Quote Originally Posted by isis View Post
Nu vreau sa va suparati, dar vedeti mai cum sunteti unii dintre voi, am da fara probleme 500 de dolari pe un telefon sau o jucarie dinasta, dar facem galagie majora daca PS4 sau Xbox 720 ar costa 700-800 de dolari, sau chiar 1000... ca hai sa fim seriosi n-avem ce compara jocurile de pe PS sau Xbox cu alea de pe tablete. Ideea e, la modul general, si am vazut asta aici pe forum, nu vi se pare aiurea sa ne afisam cu telefoane de 500 euro sau mai mult si sa ne speriem ca o consola poate costa la fel? Consola care vorba aia o tii 5-7 ani, nu un an ca un telefon mobil sau tableta [nu de alta, dar telefoane si tablete apar anual si le schimbam ca doar n-o sa stam cu alea vechi nu?]

Si am mai observat o chestie aici pe forum. Va plangeti ca o placa grafica de PC e 500 de euro si e scumpa, dar aveti HDTV-uri de mii de euro. Va plangeti ca PS4 ar putea costa nu stiu cate sute de euro dar schimbati iPhone-urile si iPAD-urile annual [care iPAD 3 cu 64GB e mai mult decat un PS3 + Xbox 360 la un loc]. Telefonul si tableta o schimbam anual ca doar asa iasa si nu o sa stam cu iPAD 2 cand a iesit iPAD 3, dar PS3 care e pe piata de 6 ani ar mai trebui sa stea... Ce sa zic, sunteti foarte tari...
Eu zic ca tu ești cam Fanboy PC...
Sunt mulți care au renunțat la PC si se multumesc cu o tabela sau un smartphone care sa �nlocuiască PC-ul.
Si in plus de asta sunt persoane care fac ceva constructiv pe tableta nu o cumpara doar de dragul de a avea IPad de 14245 gb.