Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Best Wii Games (recomandari)

  1. #1 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar

    Best Wii Games (recomandari)

    Deci mi-am luat un Wii de care sunt super incantat, e super funny per all si as avea nevoie de niste recomandari din partea voastra, a celor care v-ati jucat si va jucati pe Wii. Care sunt cele mai misto jocuri pe care le-ati jucat? Momentan sunt ocupat cu Metroid Prime 3 Corruption de care sunt fascinat, nu de grafica cat de controlul inovator & new (pt mine cel putin).

    So, sugestii...recomandari? Cele mai misto jocuri pe care le-ati jucat. Si apropos, am vazut la MG cand am cumparat Wii-ul un joc care cred eu ca e f interesant si anume Trauma Center. L-a jucat cineva, cum e? Thx guys!

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe langa Metroid Prime 3, iti recomand Super Mario Galaxy (best Mario ever), Warioware (fun fun fun, in special cu prietenii), Super Smash Bros. Brawl (cafteala cu personajele preferate) si Okami (originalitate). Trauma Center 2 am eu... am jucat putin, dar din cate am inteles e mult mai slab decat primul... so... Oricum, sa nu-ti imaginezi ca poti deveni chirurg dupa experienta Trauma Center. Oh no. E mai mult arcade

  3. #3 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Super Paper Mario -
    Resident Evil 4 Wii edition (cea mai buna iteratie a lui RE4)
    Resident Evil Umbrela Chronicles
    Zelda Twilight Princess
    Zack & Wiki
    Boom Blox
    No More Heroes
    Mario Kart
    si evident tot ce inseamna wii sports, wii play si wii fit

  4. #4 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    As mai adauga Godfather , nu stiu daca il mai gasesti insa , Trauma Center 1 l-am jucat eu , e ... decent , Excite Truck ramane in top 3 pt. mine si cel mai bun racer de pe Wii so far imo , Medal of Honour Heroes 2 am inteles ca e interesant iarasi

  5. #5 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Thz guys! Ma intereseaza in mod deosebit seriile consacrate cat si exclusivitatile care exista pe Nintendo, gen Mario sau Zelda. Momentan am pus ochii pe Super Paper Mario la MG.

    Intrebare: eu am Zelda Twilight Princess de NGC. L-am bagat aseara pe Wii si mi se pare destul de decent pentru a-l juca in continuare (pentru ca nu am apucat sa il termin pe GC) pe LCD + Composite. E diferenta mare intre versiunea de Wii si cea de NGC? Thx!

  6. #6 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    in primul rand controlul , plus ca am inteles ca unele nivele sunt in mirror? sau ceva de genul

    inca un link cu recomandari : Feature : Feature: The 28 Best Wii Games! [Wii] - from GamePro.com

    a si inca ceva , incearca sa-ti iei jocurile prin robert , doar daca nu gasesti aici la preturi mai micute , toate jocurile recomandate mai sus sunt iesite de ceva vreme si ar trebui sa le gasesti la preturi mai ok pe afara

  7. #7 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Eu recomand Super Paper Mario si WarioWare Smooth Moves.

  8. #8 SP
    Junior Member bnicu's Avatar
    Ce zici de un Star Wars: The Force Unleashed? pare ok, dar din pacate ma chinui de pe 19 cand a aparut la noi sa il iau horiginal din RO si nu pre are nimenea in stoc... ma bate rau de tot gandul sa nu mai sprijin economia romaneasca si sa le iau din extern/modez consola.

  9. #9 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    as vrea sa ma duc maine sa imi iau Super Paper Mario ca l-am gasit la un pret decent zic eu, in jur de 155 de ron. L-a jucat cineva, se merita? am vazut ca are note mari pe net! Thx

  10. #10 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    L-am jucat eu partial. E fun jocul.

  11. #11 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Metroid Prime 3 e bestial si Red Steel mi-a placut mult.

  12. #12 SP
    Junior Member IceMeltAll's Avatar
    Am vazut un trailer din Mortal Kombat : Armageddon si mi s-a parut tare . Vremurile bune cand jucam Street Fighter si Mk in salile pline de fum s-au terminat de cand au aparut consolele si dak iti plac jocurile de bataie merita . Din pacate nu l-am gasit la magazin asa ca am luat Bleach Cum sunt eu fan impatimit al anime-urilor atunci nu m-a deranjat . Aveam de ales intre Bleach si Dragon Ball . Tin sa mentionez ca e primul meu joc cumparat pt wii ... iar wii-ul il am de ieri

  13. #13 SP
    Junior Member FughiBoy's Avatar
    Super Mario Galaxie
    Metroid Prime
    WarioLand the Shake Dimension
    Zelda :Twilight Princes

  14. #14 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Wii
    Super Mario Galaxy
    Zelda Twilight Princess
    Resident Evil 4 (wii edition)

    NGC - pentru ca wii e full backward compatibility
    Zelda Wind Waker
    Resident Evil
    Resident Evil 0
    Metroid Prime
    Metroid Prime 2 Echoes
    Animal Crossing

    Wii - Coming Soon - de avut in vedere
    Mad World
    Tomb Rainder: Underworld
    Disaster: Day of crisis
    Animal Crosing: City folks

    Wii - daca ai familie si copil
    Toata suita wii sports, play, music, etc
    MySims, MySims Kingdoms(cs)
    GoDiegoGo: Safari Rescue
    Cosmic Family
    EA Playground
    Mario Kart

    In genere e super fun orice ai juca, mai ales daca joci in party, shooter-ele pe wii sint o experienta intriganta, vezi RE4, Scarface, Farcry, Call of Duty si mai sint citeva.
    Jocurile de NGC necesita un controler de NGC.
    Jocurile de wii de la coming soon (cs) sint cu titlu informativ, de avut in vedere.
    Jocurile de wii de copii, ai sa rizi, dar s-ar putea sa-ti placa si tie pentru ca gameplay-ul la ele e "all about fun".

    Sper ca ti-am fost de folos.

  15. #15 SP
    Member Leni's Avatar
    sal....iti recomand...Zelda:Twilight Princess, Super Paper Mario, Mario Galaxy, Smash Bros Brawl, DBZ: BT3(daca esti fan Dragonball) ...Okami(!!!)...da...nu e nici o diferenta la Zelda:TP intre versiunea Wii si GC.....pur si simplu sunt in oglinda, ptr ca versiunea de Wii sa fie mai comoda ptr dreptaci...pe cand, original Link tine sabia in mana stanga...atata toata diferenta

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Top 5 best DS games By Gokuva in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 33 Last Post: 31-08-2016, 14:37
  2. Top 10 N64 Best Games By Leni in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 8 Last Post: 28-01-2015, 12:29
  3. Best Games of the PS2 By tsuby in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 43 Last Post: 30-07-2013, 06:56
  4. Best Video Games Soundtracks By RACHyyy in forum Console Club
    Replies: 16 Last Post: 23-09-2011, 13:42
  5. Best games PS3 2010 By FishyBon3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 21 Last Post: 04-01-2011, 15:13

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts