Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Tablete 8"

  1. #1 SP
    Member marv's Avatar

    Tablete 8"

    As vrea sa achizitionez o tableta cu diagonala de 8", am citit review-uri, pareri, am urmarit video-uri si nu reusesc sa ma decid. Asa ca va intreb pe voi, poate cineva are niste sfaturi bune.

    Exista 2 optiuni...eventual 3 daca iau in considerare ipad:

    1. Samsung Galaxy Tab S2 VE T713
    https://altex.ro/tableta-samsung-gal...roid-5-0-negru

    Cel mai mult m-au atras dimensiunile, aspectul 4:3, si greutatea, e foarte usoara. Pretul de 1050 de la Altex e excelent...daca nu ar fi out of stock. Oricum se gaseste si la emag la 1200 (varianta alba ce-i drept...). Cel mai mult ma ingrijoreaza la ea bateria.

    2. Huawei MediaPad M3
    https://altex.ro/tableta-huawei-medi...onlight-silver

    E mai noua si are mai multi cai putere sub capota. Pare mai premium datorita carcasei, desi sincer as prefera plasticul de la Samsung. Are ecran de 8.4" putin mai mare decat as dori, dar irelevant daca tableta e ok. Cel mai mult ma ingrijoreaza procesorul care cica nu ar fi foarte potent in jocurile 3D.

    3. Ipad mini 4
    https://altex.ro/apple-ipad-mini-4-3...7-9-space-gray

    Desi are specs mai slabe, e probabil cel mai eficient. As fi interesat de el datorita bateriei. Ma ingrijoreaza in primul rand pretul, apoi sistemul de operare si spatiul de stocare limitat.

    Orice sfat e bine-venit!

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La ce anume vrei sa folosesti tableta? Mobile gaming, filme, citit PDFs?

  3. #3 SP
    Member marv's Avatar
    Cel mai mult o sa fie folosita pentru web browsing si netflix, abia pe locul 2 e gaming-ul si pe ultimul cititul.

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In cazul asta cred ca autonomia va fi cea mai importanta, caz in care iPad Mini e probabil cea mai buna solutie. Din pacate nu a mai primit refresh de mult, are inca A8 cand noile iPhone au A11, e cu ceva generatii in urma. Asteapta sa prinzi undeva un pret bun, altfel poate e mai bine sa astepti generatia noua in cateva luni, daca ii vor face update. Acum depinde cat mai poti si esti dispus sa astepti.

  5. #5 SP
    Member marv's Avatar
    mersi de sfat. Ce ma tine departe inca de ipad e pretul, iar un mini 5 sigur o sa fie undeva peste 2700 cand apare, ceea ce e mult peste buget. Daca as vedea undeva un mini 4 pe la vreo 1300, nu as sta pe ganduri.

  6. #6 SP
    Member codpin's Avatar
    Cu 1300 am luat iPad Air 2 cu 3G de 64Gb, asta asa sa-ti faci idee de preturi. Sotia e super multumita de tableta, se misca f bine si o foloseste destul de mult pt netflix, browsing si social media.

    Stiu ca e de 10" deci nu se incadreaza in cerintele tale dar ca pret mi s-a parut imbatabil.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Tablete-Dupa ce sa ma orientez? By A_A_A in forum Offtopic
    Replies: 58 Last Post: 31-01-2013, 11:55
  2. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44
  3. Replies: 2 Last Post: 20-04-2011, 18:40

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts