Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 258 of 903 FirstFirst ... 158 208 248 256 257 258 259 260 268 308 358 758 ... LastLast
Results 5,141 to 5,160 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #5141 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Da e ok numai sa nu uiti sa faci asta
    Go to XMB>PSN>Account Management>Transaction Management>Services List>PlayStation Plus>PlayStation Plus to Cancel Automatic Renewal.

  2. #5142 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Multumesc mult

  3. #5143 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Si anuntul oficial in legatura cu numarul vanzarilor:

    PS4 global sales update – PlayStation.Blog.Europe

    In what is shaping up to be a historic year for gamers, I’m delighted to share an important new milestone with you. PS4′s North American debut on 15th November was PlayStation’s largest ever, with more than one million gamers picking up a PS4 in just 24 hours. Now, with PS4′s global launch expanding to a total of 32 countries worldwide, including Europe and Latin America, I’m proud to announce that more than 2.1 million PS4s have been sold.

    It’s an impressive and record-setting accomplishment for our company and for our industry, and we couldn’t have done it without you. I want to personally thank PlayStation fans, both old and new, for your vote of confidence. The best part: the PS4 journey has just begun. In addition to an incredible line-up of PS4 games from the best developers in the world, we will continue to introduce valuable new features and services to PS4 in the months and years ahead.

    While PS4′s capabilities will continue to evolve, our commitment to gamers and breakthrough entertainment remains steadfast. We believe that videogames represent the pinnacle of artistry and entertainment, and we will work tirelessly to make sure that PlayStation remains the best place to play.

    Thank you for your passion and your support – we couldn’t have done this without you.

  4. #5144 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sincer cred ca ar fi vandut mult mai multe daca ar fi produs mai multe. Sunt tari unde deja se face preorder pentru 2014 (si nu vorbesc de amarati ca noi, ci de nemti, austrieci, etc...). 2.1 milioane mi se pare o cifra extrem de mica. Cred ca nici ei nu s-au asteptat sa se vanda atat de bine. Comparativ, producatorii de smartphone-uri (mult mai scumpe decat un PS4), reusesc sa vanda de 5 ori mai mult intr-o saptamana.
    Serios acum, cum poti sa spui ca este putin ? Este enorm pentru o consola care abia a fost lansata. Poti sa compari cu restul de console lansate acum pe piata sau cu lansarile precedente.

  5. #5145 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by bubli-789AD View Post
    Serios acum, cum poti sa spui ca este putin ? Este enorm pentru o consola care abia a fost lansata. Poti sa compari cu restul de console lansate acum pe piata sau cu lansarile precedente.
    Man, iti scapa din vedere faptul ca nu mai suntem in anii 2006-2007... lumea mai citeste pe internet, mai evolueaza cu tehnologia, mai foloseste un shop online. Cum poti sa spui ca e "enorm pt. o consola abia lansata" cifra de 2.1 milioane cand altii vand intr-o perioada mai mica de timp peste 10 milioane de jocuri de consola (ia GTA V ca exemplu)? Acum ii inteleg si eu pe cei de la Rockstar. Pai cum draci sa se agite ei sa scoata GTA V pt. next-gen only? Normal ca n-ar fi meritat doar pentru PS4... ar fi murit de foame.

  6. #5146 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pai si atunci XO a fost un dezastru in materie de vanzari ? dar WiiU ce sa mai spunem, cand ps4 a vanduut intr-o zi mai mult decat life time sales WiiU in uk nu cred ca putem compara consolele cu telefoanele sau tabletele care au un target mult mai mare ca o consola si stim ca stocul a fost foarte limitat (asta e problema celor de la sony), dar eu zic ca ar fi incorect o astfel de comparatie (mere/pere), de asemenea ar fi incorect o astfel de comparatie si cu generatiile trecute de console cand nu exista preorder si delivery at home, atunci trebuia sa stai la coada.

    cel mai corect ar fi o comparatie intre consolele din actuala generatie ca sa ne facem o idee daca a avut succes sau nu, iar in contrast cu XO sau WiiU, PS4 a avut o lansare foarte buna cu extrem de multe console vandute, drept dovada a doborat toate recordurile in toate tarile in care s-a lansat si la noi pe forum se vede ce nebunie a iscat lansarea acestei console .

  7. #5147 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cum poti sa spui ca e "enorm pt. o consola abia lansata" cifra de 2.1 milioane cand altii vand intr-o perioada mai mica de timp peste 10 milioane de jocuri de consola (ia GTA V ca exemplu)?
    Oare pentru ca o consola costa 400$ iar jocul 60$?

  8. #5148 SP
    Member dtancu's Avatar
    Rămâne de văzut pe termen mediu.
    MS are suficienți bani ca sa împingă XO indiferent de rezultatul la launch, financiar vorbind sta mai bine decât Sony. Nintendo Iarăși sta pe mulți bani de pe urma Wii. Lucrurile nu sunt atât de copilărești pe cât le vad fanii

  9. #5149 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    man e foarte simplu si eu credeam la inceput ca e complicat, am facut un cont de paypal si am platit cu acel cont, intr-un minut am finalizat comanda si in 5 minute am primit pe email o poza la un psn card de valoarea respectiva care avea codul . nu sunt alte costuri, decat pretul psn cardului de pe site
    merci pt suportul info , eu sunt genul lejer ,intru cu cash in magazin platesc si gata, mi se pare complicat prin alte metode pt ca nu le folosesc, dar este clar ca e vorba si de obisnuinta.

    deocamdata astept lansare din RO ca sa pot achizitiona si eu consola dupa care or sa urmeze si minunile cu psn si carduri valorice,(bleah).

  10. #5150 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    pai si atunci XO a fost un dezastru in materie de vanzari ? dar WiiU ce sa mai spunem
    Daca te ajuta acest lucru... si vrei sa compari cu ceva care s-a vindut prost, atunci da, poti spune ca PS4 s-a vandut foarte bine. Mie imi place sa cred ca la comparatii ajuta sa o faci cu ceva pe masura (sau cu un produs de succes) si nu cu ceva care a esuat.
    Quote Originally Posted by Tekken View Post
    Oare pentru ca o consola costa 400$ iar jocul 60$?
    Iti scapa din vedere un lucru extrem de important. Si daca jocul ar fi fost 1$ sau 10$, tot maxim 3 milioane de unitati s-ar fi vandut. Pt. ca deh, n-a pus Sony mai multi studenti chinezi sa lucreze in fabrici... Prin urmare, avand in vedere numarul mic de console, pretul jocului e irelevant. Tot ar fi murit Rockstar de foame
    Quote Originally Posted by Tekken View Post
    Oare pentru ca o consola costa 400$ iar jocul 60$?
    In aceeasi masura as putea sa intreb si eu: Oare de ce s-au vandut mai bine Air-urile, care costa chiar si mai mult de 900$? Cum a zis si AndRewqp, comparam mere cu pere... din pacate si merele si perele intra in acelasi borcan. Iar Sony are un borcan prea mic.

    P.S. A nu se intelege gresit. Ma bucur ca se vand bine. Dar ma uit la faze gen "consolele PS4 intoarse in UK pentru ca Romania nu are voie - inca". Sau ma uit la ungurii bisnitari care cresc preturile pt. ca "Sony are stocuri limitate"... si nu-mi place deloc. Eu am facut preorder in vreo 15 locuri si inca nu am prins un PS4. Asta in timp ce Xbox One a venit linistit de la un singur pre-order. Ce-ar trebui sa spun acum? Ca ma bucur ca se vinde atat de bine incat noi romanii stam si "salivam"? Sau sa ajung sa cred ca a detine o consola tine mai mult de "noroc" decat de bani? O fi si asta o strategie buna la Sony: "hai sa producem un numar limitat, ca sa se bata pana si nemtii ca chiorii pe ele"...

  11. #5151 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Rămâne de văzut pe termen mediu. MS are suficienți bani ca sa împingă XO indiferent de rezultatul la launch, financiar vorbind sta mai bine decât Sony.
    Nu m-as hazarada sa spun suficienti bani

    Microsoft shouldn’t hire any CEO who wants to kill Bing and Xbox | Ars Technica

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daca te ajuta acest lucru... si vrei sa compari cu ceva care s-a vindut prost, atunci da, poti spune ca PS4 s-a vandut foarte bine. Mie imi place sa cred ca la comparatii ajuta sa o faci cu ceva pe masura (sau cu un produs de succes) si nu cu ceva care a esuat.
    Deci Xbone e un produs care a esuat . Nu stiu daca te ajuta chestia asta dar luand in considerare cifrele anuntate PS4 e consola cu cel mai bun launch din istorie.

    Eu am facut preorder in vreo 15 locuri si inca nu am prins un PS4. Asta in timp ce Xbox One a venit linistit de la un singur pre-order. Ce-ar trebui sa spun acum?
    Pai un produs care nu se vinde nu e logic sa se gaseasca peste tot?

  12. #5152 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    si as completa cu faptul ca inainte de lansari circulau pe internet informatii ca Micorsoft a avut probleme de productie si ca nu au un stoc suficent, s-a lansat in 13 tari in aceasi zi si tot gaseai o consola destul de usor de cumparat . bine, nu stiu cat de credibile erau acele stiri

  13. #5153 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Monky esti putin surescitat, cel putin pe aici, pe aria ps4. In orice caz nu poti sa compari vanzarea unui smartphone cu cea a unei console dintr-un motiv simplu: targetul de vanzare mult mai mare in ceea ce priveste smartphonurile. Un iphone e cumparat/folosit atat de un copilas de 7 ani cat si de un venerabil de 70 de ani.

  14. #5154 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Iar se compara mere cu pere. Nu are treaba varsta cumparatorului, ci produsul in sine. Un smartphone il cumpara toata lumea. Si bunicii mei de 75+ ani au telefon cu wi-fi. Telefonul are un public mult mai mare decat o consola, consola care, e de obicei cumparata de catre gameri. De aici vine diferenta de unitati vandute. Un produs pentru oricine se vinde mai usor si astfel si mai bine decat un produs tintit spre o piata anume. Piata care nici nu e foarte mare in comparatie cu cealalta.

    Nici pe mine nu ma impresioneaza cele 2 milioane de bucati, dar daca ating 4 milioane pana la sfarsitul anului, eu zic ca au facut o treaba foarte buna. Indiferent ca e vorba de Microsoft sau Sony.

  15. #5155 SP
    Junior Member albastru's Avatar
    Pe langa faptul ca telefonul este cautat de orice persoana de orice varsta,el este mai usor de fabricat avand in vedere ca dispozitivele acestuia sunt de cel putin de 4 ori mai mici decat cele ale unei console,de asemenea durata asamblarii a unui telefon ar trebui sa dureze mult mai putin.Sa nu uitam ca si pachetul consolei este mai mare decat cel al telefonului,ceea ce denota o livrare mai putin rapida si implicit un spatiu mai mare de depozitare.

  16. #5156 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    eu cred ca ar atinge 4 mil. lejer daca ar trimite indeajuns spre retaileri. din pacate imi vine greu sa cred ca se va intampla asta. cred ca trebuie sa se multumeasca cu vreo 3 mil. anul asta.

  17. #5157 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    From Hungary with Love

    Comanda facuta vineri la gamestore, plecata din Budapeste ieri, ajunsa azi. Im cuming!!
    Attached Images Attached Images dsc01993.jpg

  18. #5158 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    deja ma urc pe pereti... inca doua saptamani... trec atat de greu.

  19. #5159 SP
    Member cipvas's Avatar
    De ce "inca 2 saptamani"?

  20. #5160 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    eu sunt cu precomanda la edigital. sper sa livreze ei, ca altfel ma apuca 29 ianuarie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4278 Last Post: 14-05-2024, 10:01
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts