Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 150 of 364 FirstFirst ... 50 100 140 148 149 150 151 152 160 200 250 ... LastLast
Results 2,981 to 3,000 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #2981 SP
    Junior Member andgod's Avatar
    backup manager-ul de unde il putem lua ?

  2. #2982 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    Quote Originally Posted by andgod View Post
    backup manager-ul de unde il putem lua ?
    daca dai cateva pagini mai in spate il gasesti

  3. #2983 SP
    Junior Member andgod's Avatar
    ok ,am inteles o sa ma uit dupa el .am o intrebare am un ps3 slim si inca nu l-am conectat la internet adica nu mi-am facut cont pe psn .daca imi fac cont se face update la 3.42 automat ?

  4. #2984 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by andgod View Post
    ok ,am inteles o sa ma uit dupa el .am o intrebare am un ps3 slim si inca nu l-am conectat la internet adica nu mi-am facut cont pe psn .daca imi fac cont se face update la 3.42 automat ?
    Nu te risca. Ia update-ul de 3.41 de pe net si punel si fa update de pe stik.

  5. #2985 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by slabunator View Post
    Salut! In ce consta PS3 jailbreak? ce necesita, cum functioneaza si cat costa?

    ---------- Post added 12-09-2010 at 02:49 PM ----------

    m-am informat de pe celalalt topic.
    http://www.consolegames.ro/forum/f41.../index113.html

    Ai aici tot ce vrei sa gasesti.

  6. #2986 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    Quote Originally Posted by andgod View Post
    ok ,am inteles o sa ma uit dupa el .am o intrebare am un ps3 slim si inca nu l-am conectat la internet adica nu mi-am facut cont pe psn .daca imi fac cont se face update la 3.42 automat ?
    Nu te va intreba inainte daca vrei sa faci update,contul de PSN ti-l poti face si de pe PC accesand PlayStation Romania si dai SIGN UP si cand o sa apara un update la 3.42 pentru acest PS Jailbreak tu ii vei face o usoara revizie de la tine acasa si apoi te poti conecta linistit la PSN Store net etc. Vezi sa iti faci contul pe UK sau USA ca pe Romania nu merge cand vrei sa intri pe PSN store.

  7. #2987 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Gata am confirmarea ca lotul cu revizia noua pleaca maine. O poza cu noile Jailbreak-uri gata de plecare.
    Attached Images Attached Images ps31.jpg

  8. #2988 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Gata am confirmarea ca lotul cu revizia noua pleaca maine. O poza cu noile Jailbreak-uri gata de plecare.
    Adica pleaca spre noi sau spre tine?

  9. #2989 SP
    Junior Member Laviniu's Avatar

    Cool

    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Gata am confirmarea ca lotul cu revizia noua pleaca maine. O poza cu noile Jailbreak-uri gata de plecare.
    Salut, boss te rog sa nu uiti cu comanda!!
    Merci mult!!

    Daca nu ma insel asa arata noul stick ptr ps3!!



  10. #2990 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    Vreau sa va anunt ca Dongle`urile care le trimite Donely saptamana asta cele din pozele de mai sus au support pentru versiunea 3.42 Deci v-om putea intra online sa jucam .Dar aveti mare grija... Inca nu faceti update la 3.42 pana nu va da Donely unda verde totusi.

  11. #2991 SP
    Junior Member darkaurora's Avatar
    adica poti sa il folosesti si cu versiunea 3.42? eu o am deja instalata ...

  12. #2992 SP
    Junior Member darkcip's Avatar
    sal am cumparat si eu un PsGroove de la tine si am incercat exact ca in tutorial dar nu imi apare "install package folder" am firmware 3.41 hdd extern si 2 usbstick-uri formatate fat32 si cu programul recomandat de tine pe care am pus fisierul "manager.pkg" de aici de pe site cum led-ul de la groove se aprinde verde si ramane aprins cum pot sa fac ? ...

  13. #2993 SP
    Junior Member obsex's Avatar
    sal donely, am si eu o-ntrebare, mai e valabila treaba aia la x360 cu jtagu ca nu se poate face decat daca ai dashboard sub 8xxx sau asa ceva? sau ai trecut peste etapa asta? k tare m-ar interesa!
    10x!

  14. #2994 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by zerogravity93 View Post
    Adica pleaca spre noi sau spre tine?
    Spre mine. Joi incep livrarile

    ---------- Post added 13-09-2010 at 07:29 AM ----------

    Quote Originally Posted by Laviniu View Post
    Salut, boss te rog sa nu uiti cu comanda!!
    Merci mult!!
    Daca nu ma insel asa arata noul stick ptr ps3!!
    Dap. Nu te uit stai linistit. Am sa postez aici cand le primesc.

    ---------- Post added 13-09-2010 at 07:31 AM ----------

    Quote Originally Posted by zerogravity93 View Post
    Vreau sa va anunt ca Dongle`urile care le trimite Donely saptamana asta cele din pozele de mai sus au support pentru versiunea 3.42 Deci v-om putea intra online sa jucam .Dar aveti mare grija... Inca nu faceti update la 3.42 pana nu va da Donely unda verde totusi.
    Man nu mai crede tot ce vezi pe youtube. Deocamdata toate Dongle-urile din lume suporta numai 3.41. Cand o iesii si pentru 3.42 atunci o sa putem sa ii facem update la dongle.


    *darkcip
    Ceva nu este in regula. Treci cu el sa il vad si eu.

    ---------- Post added 13-09-2010 at 07:34 AM ----------

    Quote Originally Posted by obsex View Post
    sal donely, am si eu o-ntrebare, mai e valabila treaba aia la x360 cu jtagu ca nu se poate face decat daca ai dashboard sub 8xxx sau asa ceva? sau ai trecut peste etapa asta? k tare m-ar interesa!
    10x!
    NU au trecut si nici nu cred ca or sa mai treaca.

    ---------- Post added 13-09-2010 at 07:56 AM ----------

    PSGroove Coming for all PS3 Firmwares
    RichDevX has tweeted that he has successfully been able to execute lv2 code on a debugging station. You might be asking why is that important or what does it mean. Well with this new achievement he has stated he will be able to port PSGroove on both debug AND retail consoles on firmwares lower than 3.42. This especially comes in handy for people still running 3.15 as they will be able to keep OtherOS and still perform the exploit.

  15. #2995 SP
    Junior Member frostyrca's Avatar
    Se poate transfera un joc din ps3 pe HARDUL EXTERN?

  16. #2996 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by frostyrca View Post
    Se poate transfera un joc din ps3 pe HARDUL EXTERN?
    Poti face un backup la un joc original pe un HDD extern dupa modare. Urmareste tutorialul video

  17. #2997 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    Am si eu o intrebare, daca nu vreau sa mai folosesc stick-ul, se poate reveni la setarile originale ale consolei print-un format sau restore to factory settings, adica sa nu ramana urme in consola ca s-a folosit acest stick pentru back-up?

  18. #2998 SP
    Junior Member AlexOmbladon's Avatar
    Quote Originally Posted by AlexOmbladon View Post
    Salut, am un Xbox 360 modat la tine(acum vreo 2 ani) si reparat, tot la tine, de ROD(acum mai putin de un an). Am din nou o problema la el si vreau sa stiu daca-i poti face ceva De vreo 2 zile, dupa ce aprind consola, merge cateva secunde(sub un minut), dupa care se aude un fel de piuit si se blocheaza imaginea,fiind nevoit s-o inchid si aprind din nou...De 2 zile nu m-am putut juca nimic, am tot asteptat sperand ca se remediaza, din moment ce nu, am apelat la tine se poate face ceva?

    Mi-ai zis acum cateva zile ca nu mai ai ce sa-i faci si ca-mi trebuie alta noua, deci am pus-o pentru piese pe forum, iar un user mi-a zis ca-i pot schimba pasta termala si va functiona...e adevarat?

  19. #2999 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Mazzaxx View Post
    Am si eu o intrebare, daca nu vreau sa mai folosesc stick-ul, se poate reveni la setarile originale ale consolei print-un format sau restore to factory settings, adica sa nu ramana urme in consola ca s-a folosit acest stick pentru back-up?
    Format HDD si s-a dus tot.

  20. #3000 SP
    Junior Member coma4ever's Avatar
    salut, am si eu cateva intrebari.
    am un 360 si vreau sa-l conectez la monitor, dar in asa fel incat sa fie si boxu si calcu conectate tot timpu, sa nu tot schimb fire.
    deasemenea sunetu de la xbox vreau sa-l conectez la un sistem 5.1 ... are 2 intrari rosu/alb.

    poti sa-mi zici ce cabluri am nevoie, daca le ai pe stoc, cat m-ar costa si in cat timp ar ajunge (sunt in cluj) ? si cum se face plata ?
    mersi si scuze de detalii vagi dar nu ma pricep la astea.

    (monitoru ii un acer de 22 cu rezolutie maxima 1680x1050)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts