Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 71

Thread: Modare soft Playstation 2 / 3 , Nintendo Wii [ Bucuresti + Tara ]

  1. #21 SP
    Member florent's Avatar
    Televizor , spune-mi ce serie CECH_ _ _ _ are consola . Daca are CECHH se poate face , daca are CECHG nu se poate

    Nou pe stoc :

    Cobra USB : 150 lei ( + 50 lei instalare firmware special )
    True Blue : 250 lei ( + 50 lei instalare firmware special )

  2. #22 SP
    Junior Member bodhy27's Avatar
    Salut florent

    Am o consola PS3 cu seria CECHL04, e FAT de 80G careia i-a fost facut update la 4.0. Poti face downgrade ptr modare?

    mersi

  3. #23 SP
    Member florent's Avatar
    Ai PM

  4. #24 SP
    Member televizor's Avatar
    Am verificat, e CECHH04 deci se poate face, nu?
    Intrebarea din ultimul post ramane: Poti sa faci downgrade cu sau fara dongle?

    Quote Originally Posted by florent View Post
    Televizor , spune-mi ce serie CECH_ _ _ _ are consola . Daca are CECHH se poate face , daca are CECHG nu se poate

  5. #25 SP
    Member florent's Avatar
    Nu ai nevoie de nici un dongle in timpul sau dupa modare .

  6. #26 SP
    Member florent's Avatar
    Valabil

    ---------- Post added 15-03-2012 at 12:11 AM ----------

    UP

  7. #27 SP
    Member florent's Avatar
    Valabil

  8. #28 SP
    Member florent's Avatar
    Ofer downgrade PS3 cu doar 250 lei !

  9. #29 SP
    Member florent's Avatar
    Modarea permanenta pentru PS3 presupune integrarea modarii direct in consola si adaugarea optiunii de instalare pentru orice aplicatie third-party (homebrew) , demo-uri sau update-uri pentru jocuri (fara a accesa PSN)
    Pot oferi 4 tipuri de modare , in functie de cat de avansata doriti sa fie

    Preturile de mai jos sunt valabile pentru versiunea de soft 3.55 sau mai mica
    Daca aveti o versiune mai mare de 3.55 se adauga 200 lei pentru operatiunea de downgrade

    MODAREA BASIC ( 50 lei )
    Se instaleaza :
    - Backup Manager (ruleaza jocurile PS3 de pe HDD-ul intern al consolei sau de pe HDD Extern / Stick , meniul este in limba romana )
    - FTP Server ( transfera jocul PS3 din calculator in HDD-ul intern al consolei )
    - Media Player HD ( ruleaza filme cu subtitrare , DivX sau MKV High Definition 720p sau 1080p )
    - 4.11 Spoofer ( Simuleaza ca versiune de soft este 4.11 pentru a preveni update-ul accidental de pe Internet )


    MODAREA LINUX ( 100 lei )
    Contine toate programele din modarea BASIC la care se adauga urmatoarele facilitati
    - crearea unei partitii de 22GB pe hardul intern special pentru instalarea sistemului de operare Linux ( Ubuntu , Fedora , Yellow Dog Linux..etc )
    - Dupa instalarea sistemului de operare Linux pe consola , puteti atasa tastatura + mouse pe USB iar PS3-ul devine un PC performant , pregatit sa ruleze programe office, multimedia , Internet . Daca doriti si instalarea efectiva a Linux-ului pe consola pretul total va fi 150 lei
    - Region Free pentru orice disc original PS1 ,PS2 ,PS3 , film DVD si BluRay
    - Numeroase optiuni avansate in meniuri , neaccesibile in mod obisnuit pe o consola retail


    MODAREA COBRA ( 150 - 200 lei )
    Contine toate facilitatile modarii BASIC iar in plus :
    - ruleaza imagini ISO de PS1 / PS2 / PS3 / DVD / Bluray ( de pe HDD intern sau extern )
    - ruleaza jocurile cu fisiere mai mari de 4 GB direct de pe HDD extern
    - 99 % din jocuri merg fara un disc original , ideal pentru consolele cu bluray stricat
    - support pentru firmware 3.55 si aplicatiile compatibile (Multiman ,Showtime, FTP ..etc )
    - Se face cu stick special Cobra http://www.cobra-usb.com


    MODAREA TRUE BLUE (250-300 lei )
    Contine toate facilitatile modarii BASIC iar in plus suporta jocuri mai noi pe firmware 3.55 ( de pe disc sau HDD ) . Acum puteti juca cele mai noi jocuri pastrand si capabilitatile homebrew ale versiunii 3.55
    Se face cu stick special original True Blue ( TB ) , True Blue - play 3.6+ games on your jailbroken PS3



    Pentru Bucuresti :
    Modarea se realizeaza in zona Metrou Tineretului ( sector 4 ) ,trebuie sa veniti doar cu consola (fara cabluri si accesorii )

    Pentru Provincie : Va trimit un CD prin Posta care contine programele necesare si instructiunile apoi va ghidez telefonic pentru a instala singuri , pret 100-300 lei in functie de tipul de modare pentru care optati

    Daca aveti o versiune mai mare de 3.55 se adauga 200 lei pentru operatiunea de downgrade si trebuie sa trimiteti consola prin Posta sau curier

    De ce sa apelati la mine
    - Ofer tutoriale detaliate si suport tehnic dupa modare

    Bucuresti , sector 4 , Metrou Tineretului
    Telefon 0737.127.137
    Program L-V 19.30-23.00 , S-D non stop


    Modarea reprezinta un mod de a exploata consola dvs la maximum adaugand posibilitatea de a rula aplicatii third-party ( homebrew ) precum si posibilitatea protejarii jocurilor dvs originale prin rularea lor de pe un disc backup sau HDD ................. NU INSTALEZ SI NU VAND JOCURI !

  10. #30 SP
    Member florent's Avatar
    Valabil

  11. #31 SP
    Member florent's Avatar
    PROMOTIE DE 1 MAI : Downgrade pentru PS3 slim incepand de la 200 lei !

  12. #32 SP
    Member florent's Avatar
    Valabil !

  13. #33 SP
    Member florent's Avatar
    Sezon de vara la modari Preturi lejere

  14. #34 SP
    Member florent's Avatar
    Anunt valabil

  15. #35 SP
    Junior Member buldogubld's Avatar
    salut, am si eu un ps2 slim, am gasit seriile astea pe el: SC8934671, PAL Model No SCPH75004. cat ma costa modatul? sunt din bucuresti.
    si vreau sa mai intreb ceva...pentru ca am vazut in postul tau ca e diferenta de pret intre consolele PAL sau NTSC.
    acum vine intrebarea...poate una prosteasca dar totusi....eu am acum de la cineva un ps2 FAT modat...si fac jocuri de pe net stii? ca sunt ntsc sau ca sunt pal nu conteaza...le fac cu alcohol si ma joc. eh, la asta al meu slim daca e consola PAL dupa ce il modezi tu, ma pot juca numai PAL? sau daca e ntsc...pot juca numai NTSC? sau cum e ca nu stiu

  16. #36 SP
    Member florent's Avatar
    Costa 40 lei modarea soft pentru consola PAL ( cu cardul tau de memorie ) . Dupa modare vei putea incarca orice disc de orice regiune !

  17. #37 SP
    Junior Member yonutz's Avatar
    Chiar recomand.acum 6-7 luni mia modat ps2(a durat 10min) si ieri mi-a modat un ps3(downgrade si modare).desi estimase ca in 5 ore e gata totul,ca un profesionist adevarat a terminat in 2ore .Si numai zic de instrunctiunile dupa modare care oricat de noob ai fi nu ai cum sa nu le intelegi..

  18. #38 SP
    Member florent's Avatar
    Multe noutati :

    PS3 :

    Modare cu CFW 4.30 Rogero : 75 lei
    Downgrade la 3.55 + Modare cu CFW 4.30 Rogero : 200 lei
    Unbrick dupa modare esuate : 200 lei

    XBOX :

    Emulator disc Wasabi 360 slim : 300 lei

  19. #39 SP
    jhn
    Junior Member jhn's Avatar
    ps3 slim 320gb , firm 4.12 , 1C se poate moda?

  20. #40 SP
    Member florent's Avatar
    Daca este cu 1c momentan nu se poate

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts