+ Reply to Thread
Page 19 of 78 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 ... LastLast
Results 361 to 380 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #361 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    naz, sa stii ca te inteleg perfect - si eu am facut o gramada de tranzactii si doar recent am luat teapa.
    Iar cu trimisul ramburs - nu mai trimit niciodata asa, sunt prea multe dezavantaje, desi unii useri (copilasi) se mirau de ce nu trimit cu ramburs, ca ei doar asa sunt obisnuiti : tot se intrebau ce se poate intampla, ca eu nu risc nimic.

    Aha...absolut nimic, doar sa trimit jocul (ma costa din start la posta min. 8 lei sa trimit cu ramburs). Daca userul nu preia coletul (sanse FOARTE mari in cazul copiilor si pustanilor fara salariu) ala sta 10 zile la posta, dupa care se intoarce la mine. Eu platesc returul + taxele de magazinaj, peste 10 lei lejer. Mai pun si cei 8 lei care i-a dat initial pt transport si ies pe la 20 lei pierduti. Plus timpul pierdut cu produsul blocat si poate in timpul ala se ivea alt cumparator pe care-l pierd.

    Daca vreau sa trimit un joc care valoreaza 20 lei va dati seama ca la fel de bine pot arunca la gunoi jocul ala, am pierdut fix cat valoreaza jocul + timp la posta (mers de doua ori) + impachetare + completare formulare...

  2. #362 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Nu inteleg ce mai e de spus, esti neserios pt. ca nu ai ridicat coletul sau nu ai zis din start: nu mai am bani, nu il mai vreau ! Am postat cand am avut timp.

  3. #363 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Nu inteleg ce mai e de spus, esti neserios pt. ca nu ai ridicat coletul sau nu ai zis din start: nu mai am bani, nu il mai vreau ! Am postat cand am avut timp.
    Atunci aia să crezi! Fiecare crede ceea ce vrea, adevărul e doar unul!

  4. #364 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    De ce nu te-ai oferit sa ii platesti omului pentru deranj ? respectiv sa ii pui banii pe transport si pentru taxele de depozitare - mie mi se pare cusuta un pic cu ata alba povestea, stiai ca trebuie sa primesti un colet si totusi ai cheltuit banii.

    Pana la o rezolvare amiabila -> dadu093 - blacklisted.

  5. #365 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    �ntradevar, ştiam că urmează să primesc un colet �n 2-3 zile. Dar au trecut aproape 3 săptăm�ni şi nu am primit nimic. Dar asta e, pic eu de fraier pentru nişte idioţi/idioate de la poşta...

    naz, te rog să �mi laşi un cont, sau dacă eşti deacord să �l trimţi din nou, plătesc totul �n avans. Aştept un PM.

    L.E. M�ine depun banii �n cont-ul de PayPal dat de naz. Mulţumesc pentru �ntelegere.

  6. #366 SP
    Junior Member catza86's Avatar
    Userul: radutflorin
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41...tml#post464696
    Calificativ: neserios
    Problema: am vorbit pe messenger sa imi trimita mie jocurile respective cu 190 ron plata inainte prin mandat online (15 ron) mi-a spus ca are nevoie de bani, ca vinde consola etc. Eu am mai colaborat cu respectivul, i-am vandut 5 jocuri fara nicio problema, l-am catalogat " de incredere", mi-a dat pana si cerere de prietenie pe forum. Inca nu am primit niciun joc cu toate ca banii au fost ridicati de la posta, pentru ca nu s-au intors, pe messenger cred ca am ignore ca el este on line si la mine apare offline, la telefoane nu raspunde cu toate ca il sun o data la doua zile.

    I-am dat add pe un alt id de messenger si l-am intrebat daca are jocuri de vanzare si mi-a zis ca el nu are nimic si mi-a dat ignore.

  7. #367 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pune te rog toate datele personale (nr telefon, id yahoo etc) pentru a se evita pe viitor tranzactii cu acest user (si pentru a-l adauga la -> http://www.consolegames.ro/forum/f54...te-black-list/ )

  8. #368 SP
    Junior Member catza86's Avatar
    Radut Florin Mihai
    Jud Satu Mare,Loc Satu Mare,Strada Cibinului,Bloc CE7,ap 7,nr tel ,etaj 2
    tel : 0748559636
    ym : firelo_yos

  9. #369 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    ai scris gresit Ym ... e firelove_yos

  10. #370 SP
    Junior Member catza86's Avatar
    typo, multumesc de corectie

  11. #371 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Userul a fost notificat - asteptam sa apara si sa isi expuna si el parerea (poate se rezolva)



  12. #372 SP
    Junior Member catza86's Avatar
    nr 2

    Userul:Pcezy3criP
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41-console/31758-vand-modern-warfare-2-100-lei-si-altele/
    Calificativ: neserios


    Am cumparat mw 2 si mi l-a trimis spart. Am discutat si am stabilit sa il trimit inapoi sa imi primesc banii inapoi. Mi-a dat o adresa, am trimis si nu a fost ridicat, mi-a spus de la posta ca nu exista adresa respectiva.

    nume Geancu Florin

    Iasi , Str florilor , Bloc Ac , nr 5 , etaj 2 , app 3 .

    ym: ps.forlife

  13. #373 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai daca ai primit deja de la el - nu aveai deja adreasa corecta ?

    Userul va fi sesizat si vom astepta (ca de obicei) 2 saptamani pentru partea lui de poveste.

    ---------- Post added 20-11-2010 at 03:06 PM ----------

    Quote Originally Posted by catza86 View Post
    Radut Florin Mihai
    Jud Satu Mare,Loc Satu Mare,Strada Cibinului,Bloc CE7,ap 7,nr tel ,etaj 2
    tel : 0748559636
    ym : firelo_yos

    Userul a fost banat / datele lui au devenit publice pentru a se evita alte tepe pe viitor.

  14. #374 SP
    Member Mircea's Avatar
    user: pityku96
    Anunt:http://www.consolegames.ro/forum/f42...ps-300va-165w/
    calificativ:neserios


    Cred ca isi imagina un sistem 5.1 cand se lua curentul si dupa 30 minute disparea iluzia si i se stingea muzica imaginara.USER NESERIOS.Cumparat UPS cu plata in avans.Bateria de la 30 minute cat era scris tine 5 secunde un telefon la incarcare.Prin transport nu avea cum sa scada timpul de mentinere al bateriei (este imposibil).

  15. #375 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Daca cumperi de la useri fara avatar...

  16. #376 SP
    Member Mircea's Avatar
    si normal cand i-am propus sa fac retur,sa-mi recuperez banii a inceput cu texte ,,nu,ca la mine merge....bla bla..,, Oameni de 2 lei si 50 bani.Sa se bucure de banii castigati pe inselatorie.

  17. #377 SP
    Member Dasani's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea20 View Post
    si normal cand i-am propus sa fac retur,sa-mi recuperez banii a inceput cu texte ,,nu,ca la mine merge....bla bla..,, Oameni de 2 lei si 50 bani.Sa se bucure de banii castigati pe inselatorie.
    Bine ca nu a fost valoare mai mare.La 30 de lei zi bodaproste si sa-i fie de pomana.Poate se bucura si el ca a dat o teapa de 30 lei.Looser'i...ce mai.

  18. #378 SP
    Member Mircea's Avatar
    Da,bine nu a fost o pierdere mare,dar am postat sa aiba in vedere userii care vor sa faca tranzactii cu dansul.

  19. #379 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by mircea20 View Post
    user: Pityku96
    anunt:http://www.consolegames.ro/forum/f42...ps-300va-165w/
    calificativ:neserios


    cred ca isi imagina un sistem 5.1 cand se lua curentul si dupa 30 minute disparea iluzia si i se stingea muzica imaginara.user neserios.cumparat ups cu plata in avans.bateria de la 30 minute cat era scris tine 5 secunde un telefon la incarcare.prin transport nu avea cum sa scada timpul de mentinere al bateriei (este imposibil).
    blacklisted !!!

  20. #380 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Nu inteleg, din moment ce este pe lista neagra si nici nu-l intereseaza explicatiile (ca vad ca a citit threadul si n-a zis nimic), de ce mi s-a sters postul de pe alt thread al omului unde atentionam userii de problema cu el?

+ Reply to Thread
Page 19 of 78 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts