stiu ca primul lucru la care te gindesti cind spui fanboy este 'flame'. aici nu despre asta e vorba. nu am inteles niciodata ideea de fanboy in sensul ca nu am trait niciodata acest sentiment. din cauza asta rog pe toti cei care se considera fanboy ceva (orice) sa imi explice si mie ce simt cind se gindesc la acel ceva si ce simt cind se gindesc la opusul acelui ceva. imi vine greu sa cred ca e vorba de sentimente gen iubire/ura pentru ca de obicei avem de-a face cu obiecte, nu cu natiuni, fiinte umane, animale (insert everything really important here). deci, ce simte un fanboy? de ce un fanboy este fanboy ceva anume si nu altceva? cum a ajuns fanboy? da, vreau marturisiri, nu vreau flame. vreau sa inteleg fenomenul pentru ca sincer sa fiu eu nu am trait asa ceva. am avut si intel si amd, si ati si nvidia, si seagate si WD, si crt si lcd, si console si PC, am si PS3 si X360. imi place tot ceea ce imi ofera TOATE aceste produse si mi le cumpar in functie de pret/performanta de obicei, nu in functie de numele care apare pe un produs anume. so, what am I missing here? ceva nu se leaga. care e starea de normalitate la care ar trebui sa ader (daca ajung la concluzia ca nu ma integrez in societate)?

am citeva intrebari si vreau un raspuns de la voi. nu pun poll ptr ca mi se pare pueril si oricum nu cred ca se poate reduce totul la un simplu da sau nu.