Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 674 of 903 FirstFirst ... 174 574 624 664 672 673 674 675 676 684 724 774 ... LastLast
Results 13,461 to 13,480 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #13461 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dant3: am uitat sa specific ca am facut si asta...

    Mayhem: asta cu controller off-on a mers temporar...

    Update: Gata, am aflat care e problema: FIX ca si la primul controller, butonul R2 s-a busit... si practic odata apasat, el ramane apasat. Motiv pt. care toate cele o iau razna in jocuri (mai putin in meniu, unde R1 nu face nimic daca nu ma insel). Mda, deci am doua gamepad-uri de PS4 care trebuiesc reparate. Sublim... si tocmai cand vroiam sa ma delectez un pic cu Fallout...

    Thanks guys!

  2. #13462 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Exista cel putin trei kituri cu L2/ R2 pe Amazon (ca cel de aici), cu preturi intre 1 si 3 Gbp. Singurul motiv pentru care inca nu mi-am luat unul este ca ma costa transportul cat 10 kituri. Poate ne "combinam" si luam macar patru kituri impreuna.

  3. #13463 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Well sucks daca ti s-a stricat, speram sa fie ceva ce se rezolva printr-un controller reset ca la mine.

  4. #13464 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Exista cel putin trei kituri cu L2/ R2 pe Amazon (ca cel de aici), cu preturi intre 1 si 3 Gbp. Singurul motiv pentru care inca nu mi-am luat unul este ca ma costa transportul cat 10 kituri. Poate ne "combinam" si luam macar patru kituri impreuna.
    Sigur, cum sa nu. Dar sincer mie mi-ar trebui un kit bun cu L1/R1 + L2/R2 (eventual si L3+R3)... De fapt, 3 kit-uri (am 3 DS4-uri busite). Cred ca sunt cele mai proaste controllere EVER! Si vorba aceea, cu DS4 m-am jucat cam 10-20% fata de DS3 sau Xbox...

  5. #13465 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Si la mine, R2-ul la primul controller trebuie apasat foarte tare ca sa fie inregistrata actiunea in joc. Asta dupa ce si la mine s-a rupt un piciorus si am schimbat triggerul. De exemplu in NFS sau in GTA, masina nu accelereaza la maxim. Mi-am luat de pe amazon un kit ca cel de sus, daca nu chiar cel de sus cu 2xR2, 2xL2 si arculete insa nu a reparat nimic. In continuare caut o solutie pentru ca este foarte frustrant.

    Sper ca cel alb luat recent sa nu fie la fel de prost.

  6. #13466 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    mie mi s-a bu**** R2-ul saptamana trecuta si aveam deja analoagele stanga alterate la ambele controllere. am luat chiar vineri si R2/L2 si analoage de la un baiat de pe OLX si sunt foarte multumit.

    sper sa va ajute, ca sa nu aveti de comanda de pe amazon:

    Butoane controller PS4 Fundeni • OLX.ro

    din ce-mi dau seama el cam face rost de orice, dar... vedeti voi.

    in alta ordine de idei, pentru cei care nu si-au desfacut controller-ul pana acum: mare atentie la cablurile dinauntru.

  7. #13467 SP
    Member micul_'s Avatar
    Mie a reușit tata sa mi-l repare și de atunci nu am mai avut probleme cu R2. Eu credeam ca intre timp au rezolvat problema. Garanție nu ai?

    Trimis de pe al meu Nexus 5 folosind Tapatalk

  8. #13468 SP
    Member Striker09's Avatar
    Pentru mine R-urile erau cauza pierduta după anumite sesiuni de FIFA finalizate cu frustrări. Cautam oferte de controllere... Dar am zis sa le desfac și unul avea arcul sărit iar altul avea folia aceea de sub cauciuc lipita de plastic, doar am băgat șurubelnita sub ea și acum răspund foarte bine. Poate e ceva superficial...

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  9. #13469 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    PS: si la mine inlocuirile au fost cu succes. am jucat ieri cateva ore bune de TLOU si a mers R2-ul brici. si al meu avusese un piciorus rupt.

    Desi initial am reusit sa deconectez unul din cablurile de la touch pad, iar dupa ce am redeschis DS-ul si am rezolvat problema aia, s-a asezat gresit cauciucul de la R2 si l-am mai deschis un pic sa-l aranjez. acu e ok, dupa cum spuneam.

  10. #13470 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Ce e culmea pe langa faptul ca sunt de proasta calitate nu gasesti ds4 third party ca la ds3...

  11. #13471 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Daca le desfaci sa inlocuiesti unele piese,e f posibil sa se defecteze ceva in ele.Am desfacut unul ca la carte,cu atentie si acum nu mai imi merge ledu.Am cumpărat unul pt piese,in speranța ca voi repara ledul dar degeaba.Daca esti genul care te joci 4-5 ore pe zi,mai mult de un an jumate nu cred ca te duce un ds4 😢.

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  12. #13472 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    esti sigur ca nu ai scos usor cablul care da spre led, sau nu ai atins vreunul dintre cablusoarele alea? mai ales cele late. alea trebuie sa si fie indoite intr-un anumit fel altfel se pot defecta

  13. #13473 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    eu am desfacut controllerul de 2-3 ori (o data pana la piele) din varii motive (ultima oara se cam lipeau butoanele, alta data se apasa mai greu X) , inca merge bine si chiar mi se pare ca nu ai ce sa strici acolo .

    oricum , DS4 mai abuzat decat al meu nu prea cred ca mai exista printre userii "normali"

  14. #13474 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Nu stiu de ce, dar la mine nu merge ca nou nici dupa schimbarea butoanelor. Nu-mi dau seama ce s-a uzat.

  15. #13475 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nah, dacă nu ați vrut XOne și Kinect, teroriștilor, huoa
    PlayStation 4, noul dispozitiv de comunicare pentru teroriști

  16. #13476 SP
    Banned orionpaxbb's Avatar
    stire facuta in genul Romania, dezgustator...

  17. #13477 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Ahm, let me just quote myself:
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Radem glumim, dar eu is la al 3-lea controler de PS4 in 2 ani de la lansare..., asa ca sa-i chis in freza pe astia de la Sony
    La primul mi s-a dus R2-ul(nu-mi accelerau masinile in Driveclub cum trebuie fiindca nu se activa 100%), iar la 2-lea mi s-a stricat R3(Destiny e de vina) de la atata alergat Ma astept ca si asta al 3-lea sa se strice in maxim 1 an, so.....yea, I feel your pain guys

  18. #13478 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by flightcrank View Post
    Daca le desfaci sa inlocuiesti unele piese,e f posibil sa se defecteze ceva in ele.Am desfacut unul ca la carte,cu atentie si acum nu mai imi merge ledu.
    Pai poti sa fii multumit... sunt multi care cauta guide-uri despre cum sa opreasca ledul, ca sa nu mai consume din baterie. You did it!

  19. #13479 SP
    Member musat's Avatar

  20. #13480 SP
    Banned orionpaxbb's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nah, dacă nu ați vrut XOne și Kinect, teroriștilor, huoa
    PlayStation 4, noul dispozitiv de comunicare pentru teroriști
    update: e falsa 100% stirea, normal ca romanasii sar pe orice fara sa verifice nimic

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4278 Last Post: Today, 10:01
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts