Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 24 of 24

Thread: Noile produse Google Nexus, lansate in tacere

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Eu unul ma plang de lipsa SD card-ului, dar nu ma asculta nimeni. Serios, e a **** move, dar asta este; puteau sa puna unul, daca nu ofera decat 16 si 32 Gb storage...
    Care "ofera decat 16 si 32GB storage..."? Ca nu exista decat in variante de 8 si 16GB.
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Cu flash-ul - am inteles ca nu mai e suportat de Oracle, asa ca nu-l mai suporta nici un OS pentru ca nu mai are rost. Sau ma insel eu (foarte posibil)?
    Flash-ul duca-se... nu i-am simtit niciodata lipsa. Doar ca vorba lui Snake, e hilar (si chiar jenant). Cand se intampla la Apple era bug/scandal/cadea cerul/vuiau toti ca e de 2 lei... cand e la Google, se cheama "feature"

    Damn... si fara sa vreau, iar am luat apararea Apple. Din nou or sa-mi sara acum 20 de insi cum ca mi-am vandut sufletul alora si nu mai pot de dorul lor. Eu doar am postat despre un fapt, nu o poveste. Cand intrebai pe cineva de ce-si ia Android imi spunea clar: "Pai am memory card, pot sa pun oricat vreau si sa folosesc oricate vreau" sau "Am Flash, iar pe porcaria aia de iOS nu exista".

    Slava Domnului ca ceilalti producatori inca mai au card slots... ca altfel, era de rau.

  2. #22 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Ok, my bad cu storage-ul - poate imi aduceam aminte de zvonurile dinainte de lansare; cu atat mai mult ar fi trebuit sa aiba sd card.

    Cat despre producatori - nobody's innocent in this game - fac si Google si Apple lucruri jenante cu nemiluita. Important e sa-i credem noi ca avem intr-adevar nevoie de toate feature-urile pe care le baga in telefoane si e toata lumea multumita.

    N-o sa sara nimeni ca ai luat apararea Apple, dammit. Ce, nu mai putem sa vorbim acum despre iOS si Android fara sa fim etichetati drept fanboys? Ca o paranteza semi-off topic: am sd in S3 si guess what - n-o prea folosesc. As in, deloc. Pentru ca 32Gb imi sunt arhisuficienti, impreuna cu aproape 50Gb pe Dropbox. Nici nu m-am mai obosit sa instalez Google Drive... Ma gandesc, totusi, ca imi voi pune filme pe sd card si atunci va deveni relevanta. Din cauza asta cred ca e mai bine sa o ai - mai ales cand storage-ul maxim suportat de telefonul tau e de 16Gb...

  3. #23 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Da nici eu nu stiu ce se lauda asa de tare mai marii EA de support-ul pentru Nexus 4 cel putin. In 8gb nu stiu ce jocuri iti permiti sa instalezi alaturi de celelalte aplicatii vitale. Sa nu mai zic de clipulete full HD si poze personale.

  4. #24 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Pai, iti iei cu 16Gb si iti mai ramane loc si de cateva poze (nu prea multe ). Jk.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Google anunta noile device-uri Nexus! By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 30 Last Post: 05-11-2014, 10:39
  2. Google Nexus 7 By calin_kalf in forum Android
    Replies: 37 Last Post: 08-02-2014, 17:18
  3. Replies: 3 Last Post: 23-10-2013, 13:05
  4. Replies: 0 Last Post: 21-11-2012, 11:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts