+ Reply to Thread
Page 10 of 78 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 ... LastLast
Results 181 to 200 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #181 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ba stiu foarte bine ca nu este public, insa eu nu ma apuc sa arunc cu vorbe in stanga si in dreapta inainte sa cunosc, pe cat posibil ambele fete ale problemei. Vezi ca daca dai clic pe cartonasul din postul pentru care s-a dat infractiunea, poti vedea despre ce este vorba.
    Da, regulamentul ar trebui revizuit si sunt convins ca va fi discutata treaba asta intre moderatori. Nu a sustinut nimeni cum ca moderatorii si adminii ConsoleGames.ro ar fi perfecti, odata cu voi invatam si noi.

  2. #182 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    imi pare bine ca ai inteles esenta mesajului meu. nu vreau sa ma cert cu nimeni, insa daca situatia o cere si exista posibilitatea de imbunatatire a regulamentului atunci este indicat sa aveti in vedere aceste lucruri. imi pare rau insa ca lucrurile au luat o intorsatura ciudata...pentru unii. poate tonul meu din postul mare este mai dur, insa te rog sa nu il consideri si rautacios pentru ca nu asta a fost intentia. de multe ori, pe forum, tonul cu care afirmi ceva este interpretabil si nu vreau sa se inteleaga ca vreau cuiva raul...din contra...

  3. #183 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu mi-am spus punctul de vedere aici, dar ma voi cita

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Din cate stiu Khan are doar un ban temporar... ceea ce e inca o dovada ca "nu are cineva ceva cu el". Pt. ca la cele 3 pagini de infractiuni pe care a reusit sa si le insuseasca, aproape oricine altcineva ar fi primit un BAN FOREVER. Insa atat eu cat si echipa CG am invatat sa-l acceptam asa cum este. Asa cum am facut-o cu multi alti useri. Asta nu inseamna ca trebuie abuzat fara limita de aceasta acceptare/incredere pt. userul respectiv.

    Eu pe Khan il consider un consolist serios, si cred/sper ca ii va trece supararea... insa l-as ruga sa-si reciteasca multe din posturile care au cauzat probleme... sa stea 2 minute si sa se intrebe "A meritat ?". Stiu ca de multe ori primim lovituri din toate directiile... si desi nu sunt adeptul "intoarcerii si celuilalt obraz" sunt convins ca raspunsul cu aceeasi moneda nu ajuta niciodata la aplanarea unui conflict. Insa regulile sunt singurele care pot tine in frau astfel de situatii fara ca cineva sa spuna "acela e protejatul lui x" sau "favoritul lui y" si de aceea nu i se poate aplica.

    Tocmai de aceea, desi il consider pe Khan un prieten pe CG... nu pot sa nu-i aplic Regulamentul. Hell yeah, daca vine cineva si-mi spune "MonkY, ar trebui sa ne lasi pt. ca ai incalcat Regulamentul CG de ai putea strange 3 pagini de infractiuni"... probabil ca m-as intreba si eu daca intr-adevar asa este si as lua o pauza. Din pacate, Khan nici dupa ce a luat cateva pauze... nu s-a putut relaxa si scapa de problema lui, care in termeni neaosi se cheama "Gica Contra".

    So, daca doreste sa revina... e liber sa o faca (dupa expirarea ban-ului). Daca doreste sa-si faca blog, e liber sa o faca. Daca doreste sa fie in continuare Gica Contra, e liber sa o faca. Dar sa nu se astepte ca regulile sa se muleze dupa el. Prin urmare orice alt moderator (nu neaparat Grey) e la fel de liber sa-i aplice o sanctiune. Repet, din pacate, la userii cu multe sanctiuni, aproape orice extra devine Recidiva... prin urmare si ban (chiar daca doar temporar).

    Daca nu doreste sa revina... atunci ii doresc tot binele din lume si sper sa ne mai vedem la un pahar de vorba. Daca e insa atat de suparat pe mine/noi... atunci nu stiu daca am ce sa fac. It's all upto him !
    Pana una alta, cred ca Regulamentul este cat se poate de OK, si de fiecare data cand am avut motive sa-l perfectionam, am facut-o. Sunt cazuri in care insa lumea considera ca noi am fi un fel de Politie, Judecator si poate si echipa de Interventie cu mascati. Si este total gresit. Noi suntem limitati de ceea ce putem demonstra aici pe forum... nu putem sa ne apucam sa facem pe detectivii, sa dam zeci de telefoane, sa urmarim yahoo messenger logs sau mai stiu eu ce... si asta doar pentru a demonstra ca un user are dreptate sau un altul. Deci da, sunt cazuri in care chiar si noi ne oprim... insa avem in vizor userul respectiv. Dar de aici si pana la a te "balacari" pe forum... chiar si dupa ce ti se spune sa te opresti, e cale lunga. Si pentru ce ? Si mai ales... in pragul Pastilor... Grrr... Hai sa fiti iubiti !

  4. #184 SP
    Member psycho-07's Avatar
    am trimis la useru bucovina si nu a mai raspuns la curier si trebuie sa astept 14 zile pana imi vine inapoi nu recomand

  5. #185 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    aiurea tare..incearca sa vb cu userul..sau nu raspunde...email..telefon..pm?
    din cate stiu la curier..poti sa vb si sa il ceri tu in retur...chiar mai rapid

  6. #186 SP
    Member psycho-07's Avatar
    am vorbit cu cei de la curier si au zis ca a primit coletu dar in schimb el nu mia pus coletu promis (m-a intepat de joc), il cheama Dumitru Robert, oras. Vrancea, loc. Focsani ca sa stiti sa va feriti de un pusti de 14 ani

  7. #187 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Eu nu inteleg de ce va riscati cu cei care nu sunt din acelasi oras cu voi si sunt noi pe forum ... peste 2-3-4 sute de posturi ... si cateva feedback-uri ... sa stii cum sta treaba ...

  8. #188 SP
    Member richardm27's Avatar
    Quote Originally Posted by psycho-07 View Post
    am vorbit cu cei de la curier si au zis ca a primit coletu dar in schimb el nu mia pus coletu promis (m-a intepat de joc), il cheama Dumitru Robert, oras. Vrancea, loc. Focsani ca sa stiti sa va feriti de un pusti de 14 ani
    Ia da-mi mai multe detalii pe PM.

  9. #189 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Studentul View Post
    Eu nu inteleg de ce va riscati cu cei care nu sunt din acelasi oras cu voi si sunt noi pe forum ... peste 2-3-4 sute de posturi ... si cateva feedback-uri ... sa stii cum sta treaba ...
    si eu pe acelasi principiu m-am bazat : ori are putine posturi dar e din acelasi judet cu mine , ori e din alt judet da are multe posturi si reputatie mare . Asa stii sigur ca nu te fura nimeni . Mie mi se par foarte dubiosi userii care au numai 2 posturi si vand ps3 cu 4 milioane (dau un exemplu )

  10. #190 SP
    Member psycho-07's Avatar
    a vrut sa fac schimb cu el sa imi dea uncharted 2 pe dante la schimb si nu avea incredere sa trimita el primu (zicea ca poate il pacalesc) si am zis ca trimit eu primu sa vada ca e ok jocu

  11. #191 SP
    Member szury's Avatar
    Userul: tibi
    Anunt: click
    Calificativ: neserios
    Problema: Am cumparat 3 jocuri. Toate au venit cu carcasa sparta + un DVD spart. Am vb pe mess si ne-am inteles ca imi trimite o parte din pret inapoi.

    Dupa o saptamana n-am primit nimic. L-am contactat a zis ca peste 2 zile. De atunci au mai trecut 2 saptamani. Intre timp am incercat sa-l contactez insa nu-mi raspunde (vad ca ii invisible pe mess).

    Cer banarea acestui user. Astept raspuns de la admini.

  12. #192 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Pai si cu asta cum ramane?
    Quote Originally Posted by szury View Post
    Fifa 09,dragon ball z burst limit, naruto rise of ninja sunt cumparate de mine. Vanzator foarte serios!!

  13. #193 SP
    Member szury's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Pai si cu asta cum ramane?
    Atunci am vorbit pe mess si a zis ca imi trimite banii inapoi.

  14. #194 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Nu cred ca trebuia sa te grabesti sa zici ca e serios doar pe baza promisiunii ca o sa-ti dea banii inapoi. Cum ramane cu ceilalti useri care se gandesc sa cumpere de la el? Trebuia sa spui exact ce si cum, direct pe thread cat si aici, nu sa-l "periezi" ca sa-ti dea banii inapoi, pe care oricum vad ca nu ti i-a dat.

  15. #195 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Userul: CLAuDyA
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41...st-planet-2-a/
    Calificativ: Neserios
    Problema: Am discutat prin PM uri si a ramas ca ii trimit FIFA09 prin ceva care avea drum in spre Bucuresti. Luni dimineata, persoana respectiva ajunge in Bucuresti. Miercuri, il suna pe respectivul user ca sa afle ca acesta a cumparat jocul din alta parte si nu mai este interesat.
    Acum jocul meu este blocat in Bucuresti, si daca cineva din provincie vrea sa l cumpere nu pot sa il trimit.



    Quote Originally Posted by [B]Mariusik[/B]
    Salut,

    Din pacate nu sunt din Bucuresti, dar am pe cineva care vine maine in Bacau si pleaca inapoi spre Bucuresti Duminica sau Luni. Cred ca i dau persoanei respective jocul si va intalniti voi in Bucuresti.

    Poti ajunge in Tineretului/Universitate?

    Quote Originally Posted by CLAuDyA
    da pot ajunge uite nr meu s m sune 0762698453


    Nu cer banarea userului, dar un warning ceva tot merita.

  16. #196 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Are warning, la urmatoarea astfel de problema: ban !

  17. #197 SP
    Member szury's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Are warning, la urmatoarea astfel de problema: ban !
    Cu tibi cum ramane?

  18. #198 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by szury View Post
    Atunci am vorbit pe mess si a zis ca imi trimite banii inapoi.
    Nu ne-ai spus daca ti-a trimis pana la urma banii inapoi. Daca nu, same action for him

    Desi daca ma uit in anunt aici: http://www.consolegames.ro/forum/f41...pachet-ieftin/ vad ca spui
    Quote Originally Posted by szury View Post
    Fifa 09,dragon ball z burst limit, naruto rise of ninja sunt cumparate de mine. Vanzator foarte serios!!
    Va trebui sa te hotarasti. Ori este foarte serios, ori este foarte neserios...

  19. #199 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ar trebui sa spuneti ca e user serios abea dupa ce ajunge jocul respectiv la voi in mana si il inspectati/testati un pic , nu dupa ce ti-a promis ca ti-l trimite tie . Eu am spus de exemplu ca ffocus e user serios abea dupa ce mi-a ajuns consola si am testat-o un pic , nu dupa ce mi-a spus ca o va trimite in directia mea . Asa ca ... chose your words carefully

  20. #200 SP
    Member szury's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu ne-ai spus daca ti-a trimis pana la urma banii inapoi. Daca nu, same action for him

    Desi daca ma uit in anunt aici: http://www.consolegames.ro/forum/f41...pachet-ieftin/ vad ca spui
    Va trebui sa te hotarasti. Ori este foarte serios, ori este foarte neserios...
    Uite cum a fost:

    1. Mi-a oferit un pret foarte bun. Am primit jocurile si a zis ca imi trimite o parte din bani inapoi. Atunci am scris ca este serios. Pe mess a fost foarte hotarat ca imi trimite banii inapoi.
    2. De atunci au trecut vreo 2 saptamani si acum nu mai raspunde nici la mess, nici la PM. Am incercat de 100 de ori.
    3. Atunci am scris aici ca ii neserios.

    Greseala mea a fost ca am zis prea repede ca ii serios, dar nu ii pt ca dupa ce a zis ca imi trimite banii nu am mai auzit nimic de la el.

    By the way: instalati plug-inul "iTrader" pe forum. Cu ala putem lasa un feedback (pozitiv sau negativ) ca si pe ocazii/ebay.

+ Reply to Thread
Page 10 of 78 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts