Quote Originally Posted by tray View Post
Un android fara custom rom si tweaks mi se pare useless
Asta daca ai posibilitatea de root si de a pune custom rom. Colegul meu asteapta la un HTC de 6 luni si inca nu exista posibilitatea... Eu am stat aproape un an asteptand o modalitate pt. Tab-ul meu... Pana la urma l-am dat, satul de asteptare. Daca dureaza un an sa-mi pot pune un custom rom... well, in timpul acela deja mi-am schimbat de 2 ori telefonul
Quote Originally Posted by tray View Post
tocmai asta mi se pare farmecul platformei, multitudinea de open sources.
Intr-adevar, e dragut sa ai de unde alege... pana te lovesti de chestii gen "daca pui custom x, nu mai merge corect bluetooth-ul", sau "daca pui custom-ul cutare, sunt probleme pe 3G" si tot asa.

Ca idee, mie mi-a murit Tab-ul in timp ce-si facea update OFICIAL de la Samsung. Restore ioc, recovery mode dus... a reusit sa-si rescrie prost boot-ul. Cei de la HAT mi-au cerut 900 RON sa-l repare. De banii aia imi luam altul

---------- Post added 28-10-2011 at 07:52 AM ----------

P.S. A nu se intelege ca sunt hater... acum de exp. asteptam si eu ceva vesti super de la Google si Samsung... in ideea de a vedea daca-mi schimb iPhone 4-ul cu altceva. Nu sunt genul "fanboy" al unei tabere, si de obicei ma plictisesc de acelasi stil... So, am vrut sa fiu convins de un smartphone Android. Sorry... nu au reusit, asa ca in plan este upgrade la 4S. Poate cine stie, pana ajunge 4S la noi la preturi rezonabile... poate pana atunci vad un Android care sa ma convinga

---------- Post added 28-10-2011 at 09:39 AM ----------

Something to "back me up": Android Orphans: Visualizing a Sad History of Support