Quote Originally Posted by Kornfq View Post
Salut....Observi vre-o diferenta la hdmi, fata da unul normal? Ma refer in jocuri, se vede mai bine sau tot asa ?
La cum se comporta la el inainte sa schimbe cablul, cred ca este o mare diferenta

Quote Originally Posted by apbaciu View Post
Am o problema si v-as ruga sa ma ajutati cum puteti pana nu ajung sa sparg si televizorul si consola... Am un televizor samsung si consola care incerc de vreo ora sa o conectez prin hdmi la televizor. Stiu nu suna a mare filozofie dar nui dau de cap. In primul rand mentionez ca am consola de ceva ani si am avuto conectata la acest tv fara vreo problema prin hdmi pana acum. Astazi am pus la tv camera foto conectata prin acelasi cablu hdmi si m-am uitat la cateva poze dupa care m-am plictisit si am decis sa ma joc putin pe PS3, dar ce sa vezi "LIPSA SEMNAL" imi spune minunatul tv care numai imi recunoaste consola. Asadar va rog sa ma ajutati.

L.E.: Am reusit sa il pun pe 576p dar evident ca nu imi place rezolutia asta prea mult, asa ca vreau sa il pun pe 1080 dar cand schimb rezolutia imi da lipsa semnal.
Quote Originally Posted by apbaciu View Post
Da am facut si acest lucru dar dupa cum am spus ma pune pe rezolutia de 576p iar daca incerc sa il trec pe 1080p imi zice mod inutilizabil si ca nu recunoaste rezolutia astfel ma trece la 576p
Quote Originally Posted by apbaciu View Post
Am reusit in cele din urma sa il pun pe 1080p prin schimbarea cablului HDMI dar asta nu a rezolvat in intregime problema... Acuma am o imagine cu rezolutie buna dar bate spre o tenta de verde. Aveti idee cum pot rezolva si problema aceasta?
Quote Originally Posted by apbaciu View Post
Am dat factory reset de vreo 3 ori pana acuma, iar singura metoda prin care isi revine este HDMI calibration dar imi da Failure cand incerc sa o setez.
Quote Originally Posted by apbaciu View Post
Sunt mai optimist totusi si mai astept o ultima speranta intr-un nou cablu hdmi pentru ca unul numai functioneaza la nimic iar celalalt este destul de vechi si de uzat asa ca nu imi ramane decat sa ma rog ca va functiona cu un nou cablu.
Quote Originally Posted by apbaciu View Post
Ma gandesc sa il iau pe cel de la sony (modelul ps3), eu zic ca e un model de incredere si nu ma intereseaza pretul, platesc si 150ron numai sa functioneze. Personal m-am saturat de atata hama