Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Cumparare de jocuri second

  1. #1 SP
    Junior Member Madalin_'s Avatar

    Cumparare de jocuri second

    Salut.

    Am primit de Craciun cadou un PS4 si acum ma uit dupa jocuri insa neavand experienta mi-e teama sa nu fac alegeri gresite.

    1. Am vazut jocuri la care scrie "promo copy". Ce inseamna asta ? Au unele restrictii ?

    2. Sunt persoane care nu vand decat prin predare personala (de regula din Bucuresti). E mai comod pentru ei ?! sau este vreun alt motiv ?

    3. Cand cumpar un joc SH, am toate "beneficiile" pe care le-as avea daca l-as cumpara eu prima data sau e mai complicat ?

    De exemplu am vazut chestii gen: "cod multiplayer nefolosit" si altele.

    Cum mi-as putea da seama daca este posibil sa fie problema cu vreun joc ? (sa nu-l pot juca online de exemplu daca a fost folosit vreun cod ceva)

    Multumesc

  2. #2 SP
    Banned Templier's Avatar
    Salut and Welocome to the Console Club!

    1. Promo copy este jocul de baza care nu are carcasa originala (vine intr-o carcasa de DVD) si nu are un artwork pe DVD. De obicei este mai ieftin sa iti iei promo copy. Nu au restrictii dar pt Multiplayer iti trebuie abonament de PS Plus si sa iti iei jocul pt zona 2 (Europa) ca sa mearga pe cont de UK sau RO

    2. E mai comod si nu stai dupa Posta Romana sa astepti banii.Oameniii nu vor sa se complice cu impachetatl jocurilor.

    3. Jocurile SH sunt mai ieftine,codurile de multiplayer se refera la anumite bonusuri in game pe care le iei. Nu sunt cine stie ce astea: skin-uri,arme cu 10% mai ok dar per ansamblu ne importante.

    4. Nu ai cum si in plus jocurile toate merg. Ca sa joci orice online iti trebuie cont de PS Plus.

  3. #3 SP
    Junior Member Madalin_'s Avatar
    Multumesc pentru raspunsuri.

  4. #4 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Doar ai grija sa nu fie zgariat dvd-ul.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Doar ai grija sa nu fie zgariat dvd-ul.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Care dvd, fratilor, ca sunt blu-ray-uri toata ziua ...

  6. #6 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Imi cer scuze.Lasa-ma refurmulez
    Vezi sa nu fie zgariata suprafata de citire.

  7. #7 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu am vazut in viata mea un Blu-ray zgariat, sunt foarte rezistente. Chiar am calcat pe unul, am spart carcasa cu discul in interior, si l-am scos ca nou dintre cioburi.

  8. #8 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Eu tai painea pe cd-uri si sunt ca noi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cumparare playstation 3 By abcdef in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 40 Last Post: 07-11-2013, 23:22
  2. Cumparare PS2 By BADE in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 6 Last Post: 22-05-2010, 03:54
  3. Sfat Cumparare By Bobby in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 19 Last Post: 20-10-2008, 21:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts