Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 50

Thread: MWC 2016: Samsung Galaxy S7 si S7 Edge

  1. #21 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pentru mine, singurul minus ramane android-ul...
    I feel you, ani de zile am stat cu iPhone fiindca nu aveam incredere in Android, dar e un OS care in momentul asta (si sunt convins ca de foarte mult timp incoace) e foarte solid. Mai ales daca pui mana pe ceva din gama Nexus, care are toate update-urile la zi. E o probabilitate destul de mare ca daca iti iei un flagship, o sa ai oricum ultimele versiuni. Eu am primit Marshmallow de vreo luna si jumatate pe un One M9, la fel ca multe alte telefoane in gama aia de pret.

    Ca sa iti dau un exemplu, Nexus 6P e telefonul perfect pentru mine. Se pliaza perfect nevoilor mele - ecran de 1440p, stock Android, design superb, camera foarte buna, baterie pe masura si pe deasupra, costa 500$ varianta de 32GB. Cu un iPhone stii ca nu poti lua versiunea de 16GB si deja vorbim de 750$ pentru 6S, 850$ pentru 6S Plus. Eu zic ca e o diferenta enorma de pret, indraznesc sa spun ca total nejustificata. Sigur ca imi plac in continuare foarte mult iPhone-urile, insa e mai mult din cauza faptului ca apreciez brand-ul si toate lucrurile minunate pe care le-a facut Apple.

    Am terminat cu offtopic-ul. Incerc doar sa spun ca Android, cel putin pe telefoanele care costa cat un iPhone, e o alternativa perfect fiabila. Nu pe toate, fiindca dupa cum spuneam, unele skin-uri sunt groaznice. Dar Google, HTC (si sunt convins ca mai sunt, doar ca nu am incercat suficient de multe) fac niste telefoane excelente.

  2. #22 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stiu. Fratele meu are 6P si e incredibil de multumit de el. Ba chiar si eu sunt uimit (si am mai zis-o) de calitatea camerei, dar nu stiu, efectiv nu-mi place OS-u si nu ma inteleg cu el si mi se pare ca mai rau ma incomodeaza butoanele alea de jos (chiar si capacitive), mai ales cand vreau sa ma joc pe el si-l tin landscape si multe altele.

    Nu stiu, iOS mi se pare mai user frendly si dupa atatia ani, am zis ca daca o sa fac pasu vreodata, o sa fie spre un OS nou. Sau poate sa fie un extra super mega telefon, chiar si cu Android.

  3. #23 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Totul tine de preferinta personala, pana la urma, dar chiar nu vad cum unii sunt incomodati de Android sau nu il considera un OS stabil. Daca iti cumperi unul dintre ultimele flagship-uri, nu ai probleme. Cand iti iei ceva low spre mid range, e normal. Nu poti sa compari mere cu pere. Ceri sa zburde si sa nu aiba bug-uri cand el gafaie in aplicatii standard. Android este open OS, ceea ce il face cu atat mai apreciat. Eu personal nu pot sa fac parte din "eco-sistemul" Apple. Evit "secta" aia cat se poate. Din fericire pentru mine, am gasit mereu alternative.

    Arata bine aceste noi flagship-uri, dar imi e clar ca nu o sa-mi schimb telefonul de 5.7 cu un 5.5 sau 5.1. Ma bucur ca au ascultat de oameni si au adus inapoi posibilitatea de a adauga un card de memorie. Bateriile mai mari sunt ceva absolut necesar, la cat de mari sunt telefoanele si la cat cere un ecran de asa natura. Sper sa se mentina acest trend si sa devina standard. Daca revin si asupra deciziei cu bateria, isi mai spala din pacate. Sper sa se focuseze pe ce pot sa faca bine si sa inoveze si sa nu se mai inspire de la altii, ca nu au nevoie, zau. Ah...si sa mai taie din bloatware-ul ala obosit tare si al aplicatiilor preinstalate pentru ca...contracte. Si acum ma sacaie alaiul de aplicatii facebook pe care nu le pot dezinstala complet fara sa rootez telefonul.

    Una peste alta, astept urmatorul Note.

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    WTH, mai nou Apple e o "secta"?!?

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Super unboxing


  6. #26 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Ugh, tare, unboxing inedit intr-adevar.
    O sa dau si eu link-ul unui prieten care de curand si-a scapat un Iphone 6S in WC..

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Ugh, tare, unboxing inedit intr-adevar.
    Asta da unboxing! Probabil ca jumatate din cutie merge direct la gunoi (incarcator, casti, manuale si ce-o mai fi pe-acolo)... dar merita!
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    O sa dau si eu link-ul unui prieten care de curand si-a scapat un Iphone 6S in WC..
    Oamenii astia sunt o specie aparte. Am si eu pe cineva care tot asa de curand a scapat un 6S Plus. A fost haios ca ma intreba pe mine daca are rost sa mearga cu el la service, ca "merge si-asa"

  8. #28 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    WTH, mai nou Apple e o "secta"?!?

    In a way...yes. Dar nu cred ca e cazul sa intram in polemici. Stim cu toti de ce parte se situeaza fiecare.

  9. #29 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @Monky
    Sa stii, aparte, dar uite, avem acum telefonul perfect pentru astia care joaca clan wars / vor sa verifice mesajele in timp ce isi fac nevoile (intr-o stare mai "da ebrietate asa.."
    Prietenului meu i-am recomandat un CAT la acel moment.. acum pot sa revin cu o solutie pe masura!

  10. #30 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu zic nu, dar pana nu pun mana pe unul sa vad cu e cu TouchWizz "Lite" si cate de bine se va misca, nu am de gand sa revin la Samsung. Sper sa fie ok ca cel putin din specs nu suna rau.

  11. #31 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    MonkY special pentru tine, din china sa-l iei Galaxy S7 and S7 edge won't have front Samsung logo in South Korea and China - GSMArena.com news
    There's currently no information on exactly what's the reason behind the move, although reports say it could be related to how "simplified and elegant" the devices look sans the front logo as well as the customer feedback Samsung received through its surveys in these regions.
    Attached Images Attached Images hero1280_bs_2.png

  12. #32 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Damn, chiar arata wow fara

  13. #33 SP
    Member iUser's Avatar
    Ok, abia acum am citit toate posturile de aici si in mare parte sunt de acord cu toti, fie ca sunt pro sau impotriva Samsung. Cum spune si MonkY, logo-ul frontal strica tot designul, mai ales la S6 si S7 (in opinia mea, cele mai frumoase telefoane de pe piata in acest moment). Face telefonul sa arate cheap, adica nu-mi pot imagina un iPhone cu "Apple" sub difuzor. Touchwiz-ul are plusuri si minusuri, dar il consider peste Sense sau Xperia UI, iar Optimus nu am incercat. De la Note 3 nu am mai avut altceva in afara de Samsung (Note 3, S5, Note 4, S6 Edge), iar inainte am mai avut S1, iPhone 4, S3, iPhone 5 - asta fiind perioada in care nu ma puteam decide intre iOS si Android. Cu Note-urile recunosc ca am gresit, nu sunt de mine, nu obisnuiesc sa stau mereu cu telefonul in mana, iar in buzunar erau imposibil de tinut. Plus ca nu prea foloseam S Pen-ul.
    Acum am precomanda la S7 Edge si il astept cu nerabdare, nu stiu daca merita upgrade-ul de la S6 Edge, dar trebuia oricum sa-mi schimb abonamentul si pentru ca mi-am vandut S6-le, voi da pe telefon doar 500 de lei (teoretic ).

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Asa da mai nene! Uite ca se poate! Now i want one!

  15. #35 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  16. #36 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai nu e lichid, e gaz/vapori care se evapora cand deschizi. Sunt si la PC-uri unitati similare

  17. #37 SP
    Member iUser's Avatar
    Din cate stiu PC-urile Asus ROG GR6 si GR8 folosesc ceva de genul, la o scara mult mai mare, evident.

  18. #38 SP
    Member iUser's Avatar

    Question

    E cineva aici care a facut precomanda? Ati inceput sa primiti telefoanele? Eu am facut la Orange (in magazin, nu pe site) si deocamdata n-am primit nicun semn. Am trecut azi pe acolo si mi-a zis ca trebuie sa astept sa ma sune si ca momentan ei au primit doar 2 telefoane (precomenzi de la o firma mi-a zis)...

  19. #39 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    un prieten l-a primit ieri, un edge black. insa VR cica vine peste doua saptamani ca nu au primit de la producator cica a fost un delay.

  20. #40 SP
    Member iUser's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. MWC 2016: LG G5 By AfyLynx in forum Tech News
    Replies: 7 Last Post: 27-03-2016, 23:59
  2. Samsung Galaxy S6 Edge Plus By Dant3 in forum Android
    Replies: 3 Last Post: 14-08-2015, 18:52
  3. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  4. Replies: 0 Last Post: 04-09-2014, 08:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts