Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 278 of 364 FirstFirst ... 178 228 268 276 277 278 279 280 288 328 ... LastLast
Results 5,541 to 5,560 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #5541 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    True Blue costa 50$,corect?

  2. #5542 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    True Blue costa 50$,corect?
    nu am asa ceva.

  3. #5543 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Donely cat crezi ca o sa dureze pana o sa iasa LT+ 3.0? Adica asa dupa tine, de curiozitate Iese anu' asta?

  4. #5544 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    [QUOTE=Donely;729861]Modare RGH 360 SLIM cu CoolRunner Xecuter


    Salve domnu' Donely.
    In prima poza cu Cool Runner apare pe GPU un ventilator. Se poate pune asa ceva la o consola care a dat RROD (impreuna cu X- clamp fix) ? De unde il alimentezi si ii controlezi turatia ? Cat ar costa reabilitare consola RROD + montare ventilator ?

    Multumesc mult si scuze ca te inebunesc cu intrebarile, stiu ca in perioada asta esti foarte ocupat !

  5. #5545 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    la rrod singura scapare e dat jos procesorul puse alte bilute de contact si bagat la presa procesorul la peste 100 de grade ... cine are presa face treaba ! Eu nu i-am inteles de ce nu au prins procesorul de placa de baza cu conductori ... De aici rezulta si garantia mica 1 an de zile la consolele slim.

  6. #5546 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    Donely cat crezi ca o sa dureze pana o sa iasa LT+ 3.0? Adica asa dupa tine, de curiozitate Iese anu' asta?
    Cred ca da



    @ djleo666

    Salve domnu' Donely.
    In prima poza cu Cool Runner apare pe GPU un ventilator. Se poate pune asa ceva la o consola care a dat RROD (impreuna cu X- clamp fix) ? De unde il alimentezi si ii controlezi turatia ? Cat ar costa reabilitare consola RROD + montare ventilator ? Multumesc mult si scuze ca te inebunesc cu intrebarile, stiu ca in perioada asta esti foarte ocupat !

    RASPUNS:
    Nu ai cum sa pui pe fat. Mai bine ia-ti un slim si ai terminat cu problemele. Sa fie fabricat inainte de luna august 2011

  7. #5547 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by sangemaru View Post
    Salut, cablu VGA pt ps3 mai ai? are si Audio output?
    NU

  8. #5548 SP
    Junior Member yoflawless's Avatar
    Si isi mai are rost sa modam xboxul acum cu LT+ 2.0 sau mai bine asteptam putin?

  9. #5549 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by yoflawless View Post
    Si isi mai are rost sa modam xboxul acum cu LT+ 2.0 sau mai bine asteptam putin?
    Daca ai rabdare sa astepti pana iese LT 3.0 si nu iesi pe net cu consola pana atunci, totul este ok ramai cu ce ai acum.

  10. #5550 SP
    Junior Member Andrei B.'s Avatar
    Astazi a sosit consola, merge excelent, om de incredere. Multumesc Donely.

  11. #5551 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Andrei B. View Post
    Astazi a sosit consola, merge excelent, om de incredere. Multumesc Donely.
    Cu placere

  12. #5552 SP
    Junior Member tzaranu's Avatar
    Pentru Cool Runner conteaza ce versiune am la dashboard sau se poate face oricum? Am un XBOX elite falcon din 2008 cu dvdrom liteon.

  13. #5553 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by tzaranu View Post
    Pentru Cool Runner conteaza ce versiune am la dashboard sau se poate face oricum? Am un XBOX elite falcon din 2008 cu dvdrom liteon.
    Conteaza sa nu il fi bagat pe net zilele astea sa isi fi facut acel silent update si mai ales sa nu depaseasca versiune de dash 13604.

  14. #5554 SP
    Junior Member tzaranu's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Conteaza sa nu il fi bagat pe net zilele astea sa isi fi facut acel silent update si mai ales sa nu depaseasca versiune de dash 13604.
    Consola n-a mai vazut cum arata vreun cablu de retea de 2 ani. Versiunea de dashboard este 2.0.12625.0

  15. #5555 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by tzaranu View Post
    Consola n-a mai vazut cum arata vreun cablu de retea de 2 ani. Versiunea de dashboard este 2.0.12625.0
    OK atunci putem sa ii punem RGH cu CoolRunner Xecuter

  16. #5556 SP
    Junior Member tmpaul95's Avatar
    salut donely as dori sa cumpar un cablu de ps3 vga imi poti spune de unde pot sa cumpar sau daca ai tu de vanzare?

  17. #5557 SP
    Junior Member marcelsm's Avatar
    Donely,am citit ca poti aduce un TB cu 280 lei si asi fi interesat,trebuie sa trimit ps3-ul,imi poti da te rog niste detalii?(AM FW 3.55)

  18. #5558 SP
    Junior Member ipatemarian's Avatar
    Modat doua console Falcon cu xcuter cool runner JTAG si functioneza perfect.Nu am avut timp sa ma joc mai mult de o ora dar temperatura e stabila si nu se incalzeste peste 67 grade memoria ram.La cpu nu se ridica mai mult de 54 grade.Multumesc Donely . Ai hdd de 1tb de vanzare ?

  19. #5559 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by tmpaul95 View Post
    salut donely as dori sa cumpar un cablu de ps3 vga imi poti spune de unde pot sa cumpar sau daca ai tu de vanzare?
    Nu am



    Quote Originally Posted by marcelsm View Post
    Donely,am citit ca poti aduce un TB cu 280 lei si asi fi interesat,trebuie sa trimit ps3-ul,imi poti da te rog niste detalii?(AM FW 3.55)
    O sa aduc cateva bucati cam in 2 saptamani. Am sa postez aici cand o sa le am.



    Quote Originally Posted by ipatemarian View Post
    Modat doua console Falcon cu xcuter cool runner JTAG si functioneza perfect.Nu am avut timp sa ma joc mai mult de o ora dar temperatura e stabila si nu se incalzeste peste 67 grade memoria ram.La cpu nu se ridica mai mult de 54 grade.Multumesc Donely . Ai hdd de 1tb de vanzare ?
    Multumesc mult. Nu am hdd.

  20. #5560 SP
    Junior Member Memphos's Avatar
    Ce alte variante de modare Xbox 360 am in afara de CoolRunner si cat ar costa? Ce avantaje are acest CoolRunner? Mersi anticipat maestre!

    Edit: Aaa si as vrea sa fac modarea azi, da-mi si mie pe PM adresa daca se poate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 278 of 364 FirstFirst ... 178 228 268 276 277 278 279 280 288 328 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts