Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Samsung va produce terminale cu memoria de 128GB

  1. #1 SP
    Member iUser's Avatar

    Samsung va produce terminale cu memoria de 128GB

    Odata cu aparitia noilor memorii NAND, Samsung va scoate pe piata terminale (smartphone-uri si tablete) cu o capacitate de stocare interna demna de un netbook sau o consola de jocuri, mai precis 128 GB. Desi pana acum, cea mai mare memorie disponibila pe terminalele mobile era de 64 GB, Samsung a reusit dubleze capacitatea de stocare, fiind folosite tot chip-urile de 64 GB.

    Mai mult, performantele sunt direct proportionale cu capacitatea, noile module fiind de 5 ori mai rapide decat un MicroSD Class 10.

    Noile memorii au intrat in productia de masa, iar in curand noile terminale ce folosesc memoriile de 128 GB, isi vor face aparitia in magazine.

    Credeti ca o capacitate de stocare, de 128 GB, este prea mare pentru un terminal mobil?
    Attached Images Attached Images 3d-digital-matrix-720x1280.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member Simpleb's Avatar
    Niciodata nu e prea mult

  3. #3 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Sincer, 128GB mi se pare exagerat de mult IN ACEST MOMENT, dar nu e rau deloc ca se mareste spatiul de stocare in orice mediu. Ce se mai aude de camera aia pe telefon de 48 de megapixeli de la Nokia ? Pentru chestii de genu' asta vom avea nevoie de spatii mai mari si de viteze mai mari, nu neaparat pentru 100.000 de melodii.

    ... pana atunci cred ca l-as folosi ca backup la HDD

  4. #4 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Asta mi'a placut mereu la Samsung,ca telefoanele lor (vorbesc de Galaxy S-uri,nu de artificii ca Galaxy Mini & Co.) sunt mereu upgradabile din punct de vedere al memoriei,indiferent de cum il cumperi din magazin.

    Eu nu am atins nici macar pe aproape cei 16GB ai iPhone-ului meu,dar sunt persoane care utilizeaza miliarde de aplicatii + other content. De aceea mi se pare extrem de binevenita si memoria de 128GB.

  5. #5 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Samsung va produce terminale cu memoria de 128GB

    Eu unul privesc 8 gb ca pe cativa mb.128 mi-ar veni ca o manusa.

    Sent from my E15i using Tapatalk 2

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si ca sa pun si eu sare pe rana, probabil primul "terminal" cu 128GB spatiu va fi un... Apple
    Eu o zic sub forma de gluma, dar serios vorbind, cel mai mare client in momentul de fata la memorii nand sunt cei de la Apple. Reintorcandu-ne la partea haioasa, pe usa din fata par a fi dusmani, se dau in judecata, si pe usa din spate fac afaceri bine merci... fac profit impreuna. Am asa un mare feeling ca e totul doar pentru "show".

  7. #7 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Cum zicea cineva mai sus "niciodata nu e prea mult" dar asta cu conditia ca pretul sa nu sara in aer.
    Deci poate sa le faca si cu 500G dar sa ramana la preturi decente.

  8. #8 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Si ca sa pun si eu sare pe rana, probabil primul "terminal" cu 128GB spatiu va fi un... Apple
    Exact la asta m-am gandit si eu cand am citit stirea.

  9. #9 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Fu*&ing apple, nici aici nu scap de ei

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Fu*&ing apple, nici aici nu scap de ei
    Eh, mi-as dori sa avem asa ceva si in urmatoarele console... dar, nu vezi ce fac Microsoft, Sony, Nintendo lately? In loc sa creasca... ei scad. 4GB la Xbox, 12GB la PS3, 32GB la WiiU... parca-s smartphone-uri, nu altceva. Nu puteau sa puna si ei 2 x 128GB d-astea, sa ne simtim si noi bine?

  11. #11 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Eu as prefera sa fie la toate ca la Wiiu, iti iei un hard de 1 tb si salut il folosesti la orice consola, plus ca sunt si semnificativ mai ieftine variantele astea gen 4 gb.

  12. #12 SP
    Junior Member spooky1's Avatar
    Ca sa fiu sincer pentru mine cred ca ar fi prea mult,dar poate gresesc.Inainte am avut telefon cu memorie de 8Gb si am folosit maxim 4Gb si acum am memorie de 16Gb si am folosit vreo 4.5Gb..

  13. #13 SP
    Member biagyydog's Avatar
    un pic cam prea mare capacitatea asta. pt tablete mai merge (desi greu), dar pt telefoane nu stiu cine va putea folosi macar jumatate din aceasta capacitate.
    oricum, felicitari Samsung pt aceasta initiativa.

  14. #14 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Eu am ză iPhone de 32 gb si nu stiu daca am ocupati vreo 8 gb

    Si in aia 8 gb,am o tona de muzica )

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    Eu am ză iPhone de 32 gb si nu stiu daca am ocupati vreo 8 gb

    Si in aia 8 gb,am o tona de muzica )
    Inseamna ca nu prea faci poze, nu prea filmezi, si nu prea te joci. Majoritatea titlurilor mari au peste 500MB (si chiar peste 1GB bucata).

  16. #16 SP
    Member iUser's Avatar
    Cand aveam iPhone (16 GB), mereu trebuia sa mai sterg cate o aplicatie, sa mai transfer niste poze pe PC etc. ... Deci, cum a zis cineva mai sus, "niciodata nu e prea mult".

  17. #17 SP
    Junior Member sebah_fit's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Inseamna ca nu prea faci poze, nu prea filmezi, si nu prea te joci. Majoritatea titlurilor mari au peste 500MB (si chiar peste 1GB bucata).
    eu in 2 zile am ocupat telefonu cu poze si filmari memoria de 16 gb,si inca mai aveam nevoie de spatiu pentru inca mai vreo 3,4 zile de fotografi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. HTC va produce o tableta pentru Google By trickz in forum Tech News
    Replies: 12 Last Post: 06-10-2014, 12:38
  2. Sony a anuntat ca nu vor mai produce PSP-Go By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 30-04-2011, 02:08
  3. A improspata memoria By Dennisgsxr in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 07-08-2010, 23:27
  4. VW nu mai produce New Beetle By trickz in forum Auto & Moto
    Replies: 3 Last Post: 06-12-2009, 16:22

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts