Quote Originally Posted by djdanny View Post
Joc pe normal. Nici nu vrea sa ma gandesc cum e pe nightmare. Ma uit la video-uri pe youtube, dar mie nu imi ies exact asa.

Nu sunt prea obisnuit cu controlul...
Nu cred ca e chestie de obisnuinta, pur si simplu asa-s jocurile : http://www.consolegames.ro/forum/f60...a-easy-jocuri/

Din pacate sunt multi carora le place "provocarea", cei care vor sa dea reload de 10000 de ori, nu inteleg de ce e placerea aia masochista sa mori de 100 de ori pe minut, dar cert e ca multi o au. In consecinta producatorii se adapteaza si fac jocurile foarte grele chiar si pt easy sau normal. Ceea ce e o tampenie, am mai zis de atatea ori, ca de aia ai nivele de dificultate.

In Alan Wake normal fiind cel mai mic nivel de dificultate ar trebui sa treci prin joc ca prin branza chiar daca nu esti "bun". Nici vorba sa te uiti la walkthrough, asta e o prostie uriasa, unde mai e farmecul atunci ? Dar asta e, n-ai ce face. Mie mi se intampla foarte des si ma joc din 92, iar pe console de peste 2 ani.

Cat despre easy vs nightmare stai linistit, asta e o alta porcarie uriasa, in multe faze nu e nicio diferenta, am jucat cateva jocuri pe easy si pe nighmare, unele mi s-au parut FIX la fel, nicio diferenta.