Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: PS4 Backwards Compatibility 6.0 firmware

  1. #1 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar

    PS4 Backwards Compatibility 6.0 firmware

    Am citit zvonuri cum ca ar urma ca urmatorul update major de soft 6.0 sa vina cu compatibilitate pt vechile jocuri PS3. Pare greu de crezut dar analizand mai atent e posibil...Desi PSNow e activ nu pare sa aiba mare succes. Daca in schimb au reusit sa faca cumva un emulator pe care sa il lege de obligativitatea de a fi online pe PSNetwork si poate sa ai si cont PSPlus...impusca multi iepuri dintr-o lovitura. O sa le creasca clar abonatii PS Plus si omoara si spargerile de firmware. Eu sper sa fie adevarat ce presupun... Sony spunea ca e nevoie de 10x puterea hardware pt a emula ceva, si ps4 are puterea de 10x vs ps3. Dar e necesar si investitie masiva in developingul emulatorului pt ca ps3 e extrem de complex. Poate ca acum au avut motivatia si au investit. Ce ziceti?

  2. #2 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Am citit zvonuri cum ca ar urma ca urmatorul update major de soft 6.0 sa vina cu compatibilitate pt vechile jocuri PS3. Pare greu de crezut dar analizand mai atent e posibil...Desi PSNow e activ nu pare sa aiba mare succes. Daca in schimb au reusit sa faca cumva un emulator pe care sa il lege de obligativitatea de a fi online pe PSNetwork si poate sa ai si cont PSPlus...impusca multi iepuri dintr-o lovitura. O sa le creasca clar abonatii PS Plus si omoara si spargerile de firmware. Eu sper sa fie adevarat ce presupun... Sony spunea ca e nevoie de 10x puterea hardware pt a emula ceva, si ps4 are puterea de 10x vs ps3. Dar e necesar si investitie masiva in developingul emulatorului pt ca ps3 e extrem de complex. Poate ca acum au avut motivatia si au investit. Ce ziceti?
    Pa3 = arhitectura PowerPc
    Ps4 = arhitectura x86
    E fizic imposibil


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by danielconst90 View Post
    Pa3 = arhitectura PowerPc
    Ps4 = arhitectura x86
    E fizic imposibil


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Cred ca orice soft poate fi rulat pe un alt soft daca e suficient de puternic si programatorii foarte buni.

  4. #4 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Ba nu...nu ai cum...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar

  6. #6 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    I'll take "Things that will not happen" for $ 200, Alex!

  7. #7 SP
    Member danielconst90's Avatar

    PS4 Backwards Compatibility 6.0 firmware

    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Omule intelege ca nu e posibil si dai pace...poti face un pc de zeciide mii de euro si e mai puternic ca ps4 de 50 de ori dar tot nu ai emulator ps4....nu va fi nicuodata asa ceva pe ps4


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Nu este posibil emularea din cauza arhitecturilor diferite. Daca vrei sa joci jocuri de PS3, iti cumperi PS3.

  9. #9 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Articolul din wikipedia e fake?

  10. #10 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Faza cu Wikipedia sta in felul urmator. Daca nu este pagina unor oameni importanti, evenimente, organizatii, etc...oricine poate sa adauge modificari sau sa scrie orice fara ca cineva sa verifice daca e veridic sau nu. Cea mai buna explicatie ti-a fost oferita mai sus, de ce nu ar fi posibil. Jocurile de PS3 se joaca si se vor juca cel mai bine pe...PS3. Simplu.

  11. #11 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Articolul din wikipedia e fake?
    Stii ca si tu poti scrie pe wiki daca vrei...in plus daca tot speri atat..eu zic sa o tii tot asa...poate poate....pana atunci sa vina spiderman, tomb raider, Darksiders si Odyssey


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #12 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    RPCS3 e un emulator functional pentru jocurile de PS3, desi nu foarte reusit. Daca niste baieti intr-un garaj au reusit, teoretic este posibil ca si Sony sa reuseasca. Insa eu unul sunt destul de sigur ca nu le pasa de asa ceva in momentul de fata, mai ales ca pentru mai toate jocurile bune de pe PS3 deja au vandut remaster.

  13. #13 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Nu sper nimic. Am ps3 am jucat tot ce ma interesa, am scos untul din el pana m-a plictisit, apoi am trecut pe ps4. Nu faceam decat sa aduc aici cateva teorii gasite pe net. Dar vad ca va atacati zici ca voi sunteti marii ingineri de la Harward care le stiu pe toate si in plus sunt platiti de Sony sa sustina imposibilitatea teoriei. Sunt si eu 95% ca sunt doar zvonuri false...dar mai las un 5% ca nu sunt Zeul it-ului si al softului sa le stiu pe toate.

  14. #14 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    RPCS3 e un emulator functional pentru jocurile de PS3, desi nu foarte reusit. Daca niste baieti intr-un garaj au reusit, teoretic este posibil ca si Sony sa reuseasca. Insa eu unul sunt destul de sigur ca nu le pasa de asa ceva in momentul de fata, mai ales ca pentru mai toate jocurile bune de pe PS3 deja au vandut remaster.
    Deci daca s-a reusit un chinuit de emulator de ps3...e clar cand vezi ps4 emulator pe x86


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 17-08-2018 at 19:09 ----------

    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Nu sper nimic. Am ps3 am jucat tot ce ma interesa, am scos untul din el pana m-a plictisit, apoi am trecut pe ps4. Nu faceam decat sa aduc aici cateva teorii gasite pe net. Dar vad ca va atacati zici ca voi sunteti marii ingineri de la Harward care le stiu pe toate si in plus sunt platiti de Sony sa sustina imposibilitatea teoriei. Sunt si eu 95% ca sunt doar zvonuri false...dar mai las un 5% ca nu sunt Zeul it-ului si al softului sa le stiu pe toate.
    tu vii cu zvoniri de gen si tot noi suntem de vina...dar te-ai gandit oare daca se putea nu facea de la inceput? Vezi xbox one si 360. E aceeasi chestie ..one e x86 si 360 e power pc ...deci adio compatibilitate


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #15 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    La inceput nu s-a jailbreak-uit PS4 pana la penultimul firmware...si ultimul sigur spart si ala asteptand update-ul. Poate ii motiveazaa sa faca imposibilul

  16. #16 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Da de la jailbreak sigur va avea ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #17 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by danielconst90 View Post
    Deci daca s-a reusit un chinuit de emulator de ps3...e clar cand vezi ps4 emulator pe x86


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 17-08-2018 at 19:09 ----------



    tu vii cu zvoniri de gen si tot noi suntem de vina...dar te-ai gandit oare daca se putea nu facea de la inceput? Vezi xbox one si 360. E aceeasi chestie ..one e x86 si 360 e power pc ...deci adio compatibilitate


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Din cate tin minte unele jocuri de 360 se pot juca pe xbox , referitor la subiect o vom trai si vom vedea ce va fi .

  18. #18 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Da se pot, bagi diskul si xboxul downloadeaza o versiune compatibila de one...si doar anumite..ala nu e compatibilitate e doar o modalitate desteapta de a scoate ochii clientilor..cu ceva frum


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #19 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by danielconst90 View Post
    Da se pot, bagi diskul si xboxul downloadeaza o versiune compatibila de one...si doar anumite..ala nu e compatibilitate e doar o modalitate desteapta de a scoate ochii clientilor..cu ceva frum


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    La ceva de genul ma gandeam si eu. O compatibilitate intre online si download pt digital sau download ceva + disc pt jocul fizic. 100% compatibilitate back nu va fi cu siguranta niciodata.

  20. #20 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Da poti baga un disk de 360 in one si downloadeaza versiunea jocului pt one.si nu merg toate jocurile. Aia nu e compatibilitate


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Vand Consola Play Station 4 PS4 1tb cu firmware 5.05 (pe romaneste: Modat) By kebab in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 01-07-2018, 13:40
  2. PS4 Firmware update v4.50 - e final si oficial! By MonkY in forum Console News
    Replies: 24 Last Post: 20-03-2017, 14:01
  3. PS4 va primi noi functii cu firmware-ul 2.50 By MonkY in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 11-03-2015, 20:03
  4. Ce promite urmatorul firmware pentru PS4? By MonkY in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 26-03-2014, 00:32
  5. Dubii asupra "backwards compatibility DS-3DS By Bodolay Botond in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 8 Last Post: 29-09-2012, 07:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts