Nu am zis ca au fost sold out 5 mil buc. Am zis ca au fabricat 5 mil in total si ca doar modelul cel mai ieftin a fost soldout dupa prima zi, deci doar o fractiune. in legatura cu cele 5 milioane de buc fabricate, primul articol pe aceasta tema care a aparut zicea ca acestea vor fi "ready for launch", dar tinand cont ca se bazeaza pe estimari si zvonuri putea fi interpretat. Ulterior au mai aparut altele care ziceau ca vor fi 5 mil in Q4, altele ca vor fi 3 milioane, etc. Microsoft nu a facut publica nici o cifra.
In legatura cu designul... ce sa zic de gustibus...ca posesor si utilizator de Windows Phone nu pot sa zic decat ca imi place maxim. Sunt constient ca nu e pe placul tuturor, dar diversitatea este un lucru bun.
Office-ul va fi o versiune "light", normal, si la fel ca si versiunea Office 365 (online) va fi suficient sau mai mult decat nevoile a 95% din utilizatori.
Office Home & Student RT Preview - Office.com

Surface Pro tinteste alta categorie de utlizatori, pe de alta parte, partenerii Microsoft nu au nici o limitare in a scoate tablete sau hibrizi cu Windws 8 Pro din prima zi...deci ai de unde sa alegi...