Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 877 of 903 FirstFirst ... 377 777 827 867 875 876 877 878 879 887 ... LastLast
Results 17,521 to 17,540 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #17521 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Salut. Unele modele de PS4 Pro sunt mai galagioase ca altele, de regula cele mai "vechi" putin. Nu stiu numarul de CUH ca pe Crez, dar lumea zice ca cele mai noi nu sunt asa galagioase. Nu se prajesc, in caz de forta majora isi dau shut down, deci nu trebuie sa te panichezi. Este enervant, da, ai un mic aeroport in camera si trebuie dat sunetul mai tare ca sa acoperi, but it is what it is.

    Bine, aici excludem cumva posibilitatea ca a ta are deja foarte mult praf pe la ventilator si heatsink (plus pasta veche de pe procesor), pentru ca daca este si asta un factor, ar trebui o curatare, de regula ajuta. A, si sa nu o tii intr-un spatiu mic, constransa, fara sa aiba unde sa degaje caldura liber sau undeva unde are blocate caile de evacuare.

    A mea face ca toate alea in te miri ce jocuri, uneori ma gandesc ce este asa demanding la un meniu de PES, spre exemplu. In Divinity OS 2 la fel, suiera, dar macar acolo arata cat de cat jocul. Este inconstanta la treaba asta, in unele jocuri face asa, in altele nu, in unele doar meniul jocului este cel care face trigger ventilatoarelor.


    Cat despre GoW, trebuie sa te duci in display settings in consola sa schimbi pe acolo limitele pentru margine.

    LE: hai ca pana am scris eu ti-au raspuns baietii.

  2. #17522 SP
    Member Giogio's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Salut. Unele modele de PS4 Pro sunt mai galagioase ca altele, de regula cele mai "vechi" putin. Nu stiu numarul de CUH ca pe Crez, dar lumea zice ca cele mai noi nu sunt asa galagioase. Nu se prajesc, in caz de forta majora isi dau shut down, deci nu trebuie sa te panichezi. Este enervant, da, ai un mic aeroport in camera si trebuie dat sunetul mai tare ca sa acoperi, but it is what it is.

    Bine, aici excludem cumva posibilitatea ca a ta are deja foarte mult praf pe la ventilator si heatsink (plus pasta veche de pe procesor), pentru ca daca este si asta un factor, ar trebui o curatare, de regula ajuta. A, si sa nu o tii intr-un spatiu mic, constransa, fara sa aiba unde sa degaje caldura liber sau undeva unde are blocate caile de evacuare.

    A mea face ca toate alea in te miri ce jocuri, uneori ma gandesc ce este asa demanding la un meniu de PES, spre exemplu. In Divinity OS 2 la fel, suiera, dar macar acolo arata cat de cat jocul. Este inconstanta la treaba asta, in unele jocuri face asa, in altele nu, in unele doar meniul jocului este cel care face trigger ventilatoarelor.


    Cat despre GoW, trebuie sa te duci in display settings in consola sa schimbi pe acolo limitele pentru margine.

    LE: hai ca pana am scris eu ti-au raspuns baietii.
    Da, mulțumesc, am rezolvat oarecum. Păi de-aia întrebam pe aici că n-am înțeles de ce uneori când intru în options pentru o mică pauză uneori intră ventilatoarele sau în anumite situații nu se aude iar în altele da, pe anumite jocuri face mai puțin iar pe altele chiar dacă e o grafică mai bună sunt mai gălăgioase....
    O am de când s-a lansat practic, apoi am schimbat-o pe garanție cu o altă unitate fiindcă toate jocurile digitale achiziționate atunci când încercam să le joc crăpa efectiv consola și trebuia restart total ( menționez faptul că pe disc nu mi-au făcut probleme de genul) . Am primit una nouă în vară și de atunci am jucat când și când și mai mult FIFA. Acolo nu-ți dai seama. Face un pic la început apoi ventilatoarele se aud încet. Cam atât.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #17523 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Salutare dragi consolisti! Folosesc un ps4 slim caruia i-am atasat um hard extern 2tb conectat prin usb ( 2.1 sau 3.0 habar n am). Mi-a ramas un singur port usb liber. Acum sa fiu sincer mi-ar placea sa joc cateva jocuri care suporta din mouse si tastatura. Ma gandeam sa achizitionez un usb hub, ceva de calitate, in care sa conectez controllerul la incarcat, mouse ul si tastatura....dar oare vor fi prea multe dispozitive conectate? Tastatura este basic, fara luminite sau ceva fancy iar mouse un logitech. Exista posibilitatea ca in timpul jocului sa se stinga consola sau ceva de genul datorita consumului prea mare? Cheers!

  4. #17524 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Inb4 "foloseste controller pentru ca mouse si tastatura pe KB is cheesing".

    Nu se stinge consola, atat timp cat este slot USB liber, poti folosi linistit. Probabil ca jocurile pe care vrei sa le incerci sunt shootere, ideea este ca daca continui sa joci de pe controller, o sa iti fie mai usor cu timpul. La inceput a fost greu pentru toti, dar repetitia...stii tu. Trebuie doar sa vrei. Nu vei avea niciodata aceeasi precizie, dar you can get pretty close. A...si chestiile astea pe care le vand astia sa stii ca doar emuleaza KB+M, nu o sa fie o experienta nativa, ca si cand esti tu pe pad-ul tau si DPI garla.

  5. #17525 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Sunt impotriva dispozitivelor de genul xim. Daca rasfoiesti prin "accesoriile ps4" vei vedea ca am 3 posturi contra. Sunt foarte experimentat in shootere din controller si in call of duty sau battlefield le prefer oricand. Vreau sa folosesc mouse si tastatura pentru jocurile care au asta nativ ( deci nu este cheating) cum ar fi fortnite, paragon, final fantasy, warframe. Iar referitor la reply, iti multumesc, dar la ce te-ai referit mai exact "nu se stinge consola cat ai un port usb liber". Eu practic nu voi avea, adica din 2 porturi ale consolei intr unul am hard disk extern, iar in celalalt un usb hub in care voi baga controller, mouse, tastatura.

  6. #17526 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Doar pentru ca este nativ, nu inseamna ca nu este "imoral", mai ales cand joci impotriva unui care sa chinuie sa dea din bete, sper ca poti sa recunosti asta. Din ce stiu, acele jocuri nu au matchmaking bazat pe controller sau KB+M, deci sunt bagati toti in aceeasi oala. Fortnite este shooter, totusi. La fel si Warframe.

    Legat de ce am spus, eu cred ca merge, chiar si cu hub, dar nu am incercat personal. Singura optiune este sa incerci sa vezi ce se intampla. Nu are ce sa iasa rau, in cel mai rau caz nu merg accesoriile.

  7. #17527 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Salut. Unele modele de PS4 Pro sunt mai galagioase ca altele, de regula cele mai "vechi" putin. Nu stiu numarul de CUH ca pe Crez, dar lumea zice ca cele mai noi nu sunt asa galagioase. Nu se prajesc, in caz de forta majora isi dau shut down, deci nu trebuie sa te panichezi. Este enervant, da, ai un mic aeroport in camera si trebuie dat sunetul mai tare ca sa acoperi, but it is what it is.

    Bine, aici excludem cumva posibilitatea ca a ta are deja foarte mult praf pe la ventilator si heatsink (plus pasta veche de pe procesor), pentru ca daca este si asta un factor, ar trebui o curatare, de regula ajuta..
    Va descriu experienta mea personala:
    - am o consola cu CUH 7016 (ps4 pro, prima generatie). Initial am folosit-o pe un TV full HD cu boost mode, astfel nu am avut nevoie de 4k. Anul trecut am achizitionat un tv 4k si am observat ca am si eu un „aeroport” in camera. Consola pur si simplu facea un zgomot infernal.
    - am cumparat pasta, alcool pt curatarea celei vechi, am schimbat-o de 2 ori, am curatat de praf ventilarorul, am aspirat interiorul consolei, 1-2 ore dupa schimbarea pastei parea mai silentioasa, apoi incepea iar sa se tureze in ultimul hal. Am ajuns sa joc iar in full HD doar sa nu mai aud zgomotul. Am acceptat soarta si nejustificand o investitie in alt Ps4 in conditiile in care ma astept sa il lanseze pe urmatorul in urmatoarele luni.
    - citind ce a zis colegul mai sus am desfacut iar capacul consolei in week-end si am verificat heatsink-ul. Acesta avea atat de mult praf adunat incat am crezut ca e o pasla protectoare (un burete ca la aspirator). Am curatat cat am putut de bine (nu am demontat ventilatorul, nu am mai avut rabdare/timp sa desfac 30 suruburi).
    - rezultatul: o consola silentioasa. Zgomotul este la un nivel rezonabil. Acum aerul trece prin heatsink zic eu undeva la 90%. Inainte cred ca avea 30% spatiu intre lamele si facea ca un uscator de par.

    Asa ca va recomand, inainte sa schimbati pasta pe procesor, sa curatati ventilatorul, praful din consola si praful din spatele ventilatorului (spre sursa e heatsink-ul). Se desface capacul de sus al consolei - sunt tutoriale pe youtube, nu este nimic complicat.
    Aveti nevoie de o lanterna (merge si de la smartphone, sa vedeti ce curatati), un aspirator, betigase de urechi, spirt, carpa de praf, penseta (sa scoatei „bulgarii” de praf dintre lamelele heatsink-ului). Rezultatul o sa merite.

  8. #17528 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    @cosminbad Ma bucur sa aud ca s-a rezolvat problema pentru tine, macar partial. Tot asa, 7016 am si eu, prima generatie. Ce sa faci, daca esti early adopter, dai de toate problemele. Faza este ca nu toate sunt asa, ci doar cele cu ventilator Delta. O chinezarie sinistra care nu merita materialul folosit. Cele Nidec sunt mai ok, de asta mai auzi oameni care cica au un Pro silent. Eu chiar nu intelegeam cum este posibil, cand la mine este Heathrow daca joc ceva in 4K. Am si testat nivelul decibelilor, de curiozitate. Stii cati? 77. SAPTEZECISISAPTE! FFS.

    Am facut-o si eu pe asta, sa scad la 1080, sa vad diferenta, dar m-am consolat cu gandul ca nu mai are sens si i-am dat in continuare asa, 4K across the board. Curatarea face diferenta, dar sa nu te astepti sa te tina foarte mult, cel putin asa zic mai toti. Cu timpul, tot acolo se indreapta.

  9. #17529 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  10. #17530 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  11. #17531 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Ce parere aveti de Monster Hunter World? Bun? Imi plac jocurile de acest gen, rpg, spre ac odyssey imi place ff mult.

  12. #17532 SP
    Junior Member eqinox's Avatar
    Important: anumiti monstri din Monter Hunter se pot dovedi imposibil de doborat fara ajutorul unui prieten. Nu este un joc hack’n’slash in care sa apesi butonul de atac pana-i sare arcul. Pentru a reusi trebuie sa inveti sa manuiesti armele, iar indeletnicirea asta s-ar putea sa-ti para extrem de frustranta.
    Daca deprinzi repede arta manuirii armelor, jocul devine distractiv si reteta una simpla: se ia una bucata monstru fioros, care trebuie ciopartit in bucati mici, numai bune de pus pe gratar. Si repeti 'aventura' pana iti vine a...

  13. #17533 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  14. #17534 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu mă așteptam55576874_2229859420427617_1397581052448342016_n.jpeg

  15. #17535 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    https://blog.us.playstation.com/2019...debuts-monday/

    "State of Play will give you updates and announcements from the world of PlayStation. Our first episode will showcase upcoming PS4 and PS VR software, including new trailers, new game announcements and new gameplay footage."

  16. #17536 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Diseară la 11

  17. #17537 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Sony’s new PlayStation Store refund policy allows for refunds within 14 days

    Full games, and add-ons (DLC) can be refunded within 14 days of purchase, but only if you didn’t start the download, install or stream process. If the content is “faulty”, you may be granted a refund after downloading or installing it.
    The new refund policy can be seen on the North American support site, the UK site as well as those for other regions.

  18. #17538 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut
    A patit cineva sa nu vada jocurile descarcate in jocuri cumparate ?
    Am dat restabilire licente dar doua jocuri nu mi le vede , ele se pot vedea doar daca dau cautare altfel nu se vad.

  19. #17539 SP
    Member paulone's Avatar
    Am si eu o intrebare....sunt anumite jocuri care nu mai apar in store(battle los angeles)...ei bine pt.cei care au cumparat daca sa zicem au vreo problema cu hdd-ul DE UNDE le mai descarca?

  20. #17540 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Jocurile cumpărate apar in biblioteca contului tau chiar daca ele nu mai sunt disponibile pt cumpărare. Le poti descarca de acolo.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 877 of 903 FirstFirst ... 377 777 827 867 875 876 877 878 879 887 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts