Quote Originally Posted by mariuck View Post
@monkY pai de ce zici lags included ??
Pentru ca inca nu am vazut Android care sa nu fie laggy... sau sa devina in foarte scurt timp de folosire. In mare parte se datoreaza sistemului de multitasking si a managementului de memorie defectuos. Pana si Google recunoaste asta si tot promite de cateva releasuri incoace ca se repara. A ajuns mai rau ca Windows-ul, fortandu-ma sa stau cu task managere active si sa fac overclock ca sa vad o imbunatatire vizibila...

Eu de exp. am ramas socat sa vad ca pe un Froyo aveam lag pe un "amarat" de Galaxy Tab 7 (care are single core la 1Ghz cu 512MB RAM), acelasi lag pe care l-am vazut si pe un Ice Cream Sandwitch si Galaxy Tab 7.7 (care are dual core la 1.4Ghz cu 1GB RAM). Recunosc ca doar intr-un video pt. Galaxy Tab 7.7... dar, ideea este ca nu au rezolvat.

Poate pentru unii nu e asa deranjant, pe mine insa ma omoara cu zile.... sa vad un device cu dual core si 1GB RAM cum afiseaza pana si niste amarate de icons "in frame-uri" (sacadat).

P.S. Nu ar mai exista lagfix-uri si patch-uri daca problema nu ar exista... specific asta pentru cei care "nu cred"