. 37,cod 210233,Tg-Jiu,GORJ

  14. #434 SP
    Member verde's Avatar
    Nustiu daca activeaza pe acest forum dar atentia la Cristea Marian ,are id-ul de mess sukarime_de_print ,a vrut sa imi traga teapa cu un schimb si nu i-a reusit.Noroc cu cunostiintele de la Fan.

  15. #435 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Trebuia să-ți dai seama din prima că nu poate fi vorba despre o persoană serioasă cu un așa ID

  16. #436 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    User:divayo
    Calificativ:Neserios,si un pic cam TEPAR!

    Mi-a facut o oferta pentru un joc de al meu....mai precis pe Medal of Honor...un schimb cu MGS4+ o mica diferenta....bun...Toate bune si frumoase am facut schimbul prin posta am trimis si eu jocul sper el..fiind din Jud:Timis

    Cand bag discul in consola nu mare mi-a fost mirarea ca nu a mers....Am incercat sa il contactez pe YM si forum si nimic el ma ignora.....

    Ar merita un ban...

  17. #437 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    User:divayo
    Calificativ:Neserios,si un pic cam TEPAR!

    Mi-a facut o oferta pentru un joc de al meu....mai precis pe Medal of Honor...un schimb cu MGS4+ o mica diferenta....bun...Toate bune si frumoase am facut schimbul prin posta am trimis si eu jocul sper el..fiind din Jud:Timis

    Cand bag discul in consola nu mare mi-a fost mirarea ca nu a mers....Am incercat sa il contactez pe YM si forum si nimic el ma ignora.....

    Ar merita un ban...
    Bizar este ca vad postat de tine pe profile-ul lui:
    Quote Originally Posted by FallouT
    Super User Tranzactie facuta cu succes!
    N-ar trebui sa te hotarasti inainte de a posta? Pana la urma cum e? Tranzactie cu succes sau teapa?

  18. #438 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Ciudat...am facut o tranzactie foarte recent cu divayo si n-au fost probleme. Ce-i drept el a trimis primul jocul, dar totul a fost ok - jocul a fost in stare buna si impachetat decent in plic cu bule. In schimb nu mi-a placut deloc cum scria, fara cratime. Si stilul cam de pustan, dar in rest n-am avut probleme...

  19. #439 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    Buna,am revenit,am fost plecat din oras,va rog nu ma judecati gresit,rog sa-mi lase un nr de tel sa pot lua legatura imediat,si nu,nu mam bucurat pt un joc cum spune,ca al lui merge si al meu nu,imi dau cuvintu ca o rezolvam cit mai repede posibil,multumesc pentru intelegere!!! Sper!!!

    ---------- Post added 17-01-2011 at 11:11 AM ----------

    Salut din nou,astept nr de telefon de la amicul meu,sa rezolvam problema,am vazut ca tot mai multi ma acuza,TEPARU! TEPARU! sincer nu-am intepat pe nimeni,in viata mea...e trist(nu ma pling) doar imi exprim si eu punctu de vedere,iar despre tranzactia facuta intre mine si el,ce am trimis eu: joc impecabil,carcasa,carte,doar ca nu era sigilat!!! nu am mentionat nimic aseara despre asta(cind am revenit)ca pur si simplu nu ma asteptam la asa ceva,dar ma rog,eu nu acuz,oricum ie se va rezolva,am spus aceste cuvinte pt a nu mai fii acuzat pe nedrept,ca sint TEPAR!!!

  20. #440 SP
    Admin MonkY's Avatar
    divayo: Nu stiu cine te-a acuzat, dar din partea noastra, a echipei CG, nu cred ca ai vazut asa ceva. Acesta este si motivul pentru care te-am rugat sa iei legatura cu userul in cauza si sa rezolvati situatia... Daca te acuzam direct, primeai BAN si gata. A se intelege ca noi aici incercam sa fim doar mediatori, nu judecatori sau politisti... Bafta in rezolvarea problemei!

+ Reply to Thread
Page 22 of 78 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 72 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts