Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: NAT 1 RDS 1GB Fiberlink

  1. #1 SP
    Junior Member zumescu's Avatar

    NAT 1 RDS 1GB Fiberlink

    Am incercat mai multe modalitati nu reusesc sa fac NAT1 pe RDS 1GBS Fiberlink abonament pe wired si wireless. Tot timpul am NAT 2 si am probleme sa joc Bloodbourne sau alte jocuri de genu cu altii nu ma lasa. Cum fac NAT 1 in romania cu RDS?

  2. #2 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Nu se poate face nat 1 pe Romania.

  3. #3 SP
    Junior Member zumescu's Avatar
    La XBOX One S merge Nat Open adica merge tot, la NAT2 imi da erori in bloodborne si alte jocuri asemanatoare nu pot intra in jocurile altor friends

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Seteaza IP-ul consolei in DMZ (pe router). Daca nici asa nu merge NAT 1, nu prea mai ai ce sa faci...

  5. #5 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Esti sigur ca nu e ceva de la router? Eu tot 1gb fiberlink am si nu am nici o problema cu Bloodborne sau jocurile in general.

  6. #6 SP
    Junior Member zumescu's Avatar
    Uitativa putin in atasament am routerul ala de la RDS nu stiu unde in meniul lui sa fac setarile care trebuie
    Attached Images Attached Images asdasd.png

  7. #7 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    NAT 1 RDS 1GB Fiberlink

    Nu cred ca ai DMZ, acela nu este chiar un router desi are si functia inclusa. Este un ONT.

    Anyway, NAT TYPE 1 nu vei avea niciodata pe un router/ONT, poti avea NAT TYPE 2 ceea ce este ok pt un PS4 la care ii dai net prin router/ONT.

    Pentru asta trebuie in primul rand sa setezi un IP static in PS4 iar apoi sa deschizi porturile prin port forwarding din ZTE-ul tau.

    Uite aici cum se deschid https://portforward.com/zte/f660/

    Mare grija, ce vezi in pozele alea sunt niste porturi/ip-uri ce nu corespund cu configuratia ta.

    In poza atasata ai porturile pe care trebuie sa deschizi tu. IP-ul il vei folosi pe cel STATIC al consolei dupa ce l-ai setat in PS4.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Rds limitare viteza By nina in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 07-01-2016, 08:41
  2. Televiziunea HD de la RDS By MonkY in forum HiFi
    Replies: 45 Last Post: 27-10-2015, 22:44
  3. Replies: 13 Last Post: 14-10-2013, 01:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts