Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 568 of 903 FirstFirst ... 68 468 518 558 566 567 568 569 570 578 618 668 ... LastLast
Results 11,341 to 11,360 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #11341 SP
    Member legokid220's Avatar
    077danyel , nu am vazut pe nimeni sa tina atat de mult bateria. maxim 5-6 ore ... ori te joci prea putin ori nu calculezi tu cum trebuie ...

  2. #11342 SP
    Admin MonkY's Avatar
    razvanrazy: presupun ca ai setat deja LED-ul de la controller la intensitate minima, da? Ca mai castigi acolo 40-60 de minute or so...

    Ai putea face ca mine (care m-am saturat sa tot pun la incarcat la consola in standby): cumperi un charger USB si il tii undeva langa fotoliu/pat... cu un cablu mai lung. Si asta e... devine wireless mostly wired. Sau te joci pe Xbox

    077danyel: felicitari pentru cele 12h la DS4. E un record mondial si incredibil de crezut (cu bateria oficiala)! Eu in 10h le incarc de aproximativ 2 ori (ambele gamepad-uri tin la fel)... cu LED-ul la minim. Ah, si cu vibrations pe on.

  3. #11343 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De unde stiti ca sunt 10h sau 4h de folosinta efectiva ? Cum cronometrati ? Poate la mine sunt 3h jumate, poate sunt 2h jumate, dar cum vad asta exact ?

    Nu de alta, dar il pot duce oricand la garantie daca e nevoie, dar vreau sa ma conving intai ca este o problema la mine, cu acest controller.

    Aici nu e ca la microsoft ? Daca se strica controlleru, se schimba consola cu totu ?

    Si nu, rezolvarea nu este "mai ia-ti un controller" si cand se termina bateria la primu, il folosesc pe al doilea si tot asa.

    Si da, normal ca intensitatea este pe minim, dar vibratiile si sunetul din controller sunt pe On. Nu de alta, dar nu e PS2...
    La LED as fi putut sa renunt fara probleme, dar vibratia deja este ceva super normal, iar difuzorul din speaker este un feature prea putin folosit in jocuri (cel putin in ce am jucat eu pana acum), dar care nu deranjeaza.

  4. #11344 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu ai cum sa stii exact... dar presupun ca daca te joci ceva, nu sta gamepadul degeaba... Te joci 5 ore si a tinut gamepadul 5 ore, aia a fost. Doar nu stai cu cronometrul in mana si-i mai dai un push de cate ori tragi de o maneta sau apesi un buton

    Degeaba il duci la garantie... Sony nu specifica nicaieri cat trebuie sa tina bateria. N-o sa faci altceva decat sa stai fara gamepad vreo saptamana or so, pana se vor hotara cei de la service ca "n-are nimic dom'le".

    Daca nu vrei cu charger langa tine, si nici al doilea gamepad... nu mai ai decat o singura solutie: sa iti cumperi o baterie "aftermarket" de capacitate mai mare, si sa o schimbi pe cea originala. Insa pierzi garantia.

  5. #11345 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai la mine mai sta gamepad-u si degeaba, cu LED-u aprins, ca eu cand ma joc, mai verific si mail-uri si mai fac si alte lucruri si mai pun pauza. Si nu cred ca se stinge consola/controller-u dupa ceva timp de inactivitate (sau poate nu am setat eu), pentru ca s-a intamplat sa revin si dupa 1h si sa nu fie niciunu din ele stinse si asa-mi si place, sa nu stau mereu sa stau prin loading-uri.

    Eram doar curios de durata, ca la urma urmei, la cat o sa ma joc pe PS4, ma pot juca si cu cablu, nu ar fi asta problema, dar e deranjant ca vrem jocuri full HD, dar nu suntem in stare sa facem un controller bun si cu o baterie capabila sa sustina sesiuni mai lungi de gaming.

    @Tudor, nu-mi las consola always on (cum nu las nici Xbox One-u) pentru ca sunt prea galagioase. Iar PS4 oricum se incinge mai tare ca Xbox One. Si pe langa asta si daca as lasa consola always on, in niciun caz nu as lasa gamepad-u conectat mereu, ca sa se incarce si sa-i strice si mai tare bateria.

    @AndRewqp, nu e chiar asa. Eu stiam ca tine cam 5-6h, dar de fapt imi tine pe jumate. Normal ca e deranjant.
    Si nu stiu ce s-a mai discutat, ca nu am frecventat aria asta pana de curand si nici nu stau sa caut ce s-a discutat acum nu stiu cat timp, cand intre timp s-au mai schimbat lucrurile si oamenii vin cu pareri noi.

    Si da, folosesc Xbox ca primary, dar cand vreau sa ma joc 1-2h pe PS4, e deranjant ca odata la 2 sesiuni sa stau sa incarc, fix cand ma joc.

  6. #11346 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Nu cred ca am vazut pe cineva pe acest forum sa ajunga la alternative atat de drastice pentru o baterie.

    Fact: tine mai putin ca ds3, dar nu sub 5 ore. Se stia lucrul acesta inainte sa cumparati ps4. Este o consola departe de a fi perfecta, dar daca umplem pagini intregi din nou cu acelasi defecte discutate in trecut nu castigam nimic. Si oricum tu folosesti xboxul ca si consola primary si normal ca te deranjeaza exact lucrurile la care xbox e mai bun, dar nu inteleg de ce esti surpins.

    In loc sa te bucuri ca ai ambele console si ca poti juca toate jocurile, te lovesti de chestii cunoscute de mult. joaca-te linistit si lasa prostiile.

  7. #11347 SP
    Member dan1703's Avatar
    Always on nu e rest mode...nu face galagie crede-ma...si controlleru dupa ce se incarca se stinge in rest mode...setezi controlleru ca dupa 30min de inactivitate sa se inchida...si consola la 3h o am eu pusa...cand va veni urmatorul update(2.50) vei pute lasa ps4 in rest mode cu aplicatiile deschise

  8. #11348 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Rest mode e un fel de standby, nu se aude nimic din partea consolei.

  9. #11349 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ma, nu stiu. Poate sunt eu mai sensibil. In mod clar nu se aude la fel de tare ca Xbox One (care are sursa afara si se aude si din sursa si din consola), dar tot se aude si noaptea, avand somnul mai sensibil, ma deranjeaza si nu pot sa ma odihnesc.

  10. #11350 SP
    Member dan1703's Avatar
    Iti zic eu sigur ca nu l-ai pus in rest mode...nu se aude absolut nimic...e mai deranjanta lumina uneori...

    ---------- Post added 23-03-2015 at 15:57 ----------

    Si am o intrebare: acesti casti merg pe party bine? http://www.premiumbrand.ro/mdr10rcw-...culare-sony-87

  11. #11351 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ma, nu stiu. Poate sunt eu mai sensibil. In mod clar nu se aude la fel de tare ca Xbox One (care are sursa afara si se aude si din sursa si din consola), dar tot se aude si noaptea, avand somnul mai sensibil, ma deranjeaza si nu pot sa ma odihnesc.
    Nu recomand sa mergi cu amicii in weekend cu cortul. Mai trage unul o basina si s-a dus dracu odihna. Hai mai Razvan, ce dracu, acum si tu.. bazaie sursa la Xbox !

  12. #11352 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Clubul PlayStation 4

    Stai linistit ca nu merg cu cortu

    Si sursa la Xbox nu face urat cat e inchis.

    Si ca sa va dati seama cat de obsedat sunt, ma deranjeaza ca bazaie controlleru de Xbox si cel de PS4 cand le duci la ureche

  13. #11353 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Pe mine ma deranjeaza si mufa usb de la ds4, tot timpul imi e frica sa nu imi prind unghiile, de aceea nu prea mai deschid consola.
    Sa nu mai vorbesc de luminita, imi e frica sa nu se reflecte in televizor si sa orbesc, asa sensibil sunt.

    Lasand gluma la o parte, voi va jucati sau cautati nod in papura?

  14. #11354 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Fratilor, cat va tine bateria din controller dupa o incarcare full ?

    Cum stiti cand s-a incarcat complet controller-u ? Cand e legat la consola va apare vreun mesaj de atentionare ? Cand e incarcat la priza, lumineaza LED-ul intr-o anumita culoare ?

    Avem unde sa vedem (prin meniu) cat a durat, de la ultima incarcare ?

    Intreb pentru ca, din calculele mele, nu cred ca am depasit 2-3h cu o incarcare de priza de app 2h (timp in care consola era inchisa si pe controller aveam LED-ul galbui). Si desi am maxim 10h de utilizare a consolei, am incarcat gamepad-ul de minim 3 ori.

    LED-ul este pus pe cea mai mica intensitate.
    Se încărca in doua ore. Al meu se descărca după 7 ore cu vibrații si chat, 10-11 ore fara chat si vibratii.

    PS: led Dim

    Dacă al tau se descărca după 3 ore are o problemă.

  15. #11355 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Pe mine ma deranjeaza si mufa usb de la ds4, tot timpul imi e frica sa nu imi prind unghiile, de aceea nu prea mai deschid consola.
    Sa nu mai vorbesc de luminita, imi e frica sa nu se reflecte in televizor si sa orbesc, asa sensibil sunt.
    Domne se rezolva, recomand o unghiera si niste ochelari fumurii.

    PS. Totusi, acumulatorul din DS4 e o mizerie.

  16. #11356 SP
    Member legokid220's Avatar
    Este cumva PSN'u in mentenanta?

  17. #11357 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da, au anuntat ca e in mentenanta. Parca vad ca fix acum vrea Razvan sa se joace pe PS4

  18. #11358 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bah, chiar voiam sa ma pun in Driveclub dupa ce mananc

  19. #11359 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    PS. Totusi, acumulatorul din DS4 e o mizerie.
    Si cand spuneam ca mai bine puneau naibii un suport pentru 2 baterii AA, sareau toti pe mine ca "suntem in 2014, ce mama naibii". Eh, in 2015 2 AA-uri serioase tin cate o luna pe alt gamepad (care mai e si WiFi Direct - mai mare consumator cu latenta mai mica si suport hq pt. audio).

    Anyway, a facut ceva extrem de bun DS4! M-a facut sa realizez ce minune tehnologica a fost PSVita. Va dati seama, Vita lansata acum mai bine de 3 ani are si ditamai ecranul de 5", touch pe fata, touch pe spate, ditamai procesorul, GPU, RAM, stereo speakers, etc... etc... si cu toate astea, tine cam tot atat (5-6 ore).

    @razvanrazy: tu te stressezi ca mai trebuie sa cumperi al doilea DS4? Eu ma stressez ca astea doua pe care le am au atat de stricate butoanele incat imi mai trebuie inca doua... Ale naibii DS3-uri merg si azi, si sunt de la lansarea lui PS3 (mi-au dat ceva fiori cand n-au mai vrut sa plece dupa cateva luni de standby, dar le-am rezolvat)

    P.S. Nu e totul insa doar cu minus la DS4. Ca design si ergonomie e mult peste DS3... dar bateria aia si calitatea constructiei il omoara...

  20. #11360 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    DS4 meu ma tine minim 7 ore si il agresez destul de rau cu BF, nu va inteleg.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts