Quote Originally Posted by Donely View Post
Suntem o natie bleaga.
Excelent zis. Cam asta ar fi rezumatul thread-ului.

Ne tot plangem, dar de ce ? Noi i-am ales. Si apoi iar ne plangem : da, dar n-am avut altceva mai bun. Si : ce sa facem acuma ? Asta e...

Nu-i deloc asa, a se vedea francezii, germanii, etc. Pai la francezi numai cand e vorba sa se scumpeasca cu 0.2% benzina se umple Champ Elysees de 2 milioane de oameni furiosi. La noi se scumpeste benzina in veselie si ce se intampla ? Merg 3 oameni si platesc cu marunt la pompa. Foarte tare...

Se voteaza un cod al muncii incredibil si noi ce facem ? Ne stragem 7.000 de oameni, stam 2 ore in piata si plecam acasa.

Pai in conditiile astea cum sa se schimbe ceva ??

Poporul roman e patetic si e un mamaligar. Pe toti ii aud ce greu o duc, dar cand e vorba sa protesteze nu fac nimic. Asa ca eu nu-i cred. Frate, daca intr-adevar o duci greu si esti nemultumit de prestatia celor alesi dovedeste asta.

Cati suntem ? 22 milioane ? Sa se stranga doar 2 milioane (a zecea parte) si sa mearga furiosi la Boc si la Base. Sa vezi ce rapid se schimba treaba. Asa, daca merg 7.000 de oameni, din care 6.000 sunt pensionari amarati si neputinciosi...