Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 259 of 903 FirstFirst ... 159 209 249 257 258 259 260 261 269 309 359 759 ... LastLast
Results 5,161 to 5,180 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #5161 SP
    Junior Member Razvanss's Avatar
    Salut,am cumpărat un ps4 USA version,ce regiune sa pun că sa pot cumpăra cu cardul linistit jocuri digital?Am şi un card de Norvegia...sfaturi,regiune...card plata?Nu vreau sa iau ban!

  2. #5162 SP
    Member dtancu's Avatar
    Ca sa cumperi liniștit, nu plăti cu cardul.
    Ia vouchere si da redeem.

  3. #5163 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Tekken View Post
    Deci Xbone e un produs care a esuat .
    Ma refeream la comparatia cu Wii U. Care da, momentan a cam esuat. Dar nu e timpul pierdut. Probabil sunt multi fraieri ca mine, care pt. ca nu au prins un PS4, si-au cumparat Wii U. Good job Sony!
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Monky esti putin surescitat, cel putin pe aici, pe aria ps4.
    Ma scuzi te rog ca am indraznit sa spun ceva de rau de PS4 (sau de Sony). Doamne fereste sa faci asa ceva, ca sar toti fanbotii pe tine. Mai deschideti si voi mintile alea, ca multi dintre voi parca sunteti niste aplaudaci. Cum posteaza cineva ceva pozitiv, ca la al XIV-lea Congres... Cum e ceva negativ (dar totusi real)... pfoai, esti surescitat Monky. Go home & go sleep!

    Culmea e ca multi care aplauda in disperare, sunt cam aceeasi care fie nu si-au mai primit consolele de pe shopto & co, fie sunt dispusi sa plateasca cu 500 RON in plus ca sa cumpere consola "la negru" (desi cu putin timp in urma urlau de-si rupeau plamanii ca e prea scump X1)... Nu inteleg de ce cand imi da Sony un sut in fund ar trebui sa-i pup piciorul si sa merg pe principiul "orice sut in fund e un pas inainte", dar cand o face Microsoft sau Nintendo, e isterie generala si si se inarmeaza toti cu furci si topoare?

    Anyway, felicitari Sony pentru consolele "nelivrate"! Back to playing on Xbox One

  4. #5164 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    MonkY, eu sunt de acord cu unele chestii pe care le-ai zis mai sus, mai ales atunci cand spui ceva negativ despre consola sau chiar si de vreun joc, dar la tine e alta supararea. Intelegeam daca nu iti placea consola, doar ca tu ai avut ghinionul sa te traga in piept cei de la amazon, nu Sony. Adica eu personal cred ca atitudinea ta de ostilitate e indreptata catre cine nu trebuie.

    Also, sa nu uitam: In Romania se lanseaza in Februarie consola, sunt convins ca la data oficiala vei putea avea consola. Deci ce incercai tu acum era sa ti-o procuri inainte de lansare. Chiar si Japonia o primeste la anul. Deci din punctul meu de vedere atitudinea ta fata de Sony e nejustificata.

  5. #5165 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ma refeream la comparatia cu Wii U. Care da, momentan a cam esuat. Dar nu e timpul pierdut. Probabil sunt multi fraieri ca mine, care pt. ca nu au prins un PS4, si-au cumparat Wii U. Good job Sony!

    Ma scuzi te rog ca am indraznit sa spun ceva de rau de PS4 (sau de Sony). Doamne fereste sa faci asa ceva, ca sar toti fanbotii pe tine. Mai deschideti si voi mintile alea, ca multi dintre voi parca sunteti niste aplaudaci. Cum posteaza cineva ceva pozitiv, ca la al XIV-lea Congres... Cum e ceva negativ (dar totusi real)... pfoai, esti surescitat Monky. Go home & go sleep!

    Culmea e ca multi care aplauda in disperare, sunt cam aceeasi care fie nu si-au mai primit consolele de pe shopto & co, fie sunt dispusi sa plateasca cu 500 RON in plus ca sa cumpere consola "la negru" (desi cu putin timp in urma urlau de-si rupeau plamanii ca e prea scump X1)... Nu inteleg de ce cand imi da Sony un sut in fund ar trebui sa-i pup piciorul si sa merg pe principiul "orice sut in fund e un pas inainte", dar cand o face Microsoft sau Nintendo, e isterie generala si si se inarmeaza toti cu furci si topoare?

    Anyway, felicitari Sony pentru consolele "n elivrate"! Back to playing on Xbox One
    Monki, lasi impresi ca esti " Gica Contra", vezi fanboysm in stanga si in dreapta desi ti-am explicat decent de ce nu poti face o paralela intre o vanzare si alta. Spor la DR3 si chiar imi pare rau ca nu ai pus mana pe un PS4 pana acum, lol

  6. #5166 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    MonkY, eu sunt de acord cu unele chestii pe care le-ai zis mai sus, mai ales atunci cand spui ceva negativ despre consola sau chiar si de vreun joc, dar la tine e alta supararea. Intelegeam daca nu iti placea consola, doar ca tu ai avut ghinionul sa te traga in piept cei de la amazon, nu Sony.
    Ai inteles gresit situatia. Nu m-a tras in piept amazon-ul. Ei pur si simplu nu au avut suficiente bucati. Mai repede pot spune ca m-a tras in piept emag, flanco... dar trebuie avut in vedere ca totul a venit de la Sony. Care putea foarte frumos sa anunte de la inceput ca Romania nu e pe lista (cand a facut-o deja era prea tarziu). Sau care putea sa spuna "noi nu putem sa producem decat numarul X de console, prin urmare, aveti grija ca sunt stocuri limitate!"
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Adica eu personal cred ca atitudinea ta de ostilitate e indreptata catre cine nu trebuie.
    O sa-mi schimb nick-ul in h0stile-Monk si o sa scriu numai de bine legat de PS4. Asa e mai bine?
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Also, sa nu uitam: In Romania se lanseaza in Februarie consola
    PS4 se lanseaza oficial in Romania pe 29 Ianuarie 2014... nu in Februarie.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Deci din punctul meu de vedere atitudinea ta fata de Sony e nejustificata.
    Nu am nimic impotriva faptului ca pe unii ii deranjeaza atitudinea mea (freedom of speech rulez!). Pacat ca nu deranjeaza pe nimeni atitudinea de aplaudac (hai ca voi incepe sa folosesc termenul asta cat mai des se pare...).
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Monki, lasi impresi ca esti " Gica Contra", vezi fanboysm in stanga si in dreapta desi ti-am explicat decent de ce nu poti face o paralela intre o vanzare si alta. Spor la DR3 si chiar imi pare rau ca nu ai pus mana pe un PS4 pana acum, lol
    Merci de explicatie. Apreciez, lol.

  7. #5167 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ai inteles gresit situatia. Nu m-a tras in piept amazon-ul. Ei pur si simplu nu au avut suficiente bucati. Mai repede pot spune ca m-a tras in piept emag, flanco... dar trebuie avut in vedere ca totul a venit de la Sony. Care putea foarte frumos sa anunte de la inceput ca Romania nu e pe lista (cand a facut-o deja era prea tarziu). Sau care putea sa spuna "noi nu putem sa producem decat numarul X de console, prin urmare, aveti grija ca sunt stocuri limitate!"
    Daca imi aduc bine aminte,au confirmat din August lista cu cele 32 de tari in care se va lansa PS4 in 2014.
    Edit :
    http://www.destructoid.com/these-are...n-260468.phtml
    http://www.hardwarezone.com.ph/tech-...rting-november

  8. #5168 SP
    Junior Member Razvanss's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Ca sa cumperi liniștit, nu plăti cu cardul.
    Ia vouchere si da redeem.
    Pai eu contul de ps3 il am pe regiunea Norvegia si cand am incercat sa platesc un joc in tara nu m-a lasat,vreau acelasi cont sa il am dar sa pot cumpara jocurile digital,mersi!

  9. #5169 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Daca imi aduc bine aminte,au confirmat din August lista cu cele 32 de tari in care se va lansa PS4 in 2014.
    Edit :
    These are the 32 countries the PS4 will be launching in - Destructoid
    Sony To Release PlayStation 4 in 32 Countries Starting November - HardwareZone.com.ph
    Dap, si dupa data aceea, a aparut si bundle-ul cu Killzone, PS4 Eye si 2 gamepad-uri. Bundle oficial, nu facut de neica nimeni. Well, stii ce scrie la bundle-ul acela de mai bine de o luna? "The following article comes after the 24 December 2013 on". Pai ori e launch bundle, ori e la misto? Eu zic ca da... au ratat-o cu numarul de console produse, si asta e. Cine vrea sa-i laude pt. asta, poate sa o faca linistit. I don't.

  10. #5170 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mda, n-ai inteles ce am zis. Esti revoltat doar de faptul ca nu ai primit consola cand la tine in tara nu s-a lansat inca. Multi au incercat sa o procure din alte locuri, unii au reusit, altii nu. Cat despre data de lansare, ce mi-e 29 ianuarie, ce mi-e februarie. In fine

  11. #5171 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Razvanss View Post
    Pai eu contul de ps3 il am pe regiunea Norvegia si cand am incercat sa platesc un joc in tara nu m-a lasat,vreau acelasi cont sa il am dar sa pot cumpara jocurile digital,mersi!
    Daca ai contul pe Norvegia,atunci nu vei putea cumpara de pe store decat daca ai un card cu adresa de Norvegia.

  12. #5172 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Monky incerci cam mult sa convingi pe aici ca nu ai nimic cu Sony. Las-o asa. E clar ca nu sunt favoritii tai. Si e ok asta. E libertate. Dar nu mai incerca atat de mult sa te justifici legat de treaba asta. E parerea ta. Alegerea ta. E ok. Dar deja devine obositor (pt mine cel putin) sa tot citesc cum tu combati pe oricine spune ca exagerezi. E ok sa nu ai dreptate in toate si tot timpul.

  13. #5173 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Io nu inteleg de ce pana mea va tot certati. E decembrie, vine Mos Nicolae imediat, traim toti niste momente extraordinare in care apar noi generatii de console, grafici cu caini si infectii(daca mai tineti minte ). Stiu ca e foarte stresant pentru cei care nu au primit inca nici una dintre console, inclusiv pentru subsemnatul, dar cu toate acestea nu am cum sa nu ma simt ca la 12 ani din nou, cand am incercat pentru prima data SNES. Nu-mi place deloc atmosfera de pe forum din ultimul timp, numai intepaturi, ironii ieftine, balacareala care mai de care. Mai luati exemplu neogaf, forum international cu zeci de mii de useri, dar nu cred ca intr-o luna se strang atatea certuri intre useri cate sunt aici intr-o zi. De fapt ne dam arama pe fata iarasi ca natie inclusiv in asemenea momente, iar vorba ceea despre capra vecinului n-a fost niciodata mai adevarata. Puneti-va linistiti in fotoliu cu un pahar de visichi, inspirati adanc, ascultati-l pe Fuego cu ma-sa si pe Hrusca, iar nu in ultimul rand NOI sa fim sanatosi ca consolele(kikifonie voita) vin dansele, dragele de ele.

    Ah si sa nu uit, luati exemplu atitudinea lui Enthrol - NOTA 20 CU STELUTA si subscriu la tot ce a postat in ultimele zile.

  14. #5174 SP
    Admin MonkY's Avatar
    OK dinamovistu, ai dreptate!

    *

    E mai bine asa?

    P.S. Sunt curios cum Dzeu te-ai decis tu ca unul din cele 16 posturi din 2009... sa-l faci pt. a ma ajuta pe mine. Apreciez gestul, sa stii.

    *aplaudaci

  15. #5175 SP
    Junior Member Razvanss's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Daca ai contul pe Norvegia,atunci nu vei putea cumpara de pe store decat daca ai un card cu adresa de Norvegia.
    Card am,dar cand am ajuns in tara nu ma lasa sa cumpar,nu mai stiu ce imi zicea...

  16. #5176 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Razvanss View Post
    Card am,dar cand am ajuns in tara nu ma lasa sa cumpar,nu mai stiu ce imi zicea...
    Cardul este facut la o banca din Norvegia?

  17. #5177 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Cine are deja PS4 sa-si downloadeze demo la Trine 2. E superb, ce culori, ce grafica Nu regret ca mi-am luat consola, chiar daca nu am decat Killzone si jocurile free de pe PSN. E dementiala, f usor de folosit si meniul desi imi lipseste putin XMB. The future is n NOW

  18. #5178 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by dinamovistu View Post
    Monky incerci cam mult sa convingi pe aici ca nu ai nimic cu Sony. Las-o asa.
    N-am man nimic cu Sony. Da, sunt stressat ca nu am reusit sa pun mana pe o consola, dar nu pt. ca n-as fi incercat (si am pus bani deoparte pt. consola de pe la inceputul anului). Eu vroiam sa fac un review serios... o comparatie intre toate consolele (PS3 vs PS4 vs Xbox 360 vs Xbox One vs Wii vs Wii U - as fi inclus poate chiar si PS2, Xbox si Gamecube), ca sa poata decide omul ce si cum. Acum le am pe toate, mai putin PS4. Well, asta e... sa faca altcineva review-ul si comparatia (poate Rasko, tudyniuz, h0stile, etc...). Se pare ca eu daca incerc, sunt un fraier care are ceva cu Sony. Nu mai zic nimic... Bafta!

  19. #5179 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    @Monky: Asta e acum. In maxim 2 luni o sa le ai pe toate si o sa ai imaginea completa. Bafta.

  20. #5180 SP
    Junior Member Razvanss's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Cardul este facut la o banca din Norvegia?
    Da,adresa tot,nu are legatura cu Romania.
    Fratilor alt loc de cearta si contraziceri nu v-ati gasit?Aici e Clubul Playstation 4 asa ca luati-va o camera!!!Nu ca m-ar interesa dar distrageti atentia la
    cei care pot raspunde problemelor!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: Today, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts