Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 168 of 903 FirstFirst ... 68 118 158 166 167 168 169 170 178 218 268 668 ... LastLast
Results 3,341 to 3,360 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #3341 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    deci fara ps4 in Romania pe 2013 , bun.
    UE si baietii destepti sa traiasca
    Sunt curios la ce bani se va vinde un PS4 "la liber"
    Ce ziceti, se incumeta cineva la pariu ca o sa-l gasim si pe la 1000 EUR (PS4-ul doar, no game included)?

  2. #3342 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Insa daca aveam Uncharted-urile si Killzone-urile si pe XBOX 360 sigur nu mai tineam PS3 (nu neaparat pentru bani, cat pentru spatiu).
    Serios? Tampesc cand aud asa ceva, nu e vorba de bani dar e vorba de spatiu nu? Arunca-ti bibelourile sau bocancii aia vechi si tot ai loc sa pui o consola pe verticala, asta daca nu traiesti in ceva cardbox cumva.

    Acuma mai spre topic, parera mea e ca e bine sa existe exclusive. De ce? Se pune mai mult cap si suflet la ele, le finiseaza mai bine, developerii sunt motivati sa o faca pt a atrage audienta spre consola pe care se face acel exclusiv. Cine-i mai capabil vinde mai multe console, daca toate joacele ar fi multiplatform nici un studio nu ar mai avea ambitii sa se intreaca unul pe altul.

    Din pacate si eu va trebuii sa-mi arunc sau sa duc in beci cartile scrise de Dostoyevsky sa fac loc pentru PS4, si asta mare pacat fiindca fetele pe care le aduc pe aici adora capodoperele groase.

    P.S. Raver te-ai gandit sa-ti scoti linoleul sa ai mai mult loc?

  3. #3343 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Hai mai nu mai fiti rautaciosi cu omul, el defapt a vrut sa spuna ca nu mai tinea Xbox 360 si ramanea doar cu PS3.
    Si eu sunt deacord cu exclusivitatile, eu le consider creme de la creme pe ambele console, si ca ele dau identitate consolei,daca nu ar mai fi exclusivitati nu ar mai fi nimic care sa le deosebeasca. Si cum a zis si Srachi ele sunt jocurile la care developerii se chinuie cel mai mult sa scoata tot ce pot din consola respectiva poate si din cauza ca sunt platiti corespunzator de Sony si Microsoft si au mai mult timp sa optimizeze jocul lucrand doar pe o singura platforma.
    Intrebarea intrebatoare este daca apucam sa ne luam PS4 anul asta sau nu?

  4. #3344 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Intrebarea intrebatoare este daca apucam sa ne luam PS4 anul asta sau nu?
    100% Da ( Pe canale neoficiale )

  5. #3345 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Attached Images Attached Images zdqxg35.png

  6. #3346 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mr.KaKa View Post
    Impresionant! Asta da diferenta de rezolvare a unei situatii aiurea...

  7. #3347 SP
    Junior Member Str3S's Avatar
    prin acest articol cei de la sony dovdesc ca pentru ei clientii sunt pe primul loc.

  8. #3348 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    desigur , doar sa nu fie din Romania

    eu ma gandesc serios la faptul ca nu prea are rost sa fim in afara hartii si sa ne zbatem sa le cumparam produsele "pe cai neoficiale"..
    traiesc aici, cumpar de aici si doresc suport tehnic si aici.

  9. #3349 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    eu ma gandesc serios la faptul ca nu prea are rost sa fim in afara hartii si sa ne zbatem sa le cumparam produsele "pe cai neoficiale"..
    traiesc aici, cumpar de aici si doresc suport tehnic si aici.
    In cazul asta, trebuie sa spui un NU hotarat produselor gen Wii, Wii U, 3DS, Xbox 360, Xbox One, etc... la fel cum ar trebui sa spui un NU hotarat si PSN-ului sau Live-ului... intrucat pe Romania e pauza. Eu zic ca suntem gameri seriosi, ne adaptam.

  10. #3350 SP
    Member solaru's Avatar
    Quote Originally Posted by Str3S View Post
    prin acest articol cei de la sony dovdesc ca pentru ei clientii sunt pe primul loc.
    Laudabil... dar normal pt tarile civilizate.
    Daca erau reclamati ca au discriminat persoanele cu dizabilitati... nu-i mai spala toata apa din jurul Australiei... si e multa!
    Iar damage-ul de imagine era imens!

  11. #3351 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    monky ai dreptate, ca gamer faci ce faci si nu poti sa renunti la "drog"..insa tot amar suna .

  12. #3352 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Ce va face sa credeti ca poveste este una reala si nu cumva una inventata?

  13. #3353 SP
    Member Buyk's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Ce va face sa credeti ca poveste este una reala si nu cumva una inventata?
    Buna intrebare , chiar foarte buna , ce nu fac companiile pentru un + la imaginea lor ! Sa fim seriosi acum , ar trebui respectati toti consolistii din intreaga lume , nu doar cei din lumea 1 , ca sincer sa fim asa cum este Romania sunt ferm comvins ca sunt destui care au Ps3 si urmeaza sa isi achizitioneze un Ps4 si totul in zadar , dar nu-i nimic cum spunea si @MonkY citez " Eu zic ca suntem gameri seriosi, ne adaptam. " True true

  14. #3354 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Ce va face sa credeti ca poveste este una reala si nu cumva una inventata?

    daca te referi cumva la povestea datei de lansare(vanzare pe Ro de fapt), well





  15. #3355 SP
    Member Buyk's Avatar
    Si un exemplu de scuza penibila de la Altex :
    Client: "Se mai aduce PS4 la altex pe 29 noimebrie? Adica trebuie sa stiti daca aduceti sau nu. Si asta ne da posibilitatea sa ne orientam in alta parte sa luam sau nu."
    Altex: "Buna ziua, momentan nu avem un raspuns cert , facem tot posibilul sa il aducem la sfarsitul acestui an , insa Sony au decalat lansarea in Romania in primul trimestru din 2014."

    Sunt atatea posibilitati sa aduca consola in tara , doar suntem in 2013 ... totul este posibil dar ei na sunt mai cu mot , vor sa comande direct de la Sony , de parca nu ar putea comanda din UK sau Germania ...dar fie ! Daca ar fi facut tot posibilul cum au spus ei , erau baieti destepti si nu apela la scuza cu Sony !

  16. #3356 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    este foarte ok daca comanda de la Sony si nu prin intermediari, poate asa o sa avem si noi un store..macar dupa numarul de unitati vandute sa fie si ei , Sony..indulgenti , sa dea si umililor din Ro conditii de "lucru"..

    in plus , daca chiar se comanda direct prin Sony ma gandesc ca este mai simplu si cu garantia, decat prin intermediari.

    dar eu cred ca tot prin intermediari vine "marfa" in Ro..si atunci sunt si mai dezamagit.

  17. #3357 SP
    Member Buyk's Avatar
    Apai la cate unitati Ps3 au cumparat romanii nostri , ar fi trebui sa avem un store in Romania , pur si simplu cifra de profit pe care o aduce Romania la Sony pe foaie se pare ca nu este ok pentru ei ! In atatia ani puteau face un store , din simplu respect pentru consolisti dar in fine , prin intermediari sau nu , important e sa ai garantie pe factura la firma X din Romania , in rest nu mai conteaza.

  18. #3358 SP
    Member Caponescu's Avatar
    La asta ma refeream, scuze daca s-a inteles gresit.
    Attached Images Attached Images zdqxg35.png

  19. #3359 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Referitor la intarzierea consolei pe piata din Romania eu sunt de parere ca magazine precum Altex, MediaGalaxy, Domo ... vor face tot posibilul sa fie pe rafturi in preajma sarbatorilor. Probabil nu va fi day 1 dar nu cred ca vor rata "febra cumparaturilor" din perioada sarbatorilor de Craciun.

  20. #3360 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Capone' da , este foarte ciudat si faptul ca la concluzia finala sunt bagati cumva , strategic , si cei de la MS cu xbox-ul (clar ca si o concluzie negativa intentionata)

    de parca la sony umbla cainii cu covrigi in coada..asa pot declara si eu multe , pe net.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4278 Last Post: Today, 10:01
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts