Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Internet HELP

  1. #1 SP
    Junior Member ARTillery's Avatar

    Internet HELP

    Salutare, tocmai am primit un Wii cadou si as vrea sa-l conectez la net, nu vreau sa dau banii pe routere, am incercat sa fac retea de pe notebook prin placa lui wireless, am creat o retea ad-hoc pe care o vedea wii-ul dar dadea o eroare (probabil nu primea si net pe ea). Am vazut ca exista ceva adaptor usb to lan, intrebarea este daca merge si un adaptor de genul ala TRENDnet nu neaparat Nintendo pentur ca diferenta de bani este cam mare , daca stie cineva treaba asta va rog sa ma ajutati si poate aveti si ceva sugestii pentru un nou user de wii, jocul este super, nici nu ma gandeam la asa mare distractie pe el, so i'm a wii fan now , duminica sper sa pot sa-l trimit in vizita la Donely

  2. #2 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Pai decit sa dai bani pe adaptaor mai bine-ti cumperi router, ca tot la cam aceeasi bani ajung.

    Stiu sigur ca adaptoarele de retea USB Asus au soft de gateway si poti face virtual router cu ele (iti face automat ICS).

    La jocuri ai de unde alege, depinde ce-ti place. Sint si citeva jocuri care sint must have pentru un owner de Wii, jocuri cum ar fi:

    Wii: Zelda: Twillight Princess, Metroid Prime 3 Corruption, Resident Evil 4, Super Mario Galaxy, Mario Kart Wii, Okami, DeBlob, Rayman Raving Rabbids,WarioWare Smooth Moves, No More Heroes.

    GCN: Zelda: The Wind Waker, Metroid Prime, Metroid Prime 2 Echoes, Resident Evil, Resident Evil 0, Metal Gear Solid: The Twin Snakes.

    Cum spuneam totul tine de gusturi, pentru jocurile de GameCube (GCN) iti trebuie controller de GCN, oricum titlurile mai importante de GCN au remak-uri pentru Wii, jocurile Metroid si Resident Evil spre exemplu.

    Asa ca Wii ON.

  3. #3 SP
    Junior Member ARTillery's Avatar
    Merci Tiberiu, eu am gasit un adaptor usb-lan la 30 lei, de aia ziceam ca-i diferenta mare, este pacat faptul ca stau chiar langa un Hot-Spot al primariei cu internet wireless free dar nu mi se conecteaza Wii-ul la el, da ceva eroare, aceeasi problema si cu notebookul, asta de cand am bagat win7 (la vecinul de la etajul 2 i se conecteaza si are acelasi model de notebook), in materie de jocuri abia astept sa incerc Zelda si Super Mario Galaxy, Okami la fel, stiu cand a aparut ca ma tot uitam la gameplay-uri pe tube , ar fi misto sa apara un Shadow of the Colossus pe wii

  4. #4 SP
    Member lucas22010's Avatar
    din cei care au wii-ul conectat la internet, poate sunt cativa care pot sa recomande un adaptor penrtu wireless usb (sau nu) care sa nu fie foarte scump si care sa fie usor de setat. va rog spuneti modelul exact si eventual un magazin de unde poate fi comandat, sa stiu ce sa comand
    multumesc si astept recomandari!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Problema internet By rareshica in forum Offtopic
    Replies: 2 Last Post: 13-06-2014, 19:10
  2. Problema internet By pooaul in forum Hardware
    Replies: 4 Last Post: 21-10-2013, 18:35
  3. Internet By HoTSaucE in forum Hardware
    Replies: 8 Last Post: 10-04-2012, 01:15
  4. Wii Internet By liliana29 in forum Nintendo Wii
    Replies: 5 Last Post: 01-04-2012, 22:33
  5. Internet Explorer 8 By MonkY in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 05-05-2009, 00:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts