Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 1 of 1

Thread: MHL 3.0 isi face aparitia cu functii pe masura

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    MHL 3.0 isi face aparitia cu functii pe masura

    Odata cu anuntarea noilor flagship-uri Sony (Xperia Z2 si Xperia Z2 tablet) aproape toate privirile s-au indreptat mai mult spre device-uri in sine si foarte putini au fost interesati de faptul ca undeva in nebunia de specificatii avem trecut mic si faptul ca MHL 3.0 si-a facut aparitia. Well, noi am fost mai vigilenti si am cautat specificatiile noului standard de la Silicon Image. Cred ca cele mai importante functii sunt: suportul pentru 4K video output si 10W de alimentare.

    Bandwith-ul total va fi de 6Gbps dintr-un simplu port micro-USB, iar mult hulitul canal pentru transfer de date care pana acum avea 1Mbps, acum urca pana la 75Mbps - mai mult decat suficient pentru a suporta toata gama de tastaturi, mousi, touchscreen-uri, gamepad-uri si alte nebunii. Am putea spune ca se poate compara cu USB 3.0 si Thunderbolt. MHL 3.0 va putea sa existe si intr-o configuratie mai speciala, cu micro-USB 3.0 (10 pini), prin care transferul de date sa urce la 600Mbps.

    MHL 3.0 va fi alimentat de un chip SiL8620, care asa cum v-am spus, exista deja in Xperia Z2, Xperia Z2 tablet precum si in TV-urile Sony 4K. Mai jos aveti un mic filmulet demo de la MWC. Eu zic ca e binevenit la casa omului...

    Attached Images Attached Images mhl_30.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sacred 3 isi face aparitia in aceasta vara By MonkY in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 04-09-2014, 09:30
  2. Un joc marca Rare isi va face aparitia la E3 By Tudoran in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 22-05-2013, 14:34
  3. Spartacus isi face aparitia in jocuri! By Dant3 in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 11-04-2013, 22:06
  4. O noua Lara Croft isi face aparitia By h0stile in forum Console News
    Replies: 34 Last Post: 22-08-2008, 17:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts