Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 223 of 303 FirstFirst ... 123 173 213 221 222 223 224 225 233 273 ... LastLast
Results 4,441 to 4,460 of 6053

Thread: PlayStation Plus

  1. #4441 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Cu un cont pe hong kong puteti descarca jocurile si le puteti juca de pe contul principal setat ca primary, inclusiv multiplayer, deci nu exista dezavantaje.
    Se pot juca in limba engleza?

  2. #4442 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Da. Si store-ul are varianta in engleza. Eu am cumparat 3 luni de pe play asia sa vad cum evolueaza lucrurile.

  3. #4443 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si la oferte cum stau? Pe US am prins de multe ori reduceri foarte bune pt cei cu plus.

  4. #4444 SP
    Member legokid220's Avatar
    si de unde cumparam?

  5. #4445 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Eu am luat de pe Play-Asia.

  6. #4446 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Va recomand sa NU va mai prelungiti abonamentele de Plus pe Europa / US, Asia primeste mereu jocuri mai bune. Cu un cont pe hong kong puteti descarca jocurile si le puteti juca de pe contul principal setat ca primary, inclusiv multiplayer, deci nu exista dezavantaje.

    Ah, si abonamentul pe 1 an la Hong Kong costa exact 268 HKD, adica 34 USD, mult mai ieftin decat la noi.
    Cam aceiasi chestie fac si eu dar pe un cont de Japonia. Chestia e ca uneori se intampla sa primesc jocuri care nu au nici un gram de engleza. Nu ma supara prea mult pt ca oricum gameplay-ul este acelasi. Dar sa nu fiti mirati/socati in cazul in care se va intampla si pe cel de Hong Kong. Ca oferte pe japonia...lunar sunt 2-3 jocuri AAA la pret de 100 jpy bucata (1 dolar) as it follows: Martie - God of war 3 Remastered (100jpy), Until Dawn (100 jpy). Februarie - Assassins Creed Black Flag (100jpy) si Unity (100jpy). Dar recomand ca si Espiritus sa aveti contul creat pe romania sau america si contul cu PSN+ pe japonia sau hk. Codurile la fel le cumpar de pe play asia si da...abonamentul e mai ieftin fata de romania/america.

  7. #4447 SP
    Member mircoid's Avatar
    Cu tot respectul pentru postarile documentate cu recomandarile Hong Kong, as vrea sa imi exprim sustinerea si convingerea ca trebuie sa sustinem piata locala si achizitia abonamentelor PS Plus pe Romania.
    Avem preturi foarte bune si daca vrem si continut ieftin si calitativ trebuie sa incepem sa bagam bani in piata locala.

    Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

  8. #4448 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    De accord cu tine, insa pana la un punct. De cumparat jocurile, le cumpar din magazinele noastre, cat despre abonamentul PSN+, nu prea. De exemplu mie nu mi-a placut nici un joc oferit in trecut pe PSN EU (eventual daca da, un procent foarte mic), nu vad de ce as plati o lunga perioada o suma ca sa ma mint singur, ok poate sustin piata romana, desi statul roman poate nu ma sustine pe mine cum ar trebui, dar daca vad ca sentimentul nu e reciproc, nu prea are rost sa ma mint singur. E ca si cum mi-as activa Netflix in Romania care are doar serialele difuzate la noi in tara in timp ce eu plang dupa random serial care e difuzat pe ABC/The CW/CBS si ce or mai avea ei, dar eu platesc totusi suma si plang pe interior ca deh..sustin piata Romana, piata Romana care oricum isi ia la bani prin o mie si una de taxe de la tine, dar nu mai intru in detalii aici. My point is....fiecare isi vede interesu'.

  9. #4449 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu e vorba de taxe la stat când vorbim sa susții piața din Ro. Trebuie sa susții piata ca sa vada si ăștia ca existam si noi ca si cumpărători astfel incat sa-si diversifice oferta si sa vina cu preturi tot mai bune.

  10. #4450 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ E o gandire eronata, cel mai bun exemplu este tocmai Asia vs NA & EU. Asia are preturi mai bune si jocuri mai bune oferite la Plus tocmai pentru ca acolo se vinde prost si vor sa mai castige niste clienti, in timp ce la americani si la noi, unde PS4 e rege inca de la lansare, oferta e tot mai proasta.

  11. #4451 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    De ce spui ca se vinde prost in Asia? Comparativ cu ce?

    Platform Totals - VGChartz

  12. #4452 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Comparativ cu NA si EU. Daca scoți Japonia, ca ei au si store separat, in "rest of the world", adica vreo 3 continente, s-a făcut jumătate cat in Europa. Acolo intra si Asia.

  13. #4453 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Nu cred ca te poti astepta ca restul asiei plus celelalte continente gen Africa sau America de Sud sa aiba vanzari la nivelul Europei si NA. Daca te uiti istoric vorbind acelasi raport, ba chiar uneori mai abrupt a fost la toate generatiile. Si nu doar ps ci si xbox. De fiecare data vanzarile au fost mai mult decat duble pe us sau eu fata de rest. Ba chiar de data asta gap-ul nu e la fel de mare ca la ps3 de ex. Totul tine de puterea de cumparare.

  14. #4454 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Argumentul de mai sus era ca daca noi cumparam de pe store-ul romanesc, Sony va vedea ca au vanzari bune in Ro si vom avea oferte mai bune. Eu doar am contraargumentat cu exemplul Asiei in care nu au vanzari la fel de bune ca in Europa, dar au oferte mai bune. Nu m-a interesat istoria vanzarilor consolelor in Asia, si nici acum nu ma intereseaza.

    Prea putin relevante sunt orice alte detalii in legatura cu acest aspect. Ideea e ca si in situatia ipotetica in care Sony ar observa o crestere a vanzarilor in Romania, nu se poate garanta ca asta va duce la imbunatatirea serviciilor / ofertelor.

  15. #4455 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Da, si eu spuneam ca nu volumul vanzarilor Asiei comparativ cu Europa genereaza jocuri mai bune la plus. Comparativ cu generatiile anterioare si cu restul concurentei sony vinde bine in Asia.

    Legat de Romania asa e. Noi in momentul asta reflectam preturile si ofertele de pe UK si EU. Sunt exact aceleasi promotii. Iar EU e regiunea unde se vinde cel mai bine. Cu cat vom cumpara mai mult cu atat Sony va mentine oferta mai slaba. De ce? Pentru ca nu au nevoie sa arunce cu jocuri bune la plus sau cu reduceri mai mari.

  16. #4456 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Offtopic grav in care se bate piua pe loc pe niste subiecte care nu isi au locu, economia, sustinerea pietei...ce reaq? Eu vreau jocuri de PSN mai bune si fac abonament pe alta zona. Punct. Sunt gamer nu analist financiar ce dracu o dam in atatea ramurele taboo si ajungem sa spargem atomu' in doua.

    PS: "ca sa vada si astia ca existam" iti dai seama ce penibil suna? Acum 7 ani cand mi-am cumparat PS3 nici nu exista PSN store pt Romania si a trebuit sa fac pe US, eu sigur ca dracu nu o sa schimb accountu ca si-au limpezit oamenii ochii si au zis: hai le dam si la astia ceva.

  17. #4457 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Din ce vad in mare Asia a avut aceleasi jocuri ca aici. Incepand cu anul asta s-a schimbat treaba cu GOW 3, Until Dawn, Life is Strange. Primul nu ma fascineaza, al doilea il am, iar al treilea e destul de ieftin.

  18. #4458 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Cum impart un cont cu altcineva ? cum poate beneficia cealalta consola de jocurile cumparate pe consola actuala ?

  19. #4459 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ii dai contul, creează user nou pe consola cealaltă si se loghează cu contul tau, setează consola primary pe el, descarca jocurile si se joaca doar de pe userul sau. Tu vei avea consola secondary pe cont si va trebui sa ai acces la net pt a juca jocurile cumpărate digital de pe el. Se poate împărți un cont cu un singur prieten.

  20. #4460 SP
    Junior Member hildrdr's Avatar
    Consider inutila acum orice achizitie- la E3 se prezinta XBOX SCORPIO si $ONY probabil anunta PS5 si va fi la vanzare la sfarsitul anului...
    Probabil SONY nu va oferi compatibilitate cu vechile jocuri de la PS4 la PS5...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 223 of 303 FirstFirst ... 123 173 213 221 222 223 224 225 233 273 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts