Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 72 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast
Results 421 to 440 of 1421

Thread: Uncharted 4: A Thief's End

  1. #421 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    As we learned a few days ago, Uncharted 4: A Thief's End will be getting single-player DLC sometime after its release. The DLC will be a part of the game's Collector's Edition, though presumably it will also be available separately.
    The DLC will be a part of something called the Uncharted Triple Pack that serves as an early DLC Season Pass for the game, containing a single-player story expansion and two multiplayer DLC packs.

  2. #422 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Bai da ce ma mai enerveaza astia cu DLC-urile lor. Is total de acord ca developerii sa scoata si sa ceara bani pentru DLC-uri care contin harti multiplayer dar parerea mea este ca daca faci o campanie single player sa o vinzi intreaga, faci o poveste pai fa-o completa la naiba.

    De vina sunt doar gamerii care le dau bani si i-a invatat sa faca asta cumparand DLC-uri in nestire.

  3. #423 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Se poate face DLC-ul si dupa ce se termina dezvolatrea jocului. Exemplu Witcher 3.

    Nu toti au deja DLC-ul gata si-l scot din context sa-l vanda dupa. Se poate chiar sa nu aiba timp sa-l termine pana in ziua lansarii. Aici nu am inteles foarte bine daca il dezvolta dupa sau se vinde chiar cand iese jocul.

  4. #424 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    The Last of Us a avut DLC singleplayer si nu cred ca a fost o problema.

  5. #425 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    La TLOU nu a facut nimeni galagie, deoarece a fost anuntat dupa lansarea jocului. Insa atunci cand jocul mai are luni bune pana la lansare si anunti deja DLC-ul, cam dai cu bata-n balta...

  6. #426 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Se poate chiar sa nu aiba timp sa-l termine pana in ziua lansarii.
    Sa amane lansarea atunci sau sa dea DLC-ul gratuit. Cand cumpar o carte o iau scrisa pana la capat, poveste cap coada, nu scrisa 3 sferturi si apoi cumpar inca ultimul sfert din acelasi volum.

    Sa facut un obicei prost din asta, gamingul merge intr-o directie foarte proasta.

  7. #427 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...nu stiu. Sunt unele jocuri de la unii producatori, unde chiar nu ma deranjeaza asa ceva.

    Pacat ca nu vor fi mai multe DLC-uri SP ci 1 SP si 2 MP, iar pentru cineva ca mine, care nu da 2 bani pe Arena MP games, e egal cu zero. Sper sa pot cumpara DLC-ul SP standalone cand o sa fie cazu si sa nu fiu obligat sa cumpar tot pachetul.

  8. #428 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Sa amane lansarea atunci sau sa dea DLC-ul gratuit. Cand cumpar o carte o iau scrisa pana la capat, poveste cap coada, nu scrisa 3 sferturi si apoi cumpar inca ultimul sfert din acelasi volum.

    Sa facut un obicei prost din asta, gamingul merge intr-o directie foarte proasta.
    Nu toate DLC-urile sunt rele si nu cred ca Withcer 3 trebuia amanat pana in 2016 cand erau gata toate expansionurile. Oamenii aia chiar muncesc la DLC-uri si atunci cand ies pe piata din puntcul meu de vedere vor merita banii mei.

    Nu poti sa amani jocuri la nesfarsit pentru ca DLC-ul nu este gata. Si nici gratis nu le pot da daca suntdezvoltate dupa lansarea initiala. Presupun ca platesc si ei ceva facturi.
    Normal ca exista si partea intunecata si care este si cea mai raspandita. Nu cred ca trebuie sa dau exemple.

    Si inca ceva. In dezvoltarea unui joc exista momente cand se scot lucruri din el. Foarte rar se adauga. Se scot pentru ca nu este timp sa fie terminate, iar lansarea produsului finit este stabilita in cadrul departamentului de marketing. Echipa de productie doar incearca sa tina pasul cu cerintele celor in costum.

  9. #429 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Nu se anunta un DLC inaintea lansarii jocului de baza. Asta e stipulat in codul bunelor maniere al developerilor. Din pacata s-a cam taranizat lumea din cauza banilor. Am putea zice ca a devenit un trend acceptat.

  10. #430 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Nu au scuze, cum zu zis si unii colegi mai sus, nu se anunta DLC SP cu 6 luni inainte se a iesi jocul. Oricat de mare fan ND as fi, nici eu nu agreez practici de genu asta. Denota faptul ca ei au deja planu facut la ce sa bage pe disc si ce sa lase pe dupa sa mai stoarca ceva bani, toti is o apa si un pamant in ziua de azi

  11. #431 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    DA! Nu uitati ca noi, cei carora nu ne place astfel de practici, am putea face diferenta!
    Attached Images Attached Images proud-member-angry-mob.jpg

  12. #432 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu nu le iau apararea astora de ND si nu apreciez ca au facut lucrul asta, sa anunte DLC-ul de acum.
    Nici nu pot sa le iau apararea. Au fost niste mari magari cu DLC-urile din TLOU unde a devenit pay to win. Sunt niste calici incurabili si acolo s-a vazut ca sunt americani.

    Dar totusi, se poate ca aceste DLC-uri single player sa nu fie gata si sa se apuce de ele dupa ce termina jocul. Asta nu inseamna, repet, ca nu o sa fie o porcarie sistemul lor de DLC asa cum a fost si in TLOU.

  13. #433 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Atata timp cat scot jocurile alea din partea ma pot sa anunte dinainte si 10 dlc-uri. Valabil si pt Guerrilla si Quantic, bine ca exista, doar stim ce ne-au dat sa jucam in ultimi ani

  14. #434 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    In cazul lui TLOU nu conteaza ce echipament, skill-uri au inamicii atata timp cat joci cu prietenii si ai o tactica si esti eficient in a stii cand si cum sa actionezi... Logic, daca te duci run&gun in fata unuia cu tactical shotgun sau o arma melee modificata iar coechipieri tai sunt in partea cealalta a hartii, ai putine sanse de reusita.

    Cât despre singleplayer dlc anuntat mi se pare super aiurea. Dai 60 de euro pe un joc care te astepti sa fie full de la lansare, iar in schimb la cateva luni diferenta trebuie sa platesti alti bani pentru un dlc care trebuia sa fie deja inclus ca parte a jocului in sine. Pe langa faptul ca trebuie sa platesti pt. asa zis "additional content", mai astepti si release-ul inevitabil al dlc-ului. E strigator la cer, mai bine nici nu il anuntau. smh Alti bani alta distractie

  15. #435 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ceva nu pusca in povestea asta. Nimeni niciodata nu a facut lucrul asta, sa ofere o parte din poveste in joc pt ca apoi sa-ti ofere restul povestii la un alt pret. Eventual s-a oferit add-on, care sa vina in prelungirea povestii, aia da. Dar sa scurteze povestea intentionat si apoi sa ti-o dea ulterior pe toata la alt pret, nu stiu, parca imi vine greu a crede.

  16. #436 SP
    ACT
    Member ACT's Avatar
    In Shadow of mordor trebuia sa cumperi DLC sa te bati cu Sauron

  17. #437 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mda, nu le-am jucat pe toate, dar e urat daca e asa.

  18. #438 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by ACT View Post
    In Shadow of mordor trebuia sa cumperi DLC sa te bati cu Sauron
    Da, dar partea cu Sauron era un prequel, si in esenta nu reprezenta povestea lui Talion. Ori jocul nu a fost vandut sau prezentat ca fiind o poveste ce se va incheia cu o lupta cu Sauron. ci ca o aventura a lui Talion in Mordor. Evenimentele din DLC-ul cu Celebrimbor aveau legatura cu main story line, dar acesta din urma putea exista foarte bine si fara acest prequel, si povestea nu ar fi parut incompleta.

    Asa ca nu cred ca SOM intra in categoria unor jocuri care efectiv segmenteaza povestea intentionat pentru profit. Si ma indoiesc ca vor face cei de la ND asta.

    Iar legat de TLOU, nu comentez aspectele de MP, fiindca nu ma intereseaza prea mult, in schimb, DLC-ul Left Behind nu a segmentat cu nimic povestea din perspectiva mea, ci a venit ca un Bonus foarte misto la cateva luni dupa joc si a mai adaugat ceva informatii despre istoricul unui personaj. Care insa putea la fel de bine sa ramana asa cum a fost prezentat in main story.


    Poate cineva sa spuna ca TLOU nu si-a meritat banii ca standalone, excluzand orice story DLC? Si ca de fapt ar fi meritat 60 de euro doar daca era si Left Behind-ul inclus de la inceput? La fel si cu Shadow of Mordor?

  19. #439 SP
    ACT
    Member ACT's Avatar
    Facem putin off topic noi in shadow of mordor, la sfarsit mie mi-a lasat impresia ca va mai aparea un titlu nou. Dar am aflat ca trebuie sa cumperi DLC ca sa te bati cu un personaj cu care tu trebuia sa te lupti la finalul jocului, ultima batalie, asta nu mi-a picat bine. Cat despre Uncharted 4, mai mult ca sigur nu va dezamagi...e singura serie de jocuri care nu a dat-o in bara

  20. #440 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    F**k DLC, F**k Nauhgty Dog, F**k pe fiecare dintre producatorii care au recurs la astfel de practici mizere sa sparga jocul si sa ceara bani separat pe continut mizer de genul doua trei iteme. Ori faci un joc complet si ceri cu 10$ mai mult ori te duci de nu te mai intorci cu cerseala asta si ciupeala asta de doi lei. E ca si cum ai cumpara o carte si platesti 1$ coperta si apoi 2-3 centi pagina, nu mai bine mi-o dai tu pe toata la pretul pe care il vrei si gata? Incurajez DLC de tipul urmatoarele add-onuri de la Witcher 3 unde pentru niste bani corecti mai primesti 10-20 de ore de joc si continut 10-20 ore care la unii producatori inseamna toata durata campaniei dintr-un joc singleplayer only.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 72 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 07-12-2014, 12:58
  2. Uncharted 4 se numeste A Thief's End By paunstefan in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 13-06-2014, 09:09
  3. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:56
  4. End of Eternity Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 2 Last Post: 15-04-2009, 07:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts